Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TRAXX/EU44 i SHP/CA
#1
Witam.
Nie miałem jeszcze przyjemności siedzieć za nastawnikiem EU44 i TRAXX(różne modele) czyli lokomotywy SIEMENS.
Czy orientuje się ktoś gdzie znajduje się przycisk zbijania CA/SHP i lampki sygnalizacyjne CA/SHP?
http://www.youtube.com/watch?v=wLv3J8aEddY
tutaj mamy TRAXXa. Nie widzę lampek sygnalizacyjnych (w tradycyjnej postaci). Widzę tylko podświetlenie na ekraniku. Co jeżeli ekranik się zepsuje?
Przycisku do zbijania CA/SHP też nie widzę. Za to na filmie trzeba trzymać coś nogą.
Może ma tylko zbijanie CA/SHP w nożnej postaci.
W EU44 podobnie.
Odpowiedz

#2
..
Odpowiedz

#3
Podobnie w EU44?? To jeden producent i serie zbliżone do siebie (przynajmniej wzglęzem sterowania).
Odpowiedz

#4
maszynista napisał(a):i TRAXX(różne modele) czyli lokomotywy SIEMENS.
Od kiedy to Traxx jest lokomotywą Siemensa? :> Toć to Bombardier!

[ Dodano: 2012-06-12, 23:18 ]
A EU44 czyli Siemens EuroSprinter ES64U4 czyli Taurus to nie ten sam producent co Bombardier Traxx Wink
Odpowiedz

#5
maszynista pomylił zapewne Traxxy (E186 ) z "czarnymi wdowami" (E189) ;-)
Odpowiedz

#6
Obleśny Szczur napisał(a):Uszkodzenie ekranu (samej matrycy) jest raczej mało prawdopodobne

Ale jednak zdarzają się różne usterki które mogą powodować nieprawidłową pracę terminala operatorskiego. Wtedy tak czy siak jazdy nie ma. Lampek SHP/CA faktycznie jako takich nie ma, jest mała ikonka na terminalu, na którą jest sporo narzekań.
Zarówno w Bombardierach jak i Siemensach jest podobnie (zaadaptowany chyba ten sam system).
W zasadzie maszynista wstać nawet nie może na chwilę Smile
Odpowiedz

#7
Fakt. (ale wtopa). Przepraszam chłopaki.... pomyliły mi się lokomotywy.
Ale wracając do tematu: zarówno EU44 jaki i TRAXX ma taki sam system zbijania SHP/CA?
Odpowiedz

#8
W traxxie jest również głosowe ostrzeżenie "Czuwak"
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.kolejgniezno.cba.pl">www.kolejgniezno.cba.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz

#9
..
Odpowiedz

#10
W traxxie jest zwykły czuwak. Bo czuwak aktywny CA zbija się tylko jak zapali się kontrolka, a w traxxie trzeba trzymać cały czas pedał Czuwak bierny/pasywny
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.kolejgniezno.cba.pl">www.kolejgniezno.cba.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz

#11
..
Odpowiedz

#12
Na filmiku, który przesłałem mówiono, że co pół minuty.
Co pół minuty czy co minutę (jak ma to miejsce przy tradycyjnych SHP/CA). Oczywiście rezonatory przytorowe to tak samo.
Według mnie rozwiązanie bardzo niewygodne. Nie można wstać by otworzyć okno, włączyć/wyłączyć oddalony przełącznik, wstać by nawet rozprostować nogi, wyregulować fotel.
Moim zdaniem tradycyjne zbijanie CA/SHP jest najlepsze w przycisku lub przycisku i nożnym zbijaniu (nie miałem jeszcze do czynienia z nożnym).
Odpowiedz

#13
Obleśny Szczur napisał(a):przypadkach mamy jeszcze sygnał dźwiękowy, tylko czasu na reakcję niestety mniej.
Aczkolwiek łatwiej wymienić żarówkę niż terminal.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#14
Dokładnie. W dodatku lampki SHP/CA masz zazwyczaj pod szybą czołową (nie na ekranie, który jest po środku pulpitu). Kiedy się jedzie patrzy się przez szybę i mimo wszystko kątem oka cały czas widzi się lampki.
Odpowiedz

#15
Cytat:Według mnie rozwiązanie bardzo niewygodne. Nie można wstać by otworzyć okno, włączyć/wyłączyć oddalony przełącznik, wstać by nawet rozprostować nogi, wyregulować fotel.

Traxxy mają klimę nie trzeba otwierać okien, a kabina jest ergonomiczna więc nie trzeba nigdzie sięgać po żadne oddalone przełączniki.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  EU44-007 zdarzenie? czaki 3 2 610 27.12.2020, 23:56
Ostatni post: czaki
  BR285 Bombardier Traxx od środka mirmur2 1 2 359 10.02.2020, 14:20
Ostatni post: TomaszMK
  EU44 Kuba x07 7 4 054 27.04.2019, 19:23
Ostatni post: MegaTVHD
  Parę pytań odnośnie EU44 wołodyjowskiIC 4 4 068 29.08.2016, 10:43
Ostatni post: wołodyjowskiIC
  TRAXX-y Akiem w Polsce pitagoras23 22 11 855 24.06.2016, 15:40
Ostatni post: pasqudek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.