Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraków Główny
#1
Centrum handlowe, hotel, restauracja, a może centrum nauki? W co przemieni się zabytkowy budynek dworca PKP w Krakowie? Na przełomie roku zostanie wystawiony na sprzedaż. - Byleby tu nie powstał supermarket! - ostrzega Kazimierz Czekaj, radny wojewódzki.

Więcej: Gazeta.pl Kraków
Odpowiedz

#2
Otwarcie nowego dworca Krakow Glowny bedzie najprawdopodobniej 15 lutego. Efekty juz powoli widac. Trzeba sie tez spieszyc, jesli ktos chce jeszcze odwiedzic stary dworzec.
Odpowiedz

#3
Na 15 lutego zaplanowano otwarcie podziemnego Dworca Głównego, w którym PKP wynajęło już 90 proc. powierzchni pod działalność komercyjną. Na razie będzie on działał równolegle ze starym dworcem, później budynek ma być wynajęty pod multipleks.

Szczegóły: Gazeta.pl Kraków

Cóż z tego że dworzec będzie ładny, skoro pociągów coraz mniej :-(
Odpowiedz

#4
Pierwsza fotka nowego dworca od środka ;-)
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=654808304555157
Odpowiedz

#5
Widziałem ten dworzec już w 2007. Wystarczyło zjechać windą na ostatnim peronie do poziomu -3 i przejeżdżało się przez nowy dworzec na poziomie -2.
Odpowiedz

#6
Mariusz W., ja go też widziałem, ale w "stanie surowym", albo jak kto woli jako plac budowy, ale teraz prezentuje się imponująco. ;-)
Kolejną dawkę fotek z obiektu prezentuje na swojej stronie TVN24.pl
Odpowiedz

#7
Ten globus znamionuje, że z tego dworca można dojechać wszędzie? Wink
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#8
DamianT, ten globus stał kiedyś przed dworcem w miejscu gdzie obecnie jest Galeria i był miejscem spotkań. Jak się ktoś z kimś umawiał w Krakowie na dworcu, to żeby się nie szukać to padało hasło żeby się spotkać pod globusem.
Wtedy jak ten globus tam stał, to faktycznie z Krakowa można się było dostać pociągiem wszędzie lub prawie wszędzie, dzisiaj niestety należy w to powątpiewać. :-(

A tymczasem:
Otwarty dziś dworzec Kraków Główny ma być przykładem realizacji inwestycji przez Polskie Koleje Państwowe. Jak zaznacza wicepremier Elżbieta Bieńkowska, stolica Małopolski zyskała najnowocześniejszy obiekt dworcowy w całym kraju.

Szczegóły: lovekraków.pl
Odpowiedz

#9
Odwiedzę w najbliższym czasie z aparatem i zrobię krótką fotorelację. A co będzie ze starym budynkiem?
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#10
mikrobart, stary budynek ma zostać sprzedany lub wynajęty pod jakieś muzeum związane z kolejnictwem, ale bliższe szczegóły nie są mi na razie znane.

Ja dziś po południu wybieram się na zwiedzanie nowego obiektu. Jak mi się uda zrobić jakieś sensowne fotki to wrzucę ;-)
Odpowiedz

#11
Wczorajsza prezentacja na fasadzie starego dworca.

Polecam obejrzeć w HD.
Odpowiedz

#12
To ode mnie dla odmiany prezentacja nowego dworca Kraków Główny autorstwa Łukasza Żurka ;-)

Odpowiedz

#13
Na takie wydarzenie jak otwarcie nowego dworca w Krakowie grzechem by było nie przyjechać...więc zapraszam na fotoreportaż ;-)

Fotoblog
Podróże z Aparatem
Rok 2012 -(narazie)20309 km
Rok 2011 - 33287 km
Rok 2010 - 45064 km
Rok 2009 - 26606 km
Odpowiedz

#14
Witam, byłem widziałem i ... jest piękny :-O gratulacje ;-D przy okazji mam pytanie do Was, gdzie mogę zobaczyć zdjęcia Krakowskiego dworca, peronów z lat 60-tych, 70- tych ? mam wiele wspomnień i ..... ni czorta, a był taki piękny , podobny klimatem do naszego Świebodzkiego :-( ma ktoś , albo podpowie lokalizację. Pozdrawiam z Wrocławia :-)
Odpowiedz

#15
No i ja go zobaczyłem. Generalnie dobrze, ale wkurzająca jest różnica poziomów -2 (półpiętrze nowego dworca), -3 i hol główny – wszystko połączone plątaniną schodów, pochylni i wind. W jednym miejscu zastosowano podnośnik przyschodowy, co w nowym obiekcie w ogóle nie powinno być zaprojektowane.

Po zamknięciu nowego dworca zaburzone zostało rozdzielenie ruchu podróżnych przyjeżdżających i odjeżdżających. Mylące jest oznakowanie kierujące „do wyjścia” z peronów na nowy dworzec. W wyniku tego niechcący znalazłem się na nowym dworcu, choć byłem przyjeżdżającym i kierowałem się do wyjścia. Powinni wziąć przykład z Wrocławia Głównego, gdzie kierunek „do wyjścia” jest tylko nad tunelem nie prowadzącym do głównego budynku.

No i szkoda zamknięcia starego dworca. Dla niektórych kierunków ruchu pieszego była ona korzystniejsza.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przemyśl Główny - Bakończyce - Pikulice mirmur2 2 2 867 15.11.2019, 06:55
Ostatni post: wlodek1956
  Tory, perony, Poznań Główny Michał1252 25 50 055 22.03.2019, 22:20
Ostatni post: greenman
  Dworzec Gdańsk Główny 1945-1959 gusienka88 0 2 465 13.03.2014, 14:54
Ostatni post: gusienka88
  Kraków Główny kebeka 10 5 830 06.08.2013, 07:59
Ostatni post: giroo
  Gdańsk Główny wizzair98 0 3 738 29.01.2013, 16:24
Ostatni post: wizzair98

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.