Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa ustawa o licencjach - praca maszynisty krok po kroku
#16
Czy jest na forum osoba pracująca w KW?
Odpowiedz

#17
A mi pozostał już ostatni rok w LO tak samo chcę swoją przyszłość wiązać z pracą na kolei, jako maszynista, po szkole średniej LO na kolej nie mam co iść, muszę zrobić 2-letnie technikum w szkole policealnej i uzyskać papiery technika. I teraz takie pytanko do zorientowanych czy lepiej iść do technikum mechanicznego ? czy do elektrotechnicznego ? na co lepiej patrzą ?
Odpowiedz

#18
Witam wszystkie Panie i Panów.
Po kilku latach marzeń, po nie jednej podróży po Polsce, stwierdzam wszem i wobec, że KOLEJ na mnie.
To mój debiut na forum także proszę o wyrozumiałość i przeniesienie tematu do odpowiedniego działu jeżeli coś źle zrobiłem.
Zarażony 'chorobą' kolejową chcę zrobić kurs na maszynistę.
I tu pytanie-czy na podkarpaciu istnieją jakieś ośrodki szkoleniowe umożliwiające odbycie takiego kursu? Szukam, szukam i szukam...i nic. Próbowałem się zorientować jak wygląda sprawa ze szkołami kolejowymi-również nie ma...przynajmniej ja nie znalazłem...
Chcę również spróbować skontaktować się z jakimś przewoźnikiem gdzieś w Polsce z zapytaniem o zorganizowanie/opłacenie takiego kursu. Czy dla pracodawcy np. ze Śląska nie będzie jakąś przeszkodą, że jestem z Podkarpacia (istnieje możliwość przeprowadzki z mojej strony oczywiście)? W ogóle istnieje taka możliwość? Komuś się udało w ten sposób?
To na razie tyle pytań :-)
Zdaje sobie sprawę, że temat uprawnień na maszynistę był pewnie poruszamy milion razy, jednak gdyby komuś się chciało, proszę o odpowiedź.
Ps. Czy jest tu ktoś z podkarpackiego?
Pozdrawiam. Górol.
Odpowiedz

#19
A próbowałeś wpisać w swoja ulubiona wyszukiwarkę szkolenie maszynistów kolejowych ? Dostaniesz kilka interesujących linków, zawsze to jakiś początek.
Albo pogadaj z jakims maszynistą, raczej z młodszego pokolenia... O ile wiem, to oni nie gryzą....
Odpowiedz

#20
W Tarnowie miało być jakieś szkolenie na licencje miała to przeprowadzać jakaś prywatna firma, gdzieś w sieci czytałem ale jak znajdę temat to podeśle.
Odpowiedz

#21
O :-) to elegancko kolego. Jak coś to pisz tu albo na PW.

Szczerze to nie słyszałem o tym Tarnowie :-)
Odpowiedz

#22
Oj sorki pomyliło mi się te szkolenie odbywa się w Tarnowskich Górach, ale kolego nic straconego, jak masz ukończone średnie albo średnie techniczne w specjalizacji elektrycznej albo mechanicznej to droga do kariery otwarta, na początek udał bym się do zakładu Południowego IC i popytał się o możliwość zatrudnienia na warsztat IC z tego co wiem poszukują ludzi na licencje do tego nie potrzeba wykształcenia technicznego wystarcza samo średnie ale pewnie w pierwszej kolejności biorą po technikum. Zawsze jak nie IC to jest Cargo ale nie wiem czy coś organizują...są też prywaciarze, albo kurs na własną rękę w Hagansie tyle że trzeba trochę wybulić kasy ok 7 tys. jak się nie mylę ;-) I jest opcja też przez urząd pracy ale nie mam pojęcia na jakich warunkach. Sam za rok wybieram się po ukończeniu szkoły na warsztat ale co z tego wyjdzie to szczerze nie wiem...możliwości jest dużo i szanse ma każdy oczywiści jeśli ci zdrowie do wykonywania tego zawodu pozwoli.
Odpowiedz

#23
Siema.

Tak właśnie myślałem, że pomyłka :-)
O Tarnowskich Górach wiem.

Z PKP IC kontakt z mojej strony był, teraz czekam na odzew. Jutro będę próbował dzwonić może coś się dowiem. Z internetu wiem tylko, że szukają niby maszynistów ale mnie do takiego 'stanu' jeszcze daleko :-)

Jeżeli z nimi nie wyjdzie, wtedy będę próbował z prywaciarzami, może tu coś się uda :-)
Kurs na własną rękę odpada z wiadomych względów...

No nic, będę próbował.. Może się uda...

Joł. Górol.
Odpowiedz

#24
A jeśli można wiedzieć to jakie masz wykształcenie ? Bo ta licencja to nie jest taka kolorowa, warunki jakie proponuje IC są nie zbyt ciekawe, lepiej iść na starych zasadach od wielu osób słyszałem.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Astygmatyzm, a praca na stanowisku maszynisty. Miko12345dd 2 389 28.01.2024, 12:07
Ostatni post: Miko12345dd
  Praca maszynisty w regionie opoczyńskim. EdeKolej 2 1 418 25.04.2022, 18:11
Ostatni post: EdeKolej
  Licencja/Praca dla maszynisty Kielce/Świętokrzyskie Marock 19 7 834 12.12.2019, 02:38
Ostatni post: CounterSpace838
  Praca Maszynisty Kecab 11 4 386 16.07.2019, 16:54
Ostatni post: 4est
Question Krok po kroku kaczkerus 15 5 855 29.04.2017, 22:47
Ostatni post: pitekman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.