Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Schematy foteli w wagonach REGIOekspres - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-94.html)
+--- Dział: KOLEJ REGIONALNA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-30.html)
+--- Wątek: Schematy foteli w wagonach REGIOekspres (/thread-901.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


- Obleśny Szczur - 10.06.2011

No sprawê uznania autorstwa (to znaczy siê warunki) ustalili¶my, tylko nie mam pojêcia jaka powinna byæ "forma" licencji, to znaczy jak to wygl±da od strony prawnej, czy nie powinno byæ jakie¶ pismo podpisane, czy wystarczy tutaj zamie¶ciæ publiczn± informacjê, ¿e obrazki s± udostêpnianie na takich, a takich zasadach (czy ja to mogê zrobiæ, czy Agata musi osobi¶cie?). Na deviantArcie jak wstawiam zdjêcie, to po prostu jest pod nim informacja na jakiej licencji (wersja CC) dane zdjêcie jest dostêpne.

Co do pozosta³ych wagonów, tak jak mówi³em potrzebuje rysunków ale:
a) nie mam ceg³y (i nie zmusicie mnie, ¿ebym j± kupowa³ :-P)
b) potrzebujê jednak dok³adniejszych rysunków

Bdnu to zdaje siê jest wagon typu YB Bautzen?


- psim - 10.06.2011

Myślę że kwestie licencyjne lepiej uzgadniać na emailu. Można załączyć mnie w CC: korespondencji na wszelki wypadek.

Obleśny Szczur napisał(a):a) nie mam cegły (i nie zmusicie mnie, żebym ją kupował :-P)

Niesłychane! Żadnej?! To podaruję Ci jakąś archiwalną przy okazji :-)

Obleśny Szczur napisał(a):b) potrzebuję jednak dokładniejszych rysunków

Hmm, czy to rzeczywiście niezbędne? Pamiętaj że to nie musi być rysunek precyzyjny, byle oddał to, co ma oddać. Te podlinkowane wyżej generalnie by się nadawały do funkcji jakiej oczekujemy, tylko są w innym stylu po prostu.


- Obleśny Szczur - 10.06.2011

Nie, nie mam ¿adnej ceg³y, nie po to mam internet, ¿eby dop³acaæ za nieaktualn± ju¿ w dniu wydania makulaturê. :-P
Na pewno s± potrzebniejsze dok³adniejsze rysunki ni¿ te z linków, bo na nich nie ma totalnie ¿adnych proporcji zachowanych, a to g³ównie chodzi.


- psim - 10.06.2011

Myślę że odpuśćmy proporcje, głównie chodzi o rozmieszczenie numerów względem siebie i względem okien/korytarza. W SRJP są niemal identyczne rysunki - dodatkowo mają zaznaczone tylko drzwi.

Rozumiem i doceniam chęć zrobienia tego bardzo porządnie, ale nie potrzebujemy być bardziej papiescy od papieża.


- Obleśny Szczur - 15.06.2011

Jako¶ siê uda³o co¶ wyklepaæ, oto efekty:
[Obrazek: adnu.gif]
[Obrazek: bdnu.gif]


- seba - 15.06.2011

Ja bym tylko zamienił kolor oparć na szary, a ścian na czarny, żeby lepiej było widać podział na przedziały.
Reszta, jak dla mnie, bez zarzutu.


- chlopiecdobicia - 15.06.2011

Szare ściany i czarne fotele były na wszystkich poprzednich rysunkach. Przydałaby się spójność, niezależnie od tego, jaka kolorystyka zostanie wybrana.


- Obleśny Szczur - 15.06.2011

No to proszê siê zdecydowaæ, podmiana kolorów na wszystkich dotychczasowych rysunkach mo¿e nie jest jako¶ specjalnie trudna, ale jednak chwilê potrwa.


- chlopiecdobicia - 16.06.2011

Mi osobiście rysunki odpowiadają takie jakie są teraz. Co do uznania autorstwa, to jedyne co mi przychodzi do głowy, to oddzielna mała strona typu credits, dostępna np. z dolnego paska obok innych opcji typu regulamin, pomoc etc. Czy tak może być?


- Obleśny Szczur - 17.06.2011

W zupe³no¶ci wystarczy i o nic wiêcej dziewczyna prosiæ nie bêdzie. Tylko niech tam bêdzie podane, to co ustalili¶my mailowo (rodzaj licencji).


- chlopiecdobicia - 22.06.2011

Jaki chcecie tekst?
"Obrazki graficzne wagonów autorstwa X użyte na podstawie licencji Creative Commons coś tam"?
Kurde, nie pamiętam która to wersja licencji była. :-| BY-SA, prawda? No i co ma być w X? Imię i nazwisko, czyli Agata X? Jeśli tak, to prosiłbym nazwisko. Smile


- Obleśny Szczur - 22.06.2011

Autorstwa Agaty Majewskiej (mo¿na zrobiæ z tego link do maila - podam na PW). Licencja CC BY-SA, wersja 3.0, mo¿na wkleiæ taki oto znaczek:[Obrazek: 88x31.png] , który powinien byæ linkiem do tekstu licencji: http://creativecommons.org/licenses/by- ... /legalcode


- chlopiecdobicia - 22.06.2011

Oki. Nie wystarczy http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/ ?


- Obleśny Szczur - 22.06.2011

Chyba nie, licencja mówi (pkt 4.a):
Cytat:Licencjobiorca mo¿e Rozpowszechniaæ lub Publicznie Wykonywaæ Utwór jedynie zgodnie z postanowieniami niniejszej Licencji oraz pod warunkiem do³±czenia kopii niniejszej Licencji lub wskazania wskazania jednolitego identyfikatora zasobu (URI), pod którym znajduje siê tekst niniejszej Licencji do ka¿dego egzemplarza Utworu Rozpowszechnianego lub Publicznie Wykonywanego.

Zawsze na wszystkich stronach gdzie co¶ by³o z licencj± CC widzia³em link bezpo¶rednio do tekstu pe³nego.


- chlopiecdobicia - 22.06.2011

Okey zatem będzie ten link bezpośrednio do pełnego tekstu licencji. Ostatnia kwestia to nazewnictwo tej małej podstrony (będę planował żeby tam były wszystkie właśnie tego typu rzeczy, gdyby w przyszłości znów była okazja do współpracy z kimś). Po angielsku credits, po polsku........... yyyy.... um... no właśnie. Pomysłu nie mam. Sad