Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Schematy foteli w wagonach REGIOekspres - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-94.html)
+--- Dział: KOLEJ REGIONALNA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-30.html)
+--- Wątek: Schematy foteli w wagonach REGIOekspres (/thread-901.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


- psim - 10.05.2011

chlopiecdobicia napisał(a):są okna, że kolor ściany pociągu oraz kolor stołów nieco inny niż reszta i ogólnie czytelne.

Super, że Ci się podoba! Zatem ostateczna decyzja będzie należała do Seby.

Jeszcze tylko przejdę się któregoś dnia na REGIOekspres i zweryfikuję, bo coś mi ten układ nie gra. Mam wrażenie że 161A został zrealizowany inaczej, niż na posiadanych przez nas schematach...


- seba - 10.05.2011

psim napisał(a):Mam wrażenie że 161A został zrealizowany inaczej, niż na posiadanych przez nas schematach...
Numerki spisywałem organoleptycznie i różnic nie stwierdziłem.

Tak jak pisałem, poza bezprzedziałówkami, system należy wyposażyć również w schematy przedziałowych wagonów A i B.

Mnie w schemacie nie podoba się to, że linie nie są łagodne. W jakim formacie jest edytowalna wersja tego rysunku?

Jutro przedstawię obydwa schematy dyrektorce albo wydziałowi reklamy i niech wybiorą.


- Obleśny Szczur - 10.05.2011

Wersja z wiêkszymi odstêpami i wiêkszymi literkami, szeroko¶æ 705px: http://strony.toya.net.pl/~szczur/163A_klasy2.gif
Schematy pozosta³ych wagonów bêd± stworzone (kwestia przeróbki tego), je¶li bêdzie decyzja pozytywna w sprawie tego schematu.
Co to znaczy, ¿e linie nie s± ³agodne? Za ma³e promienie ³uków? Bo nie rozumiem.


- psim - 10.05.2011

seba napisał(a):Numerki spisywałem organoleptycznie i różnic nie stwierdziłem.

Nie mam zastrzeżeń do numeracji. Mam zastrzeżenia do układu wagonu. Spójrz sam:

[Obrazek: 161asch.th.png]

[Obrazek: n6300pd028.th.jpg]

[ Dodano: 2011-05-10, 23:16 ]
Uprzedzam ew. pytania: nie, zdjęcie nie jest odbiciem lustrzanym :->

[ Dodano: 2011-05-10, 23:32 ]
Najgorzej jak się okaże że wykonano dwa wagony 161A, i każdy ma inny układ Cry


- chlopiecdobicia - 11.05.2011

Ostatnia wersja jest dla mnie prawie 100% ok. Mam tylko jedno zastrzeżenie - czy nie warto uwzględnić na tej mapce przestrzeń z tyłu wagonu i miejsca dla niepełnosprawnych? Nie wiem o co chodzi z łukami - może o to, że rogi wagonu powinny być bardziej pod kątem lub bardziej zaokrąglone.


- Obleśny Szczur - 11.05.2011

Zaraz, zaraz, ale patrz±c na te rysunki techniczne to w 163A nie ma miejsc dla niepe³nosprawnych. Takie miejsca s± tylko w 161A i je¶li projekt przejdzie to oczywi¶cie bêd± zaznaczone.


- psim - 11.05.2011

chlopiecdobicia, na razie pracujemy tylko nad schematem wagonu 163A (tego z fotelami obu klas), jeśli okaże się że forumowe schematy dostają akceptację PR, to dorobi się wagony z miejscami na wózki i rowery, oraz w całości z drugą klasą.

[ Dodano: 2011-05-11, 22:53 ]
Oraz zapewne wagony A i B na przyszłość (pociągi specjalne).


- chlopiecdobicia - 12.05.2011

Ah. Przegapiłem to. Oki. Smile


- chlopiecdobicia - 18.05.2011

I co z tym? Cisza jakaś się zrobiła. Sad


- mikrobart - 18.05.2011

Czekamy na to, co o schematach powiedzieli w centrali PR - czekamy zatem na głos seby.


- Obleśny Szczur - 18.05.2011

seba napisał(a):Jutro przedstawiê obydwa schematy dyrektorce albo wydzia³owi reklamy i niech wybior±.
To by³o 10 maja, czekamy, widaæ centrala musi siê namy¶liæ.


- psim - 18.05.2011

Pewnie sprawa musi trochę dojrzeć, decyzja musi nabrać mocy. Standardowe sprawy Smile)
Ja bym się nie denerwował.


- seba - 18.05.2011

Ja znów czekam na deklarację, że schematy wagonów A i B również będą.


- psim - 18.05.2011

No to mamy klincz, bo my (a konkretnie Agata) czekamy z rysowaniem dalszych schematów na informację z PR, że rysunki podarowane przez forum będą wykorzystane

Obleśny Szczur napisał(a):
seba napisał(a):Tak jak pisałem, poza bezprzedziałówkami, system należy wyposażyć również w schematy przedziałowych wagonów A i B.

Schematy pozostałych wagonów będą stworzone (kwestia przeróbki tego), jeśli będzie decyzja pozytywna w sprawie tego schematu.

[Obrazek: niedam.gif]


- Obleśny Szczur - 18.05.2011

Wiêc powtórzê jeszcze raz: bêd± rysunki dowolnego wagonu jaki sobie za¿yczycie, w tym tak¿e przedzia³owych klasy A oraz B, ale najpierw musi byæ zgoda centrali.
Je¶li centrala wyrazi siê pozytywnie na 100% rysujemy dalej co tylko zechcecie.