Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Głosowanie na zdjęcie miesiąca - dyskusja - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: BOCZNE TORY (https://www.forumkolejowe.pl/forum-97.html)
+--- Dział: GALERIA ZDJĘĆ - ZDJĘCIE MIESIĄCA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-36.html)
+---- Dział: ZDJĘCIA MIESIĄCA - ARCHIWUM (https://www.forumkolejowe.pl/forum-41.html)
+----- Dział: 2016 (https://www.forumkolejowe.pl/forum-111.html)
+----- Wątek: Głosowanie na zdjęcie miesiąca - dyskusja (/thread-866.html)

Strony: 1 2 3 4


- DamianT - 17.04.2011

Chyba jednak głosowanie przez cały miesiąc to zbyt długi czas. Nie lepiej by było powiedzmy 10 dni, albo dwa tygodnie? Moim zdaniem i tak chyba wszyscy głosują na początku zabawy, a jeśli nie to na przyszłość będą bardziej konkretni w oddawaniu głosu. Co Wy na to?

Jak coś, to proszę o wydzielenie posta.


- mikrobart - 17.04.2011

Może to i lepsze rozwiązanie, tylko kiedy to głosowanie powinno się odbywać? Na początku nowego miesiąca?


- przem710 - 17.04.2011

Co to zmieni? Jedynie to że poznamy szybciej wynik głosowania. Zawsze w ciągu miesiąca może zarejestrować nowy użytkownik i również oddać swój głos.


- Obleśny Szczur - 17.04.2011

..


- DamianT - 18.04.2011

No ok, skoro tych głosów cały czas przybywa, to faktycznie zostawić na cały miesiąc. Wy, to widzicie cały czas, a ja się podpierałem wcześniejszymi głosowaniami, gdzie było widać, że po pierwszym tygodniu nikt nie głosował.


- Goloos - 19.01.2016

Cały miesiąc to za długo wg mnie. Najwięcej głosów jest na początku, a potem stagnacja i max 1-2 głosy. Najważniejsze to określenie ram czasowych i comiesięczne głosowanie np. od 5go każdego miesiąca do 15go każdego miesiąca. Głosowanie cały miesiąc sprawiłoby, że na chwilę przed ogłoszeniem wyników musiały by już być wybrane kandydatury na następny, a wiemy jakie teraz są poślizgi z startem nowego głosowania.


- przem710 - 20.01.2016

A gdyby tak stworzyć ligę fotografów z co miesięcznych głosowań?

1 miejsce - 5 pkt.
2 miejsce - 3 pkt.
3 miejsce - 2 pkt.
4 miejsce - 1 pkt.

Co wy na to? Na koniec roku wyłonimy najlepszego fotografa Smile


- Goloos - 20.01.2016

@przem710: bardzo fajny pomysł, jestem za ! Nie wymaga to niczego dodatkowego tylko w Temacie z ogłoszeniami wyników rozpiskę na pierwsze pozycję z głosowania. Lepiej chyba rozpisać tylko na podium nie na 4 miejsca, bo i tak zawsze jest dużo ex aequo

Co do samego głosowania na fotkę miesiąca, można by wprowadzić coś podobnego jak w/w trochę podobny do Eurowizji tj.: oceniamy wg nas 3 najlepsze fotki dając odpowiednio 3pkt, 2pkt, 1pkt.

Ale to bardziej zaawansowane zabawy, bo z tego co wiem to skrypt CMS dla for , dają tylko głosowanie Tak/Nie na jedną pozycję. To by musiał być odnośnik do zewnętrznego sondarzu np google.


- Afrika Bambaataa - 20.01.2016

przem710 napisał(a):A gdyby tak stworzyć ligę fotografów z co miesięcznych głosowań?

1 miejsce - 5 pkt.
2 miejsce - 3 pkt.
3 miejsce - 2 pkt.
4 miejsce - 1 pkt.

Co wy na to? Na koniec roku wyłonimy najlepszego fotografa Smile

Pomysł warty rozważenia. Podobnie jak Goloos uważam, że lepiej zostawić klasyczne podium i dać odpowiednio 5, 3 i 1 punkt.

[ Dodano: 2016-01-20, 20:53 ]
Goloos napisał(a):Co do samego głosowania na fotkę miesiąca, można by wprowadzić coś podobnego jak w/w trochę podobny do Eurowizji tj.: oceniamy wg nas 3 najlepsze fotki dając odpowiednio 3pkt, 2pkt, 1pkt.

To będzie za dużo chyba cudowania. Ja bym zostawił system głosowania jaki jest i dopiero na bazie gotowych wyników przyznawał punkty. W razie co mogę ogarnąć prowadzenie comiesięcznych podsumowań, żeby na koniec roku wybrać zwycięzcę ligi fotografów.

Myślę, że warto rozważyć również taką opcję, że autor (autorzy w przypadku sytuacji ex aequo) może zgłosić swoje 10 propozycji do głosowania na zdjęcie miesiąca w kolejnym miesiącu (zgodnie z ustalonymi wcześniej zasadami wybierania propozycji do głosowania na zdjęcie miesiąca).


- sm31-131 - 20.01.2016

Pomysły ciekawe i nie wymagające zbyt dużych zmian w skryptach. Jestem jak najbardziej za i to już od lutego(głosowanie na zdjęcie ze stycznia).

Pozdrawiam
sm31-131


- Goloos - 21.01.2016

No Liga fotografów to bdb pomysł.

Głosowanie trzeba zostawić po staremu, a szczerze powiedziawszy pomysł z wagami w głosowaniu nasunął mi dlatego, że mamy na tapecie wybór fotografii roku, i szkoda, że można docenić tylko jedno zdjęcie, bo kilka zasługuje na nobilitacje. W głosowaniach comiesięcznych wybór jest zazwyczaj (choć nie zawsze) nieco prostszy.


- Afrika Bambaataa - 21.01.2016

Orajt, czyli konkludując.

Od stycznia wprowadzamy dodatkową zabawę przy głosowaniu na zdjęcie miesiąca, czyli Ligę fotografów.

Proponowane zasady:

1. Autor zdjęcia, które dostało najwięcej głosów w danym miesiącu otrzymuje 5 punktów. Autor drugiego zdjęcia w kolejności otrzymuje 3 punkty, a trzeciego 1 punkt.
2. Jeśli w danym miesiącu najwięcej głosów dostały 2 zdjęcia, obaj autorzy otrzymują po 5 punktów. Autor/autorzy zdjęcia lub zdjęć, które jako następne dostały największą liczbę głosów otrzymują po 1 punkcie.
3. Jeśli w danym miesiącu najwięcej głosów dostały 3 i więcej zdjęć, autor każdej z nich otrzymuje po 5 punktów. Dalszych punktów się nie przyznaje.
4. Jeśli na drugim miejscu mamy 2 i więcej zdjęć, to autor każdej fotografii otrzymuje po 3 punkty. Miejsca trzecie nie są przyznawane.
5. Jeśli na trzecim miejscu jest więcej niż jedno zdjęcie, to autor każdej z nich dostaje 1 punkt.

Kwestią dogrania jest, co w sytuacji, w której dany autor ma dostać punkty za więcej niż jedno zdjęcie w danym miesiącu.

Przykładowo:

Za grudzień punkty wyglądałyby następująco:
Przem710 - 5 pkt.
Goloos - 3 pkt.
Afrika Bambaataa - 3 pkt.
W listopadzie z kolei następująco:
Przem710 - 5 pkt.
Goloos - 3 pkt.
Kebeka - 1 pkt.
Arctodus1111 - 1 pkt.

Ogarnięciem punktowego chaosu ja się zajmę:-).


- Goloos - 21.01.2016

Cytat:Kwestią dogrania jest, co w sytuacji, w której dany autor ma dostać zdjęcia za więcej niż jedno zdjęcie w danym miesiącu.

Rozumiem, że chodzi Ci o to, gdy jeden autor ma nominowane kilka fotografii i te zdjęcia zajmą punktowane lokaty.

Rozwiązań co najmniej 3...
1 - Punktować wszystko - w końcu się należy za dobre prace
2 - Punktować tylko najkorzystniejszy wynik - wyrównanie szans z innymi
3 - Wyeliminowanie problemu przez wystawianie 1 autor 1 zdjęcie. (Spytać autora, które chce wystawić do głosowania, gdy jest kilka jego kandydujących zdjęć).


- Afrika Bambaataa - 21.01.2016

Goloos napisał(a):
Cytat:Kwestią dogrania jest, co w sytuacji, w której dany autor ma dostać zdjęcia za więcej niż jedno zdjęcie w danym miesiącu.

Rozumiem, że chodzi Ci o to, gdy jeden autor ma nominowane kilka fotografii i te zdjęcia zajmą punktowane lokaty.

Tak, tak. Myślę o 50 rzeczach jednocześnie i wyszedł logiczny potworek. Poprawiłem już to zdanie w oryginalnej wiadomości. Powinno być już dobrze :-).

Goloos napisał(a):Rozwiązań co najmniej 3...
1 - Punktować wszystko - w końcu się należy za dobre prace
2 - Punktować tylko najkorzystniejszy wynik - wyrównanie szans z innymi
3 - Wyeliminowanie problemu przez wystawianie 1 autor 1 zdjęcie. (Spytać autora, które chce wystawić do głosowania, gdy jest kilka jego kandydujących zdjęć).

Punkt trzeci najmniej mi się podoba. Spowoduje to tylko wydłużenie całego procesu.
Ja bym obstawiał przyznawanie autorowi punktów za każde zdjęcie na podium,


- Goloos - 21.01.2016

Cytat:Ja bym obstawiał przyznawanie autorowi punktów za każde zdjęcie na podium,

... myślę, że możemy przy tym pozostać, bo w/w sytuacja jest bardzo ekstremalna i dość rzadka.