Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Gryficka Kolej Dojazdowa - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-94.html)
+--- Dział: KOLEJE WĄSKOTOROWE, LINOWE, ORAZ MNIEJSZE SPÓŁKI KOLEJOWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-91.html)
+--- Wątek: Gryficka Kolej Dojazdowa (/thread-86.html)

Strony: 1 2 3 4 5


Gryficka Kolej Dojazdowa - Virakocha - 13.06.2010

Na rynku kolejowym czytałem o planowanej modernizacji Gryficzanki, macie jakieś inne informacje??


Re: Gryficka KD - Coffee - 13.06.2010

Virakocha napisał(a):Na rynku kolejowym czytałem o planowanej modernizacji Gryficzanki, macie jakieś inne informacje??
To prawda. Mało tego, z powrotem ma być otwarty most, który jakiś czas temu rozebrali złomiarze (w Nowielicach). Do tego planuje się budowę odcinka: Trzęsacz-Pobierowo.


- Mark - 14.06.2010

Miło by było gdyby odbudowali Wąskotorówkę do Kołobrzegu Smile Była by to wtedy najdłuższa linia wąskotorowa w Polsce jak i nie na Świecie..


- Gżągal - 21.04.2011

Mark, w gwoli ścisłości - to w Polsce przyjęło się, że linie poniżej normalnego rozstawu, mogą służyć tylko turystycznie. W innych państwach, używa się ich jako normalnego środka transportu


- RomekL - 05.05.2011

Na świecie kolejka gryficka na pewno nie będzie najdłuższa Wink. W większej części Afryki (oprócz Maroka, Algierii, Egiptu i być może Tunezji i Libii), w całej Japonii, w większości krajów Półwyspu Indochińskiego podstawową sieć tworzą linie o rozstawie szyn 3 stopy 6 cali (czyli 1067 mm).
Nie wiem jak w obecnej Rosji, ale w latach pięćdziesiątych XX. w. w ówczesnym Związku Radzieckim używało się wagonów sypialnych na torze wąskim (750 mm) - to chyba linie były długie.


Gryficka kolej wąskotorowa sezon 2011. Rozkład jazdy(skomuni - REGIOchłopak - 22.05.2011

Jak co roku również i w tym będziemy mogli wybrać się w trakcie wakacji i nie tylko na przejazd kolejką wąskotorową z Gryfic/Trzęsacza do Pogorzelicy. Trasa kolejki od Trzęsacza do Pogorzelicy biegnie wzdłuż linii brzegowej morza Bałtyckiego.

Warto zwrócić uwagę na bardzo niską cenę przejazdu, według mnie najatrakcyjniejszą trasą kolejki
z Pogorzelicy do Gryfic w cenie jedynie 5zł.
Poniżej tabelaryczny rozkład jazdy ze skomunikowaniami i możliwościami dojazdu do i z Gryfic i dalej nad morze do Trzęsacza, Niechorza oraz Pogorzelicy.
[Obrazek: beztytuuohz.th.png]

[Obrazek: beztytuu2qq.th.png]

[Obrazek: beztytuu3ro.th.png]

[Obrazek: beztytuu4uc.th.png]

Bilet na trasie Gryfice – Trzęsacz -Pogorzelica - 5,00 zł.
Bilet powrotny (ostatnim kursem kolei) na trasie Pogorzelica – Gryfice – 5,00 zł
Bilet za przewóz rowerów – 10,00 zł
*Bilet rodzinny- upoważnia do przejazdu 2 osób dorosłych + dzieci lub dziecka do lat 14 (dzieci szkolne winny posiadać ważną legitymację szkolną)
*Bilet grupowy- upoważnia do przejazdu grupie zorganizowanej z opiekunem lub wychowawcą

Tabela została przygotowana i nadesłana przez jednego z odwiedzających bloga użytkownika.
Dziękuję za nadesłanie maila.


- Gżągal - 21.06.2011

Z wielkim smutkiem informuję, że ruch pociągów na trasie Gryfickiej wąskotorówki zawieszony do odwołania


- ET40 - 21.06.2011

Znasz może przyczynę lub chociaż plotki na temat przyczyn zamknięcia GKD?


- Lutek - 21.06.2011

Rewitalizacja kolejki.

http://www.rewal.pl/rew9/index.php/pl/i ... ja-kolejki


- Gżągal - 21.06.2011

ET40, nie jest to zamknięcie, lecz zawieszenie kursów do max. 2013 roku. Jest to spowodowane remontem torowiska, wiaduktów, stacji na trasie


- ET40 - 21.06.2011

Czyli nie jest to wcale zła wiadomość :-)
Jest to zawieszenie przewozów a nie zamknięcie, ale początkowo pomyślałem, że to zamknięcie do odwołania.
Trudno - do 2013 trzeba wytrzymać, ale za to później będzie się można cieszyć odnowioną kolejką ;-)


- karolmaszynista - 23.06.2011

A miałem jechać w te lato, a tu zamknięcie.
Trudno poczeka się i przejazd będzie przyjemniejszy po remoncie.
A będzie coś w stylu drezyny ręcznej tam gdzie nie ma remontu?


- mikrobart - 23.06.2011

Remont obejmie chyba całą linię, więc nikt nie będzie się ścigał z kiwajkami.


- karolmaszynista - 24.06.2011

Ale chyba nikt nie rozwali naraz całej linii, aby czekała na remont. Pewnie będzie to robione odcinkami, a tam gdzie remont był już lub jeszcze nie ma to kiwajka mogła by być.


- Gżągal - 24.06.2011

karolmaszynista, odcinki odcinkami, ale nie tylko tory są wymieniane, ale także są remonty stacji na trasie np. stacja w Rewalu po remoncie oprócz funkcji poczekalni będzie Biblioteką Gminą.