Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Pytania o kurs na maszynistę w Matel Service - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: NAUKA I PRACA NA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Pytania o kurs na maszynistę w Matel Service (/thread-8409.html)Pytania o kurs na maszynistę w Matel Service - Boomy - 26.02.2024

Witam, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kursem na maszynistę, konkretnie u Matel Service i dlatego mam parę pytań.

1) Czy ktoś w ogóle słyszał o Matel Service? Bo jakoś nie mogę znaleźć dużo opinii o tej placówce, a nie chciałbym wydawać pieniędzy w tak nieznane rejony. 
2) Mam wadę wzroku -3.75 i delikatny astygmatyzm - czy taka wada jest jeszcze dopuszczalna? 
3) Po skontaktowaniu z Matel Service powiedzieli mi, że nie potrzebują badań, w co jakoś trudno mi uwierzyć. Wolałbym te badania zrobić jednak przed kursem bo nie widzę powodu wydawać pieniędzy na kurs jeśli potem mi powiedzą, że nie nadaję się z powodu zdrowia. Jeżeli chcę przystąpić do kursu w Matel Service to czy badania mogę zrobić w każdym dostępnym ośrodku? 
4) Tak samo powiedzieli mi, że na kursie praktycznie nie robią, cóż, zajęć praktycznych. Z czego podobno placówka taka jak SKM ma tych praktyk około 60 godzin, czy to normalne że nie ma zajęć praktycznych?


RE: Pytania o kurs na maszynistę w Matel Service - Dudi85 - 27.02.2024

Właśnie też mnie to zastanawia, wczoraj rozmawiałem z kimś w Matel Service o kursie zdalnym i mówł, że kurs trwa 16 tygodni z czego pierwsze 14 jest zdalne a tylko 2 ostatnie weekendy trzeba być na miejcu w Warszawie lub Krakowie. Kurs który organizuje PR w Częstochowie ma właśnie jakoś 240h teorii i 60h zajęć praktycznych. Nie wiem co o tym sądzić... Kusi trochę niska cena kursu bo to 4900 (a przy rejestracji do końca tego tygodnia 4500zł) a do tego prawie wszystko zdalnie z domu więc to też spore oszczędności, gdzie w innych szkołach to 5200-5500 i trzeba dojeżdzać na zajęcia stacjonarne.
Co do badań to teoretycznie nie są one potrzebne do kursu ale wiadomo że lepiej zrobić je przed dla samego siebie żeby niepotrzebnie pieniędzy nie wydawać na kurs.
Tutaj masz listę gdzie można zrobić badania https://keb.utk.gov.pl/eKancelariaD/Raporty/StoredProcedureRaportPage.aspx?id=301 Koszt takich badań z tego co teraz pytałem to 930zł.


RE: Pytania o kurs na maszynistę w Matel Service - Boomy - 28.02.2024

Z ciekawości, robiłeś już te badania? Jeśli tak to gdzie? 
Bo byłem zainteresowany ośrodkiem w Olsztynie bo tam mam najbliżej...ale dziś się skontaktowałem i podobno już takich badań nie przeprowadzają, mimo że ok 1.5 miesiąca temu mówili co innego.


RE: Pytania o kurs na maszynistę w Matel Service - Dudi85 - 28.02.2024

nie, badań jeszcze nie robiłem, termin mam na połowę marca. Olsztyn na liście widnieje jako aktywny ośrodek do zrobienia badań więc nie wiem... może ktoś niekompetentny odebrał? Spróbuj zadzwonić jeszcze raz :-)


RE: Pytania o kurs na maszynistę w Matel Service - Dudi85 - 28.02.2024

znalazłem też w necie, że jest Kolejowa Policealna Szkoła dla Dorosłych WCE Matel Service także może nie uczą źle i jakiś poziom tam jest...


RE: Pytania o kurs na maszynistę w Matel Service - Boomy - 28.02.2024

Dzwoniłem do Warszawy i to nie pierwszy raz kiedy ten ośrodek w Olsztynie tak zlewa potencjalnych kandydatów, tak więc ewidentnie dzieje się tam coś nie tak.

Matel Service ma podobno 30 lat doświadczenia, ale opinie bardzo dziewicze. Nie wiem czy nie poczekać na SKM.


RE: Pytania o kurs na maszynistę w Matel Service - Dudi85 - 29.02.2024

ja bym chyba poczekał, sam też zdecydowałem że skorzystam z innej oferty