Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
EXPO Silesia - Targi Spedycji i Logistyki - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: KOLEJ HOBBYSTYCZNIE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-96.html)
+--- Dział: IMPREZY KOLEJOWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-10.html)
+--- Wątek: EXPO Silesia - Targi Spedycji i Logistyki (/thread-827.html)



EXPO Silesia - Targi Spedycji i Logistyki - Tomasz K. - 05.04.2011

Witam . W dniach 14 i 15 Kwietnia 2011 roku odbędą się Targi Transportu,Spedycji i Logistyki Silesia TXL EXPO. Godziny otwarcia targów będą następujące:
-14 Kwietnia, Czwartek 9.00-16.30
-15 Kwietnia ,Piątek 9.00-16.00
Bilety będą kosztowały 20 zł normalny, 15 zł dla uczniów i studentów. "Złotym partnerem" targów jest PKP Cargo. Targi odbędą się w Sosnowcu w centrum Targowo-Wystawienniczym Expo Silesia
Ktoś z forum się wybiera?


- mikrobart - 05.04.2011

Termin kompletnie mi nie pasuje. Jacy się pojawią wystawcy?


- Tomasz K. - 05.04.2011

Więcej informacji na stronie: http://exposilesia.pl/silesiatslexpo/pl/


- Mika - 05.04.2011

A ja się (raczej) wybieram Tongue
Wystawcy na pewno PKP Cargo, PKP LHS.
W tamtym roku nie zabrakło PR, PKP IC, PKP PLK, prywaciarzy i innych tego typu wystawców, więc pewnie i w tym coś się tam zadzieje.


- Tomasz K. - 05.04.2011

W tamtym roku również byłem ,ale stanowiska PKP IC nie dostrzegłem. Ja również się wybieram.


- Mika - 12.04.2011

Jednak tym razem zabraknie i Przewozów Regionalnych i PKP IC i PKP PLK i DB. Duża wystawa natomiast ma być wystawa PKP Cargo z grupy PKP jeszcze pojawi się PKP Informatyka i PKP LHS.


- *ARTUR* - 13.04.2011

Targi może i fajne ale niestety opłata za stoisko zaporowa 300zł x 6m2 bo mniej się nie da do tego doliczyć trzeba opłate rejstracyjną 300zł i opłate za tory (ta akurat jest w tym przypadku niska bo 50zł) pewnie wezmą jeszcze opłatę za projekt i wystrój stoiska no i za media, a potem gminy się dziwią czemu na takich targach nie ma np. kolei drezynowych.
Dałbym radę uczestniczyć w takich targach gdyby koszty były mniejsze w przypadku drezynek wystarczyła by tylko opłata za tory no i ta opłata rejstracyjna (choć niewiem po co w tym jest wliczane miejsce parkingowe?) ale niestety tak się nie da bo każda firma musi mieć stoisko i to minimum 6m2. Ostatnią wadą jest termin powinno być piątek, sobota i niedziela a nie czwartek i piątek i to w godzinach pracy.


- Mika - 15.04.2011

To ja może tak w skrócie Smile
Wszyscy którzy nie przybyli nie powinni żałować.
Oprócz ważnych konferencji nic mnie nie zaskoczyło pozytywnie.
Było wiadomo że firm z branży kolejowej będzie niewiele i tak też było Tongue
"Targi transportu spedycji i logistyki". No właśnie, takie szerokie spectrum i tak niewiele zostało zaoferowane. Już sam transport to przecież kolej, ciężarówki, żegluga etc. Gdyby targi te były wartościowe to hala wystawiennicza nie powinna pomieścić wszystkich wystawców tylko z jednej branży. Wielkie stoisko PKP Cargo przypominające bar, PKP LHS, PKP Informatyka i to wszystko z grupy PKP. Wielkie zdziwienie powoduje pojawienie się na tego typu targach Stowarzyszenia Hobbystów Kolejowych a nie pojawienie się firm takich jak Przewozy Regionalne, PKP IC, PKP PLK czy DB Schenker. Zdziwienie wywołuje fakt że pojawiły się Koleje Czeskie Sp. z o.o. a zabrakło firmy która jest w fazie rozwojowej - Koleje Śląskie Sp. z o.o. i powinno jej zależeć na reklamie, promocji. Spore możliwości wystawienia się na bocznicy które nie są wykorzystywane. Przede wszystkim fakt kilku torów na których wystawił się pociąg ratownictwa technicznego, elf i czeska lokomotywa to jednak niewiele. Możliwość prezentacji nowych konstrukcji nie są wykorzystywane. Wiele metrów pustych i zachwaszczonych torów do których da się dojść jak na razie jedynie przez zalane deszczem coś, czego nie można nazwać chodnikiem. Hitem chyba była jazda na symulatorze ciężarówki i oglądanie występów wózków widłowych które pod rękami dobrego kierowcy wrzucały piłkę koszykową do kosza lub nie zrzucanie piłki tenisowej z jakiegoś talerza czy co o tam było. Kilka wystawców wydawnictw o tematyce transportowej, szkół wyższych, firm z branży spedycyjnej i firm które zajmują się 'czymś' to za mało by marnować pieniądze i czas. Tak więc z głębokim żalem przyznaję że do targów 'TRAKO' brakuje bardzo dużo. Mam nadzieję że w przyszłym roku będzie o wiele lepiej. Tymczasem pozostaje oczekiwanie na Trako Smile