Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Jaka firma dla maszynisty w Śląskim? - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: NAUKA I PRACA NA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Jaka firma dla maszynisty w Śląskim? (/thread-8263.html)Jaka firma dla maszynisty w Śląskim? - BRT1 - 13.02.2023

Witam. Poważnie zastanawiam się nad zmianą firmy. Jestem maszynistą z kat. A2 i A5 z krótkim stażem. Interesuję mnie głównie ruch pasażerski i na razie moim numerem jeden na liście są koleje śląskie. Chciałbym się Was co nie co poradzić, na temat tej firmy, na temat rzekomych masowych wypowiedzeń z powodu jakiś zmian w firmie, mało się o tym mówi a plotki chodzą. Również chcialbym zapytać o inne firmy, które warto wziąć "pod lupę", przede wszystkim Polregio, ale też inne przykładowo towarowe. Chciałbym poznać zarobki, na jakie można liczyć, gdzie się to najbardziej opłaca. Pozdrawiam.


RE: Jaka firma dla maszynisty w Śląskim? - CounterSpace838 - 13.02.2023

Jeżeli chodzi o ruch towarowy to paru moich znajomych poszło do Kolpremu i sobie bardzo chwali. Firma oferuje grafik roczny, dosyć bogaty socjal i wynagordzenie od 6-7 tysięcy w górę Sam się zastanawiam nad wysłaniem im papierów. W ruchu pasażerskim to nic ciekawego poza KŚ nic u was nie ma, co do sytuacji wewnętrznej w spółce to się nie wypowiadam bo nikogo stamtąd nie znam.


RE: Jaka firma dla maszynisty w Śląskim? - Upper922 - 17.02.2023

Cześć. Widziałem, że szukają w Kolpremie na stanowisko Manewrowy-Praktykant, docelowo na stanowisko maszynista w obrębie bocznicy. Wiesz może czy warto aplikować? I czy jest szansa zrobić u nich papiery na „zwykłego” maszyniste?


RE: Jaka firma dla maszynisty w Śląskim? - MR Q - 17.02.2023

Jakiś tydzień/dwa temu widziałem ofertę z Kolprem'u, że szukają chętnych na świadectwo maszynisty, więc jest możliwość zrobienia ,,papierów'' u nich. Odezwij się do nich, może nadal szukają i jeszcze świadectwo nie ruszyło. Sprawdziłem z ciekawości, na pracuj.pl dalej wisi ogłoszenie z naborem na świadectwo Smile, tylko z tego co jest napisane w ogłoszeniu musisz mieć licencję.


RE: Jaka firma dla maszynisty w Śląskim? - Upper922 - 17.02.2023

Wiem, wiem. Widziałem. Tylko szkopuł tkwi w tym, że dopiero zaczynam z koleją i nie mam licencji. Jak w zeszłym roku KŚ robiły nabór na licencje to przespałem moment i myślałem, żeby w ten sposób temat ugryźć.


RE: Jaka firma dla maszynisty w Śląskim? - MR Q - 17.02.2023

DB robi cyklicznie kursy na licencję i świadectwo. (Na Śląsku)


RE: Jaka firma dla maszynisty w Śląskim? - CounterSpace838 - 17.02.2023

Ja pracę na manewrach szczerze odradzam. Praca bardzo ciężka fizycznie, kasa słaba, roboty ogrom a i życie lub kończynę można stracić. Maszynistą potem u tego samego pracodawcy też ciężko zostać gdyż manewrowych i ustawiaczy wiecznie brakuje wiec niechętnie potem wypuszczają na kurs. No chyba że na maszynistę bocznicowego jako uzupełnienie uprawień abyś mógł pracować wedle potrzeby często za tą samą kasę,


RE: Jaka firma dla maszynisty w Śląskim? - Upper922 - 18.02.2023

Dzięki za rady, manewrowego odpuszczam Smile na początku marca w DB rusza kurs. Może uda mi się wyrobić z badaniami i zacznę licencje. Jak nie to mam nadzieje, że będzie następna tura.


RE: Jaka firma dla maszynisty w Śląskim? - Stażysta - 15.03.2023

Witam. Czy ktoś ma wiedzę czy Koleje Śląskie planują w najbliższym czasie Świadectwo bo zauważyłem ze narazie zapraszają na Licencje


RE: Jaka firma dla maszynisty w Śląskim? - BRT1 - 01.04.2023

Tak. Teraz lecą z licencją, koło lipca będzie świadectwo.