Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Koleje Śląskie - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-94.html)
+--- Dział: KOLEJ REGIONALNA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-30.html)
+--- Wątek: Koleje Śląskie (/thread-7835.html)



- pasqudek - 27.10.2015

Konduktorzy nadal KŚ nieudolnie sprawdzają bilety.


- masovian - 28.10.2015

I na czym ta nieudolność polega?


- pasqudek - 28.10.2015

Wczoraj nie sprawdzal wszystkim, ktorzy wsiedli i jechali dluzszy odcinek.


- Adams - 29.10.2015

pasqudek, nie bronię KŚ, ale mogło być tak, że osoby które wsiadły miały bilety miesięczne, jeżdżą tym kursem codziennie i drużyny po prostu to pamiętają. Sam do pracy dojeżdżam codziennie pociągiem (tyle że PR )na podstawie biletu miesięcznego. Drużyny w tym pociągu zazwyczaj są stałe i mnie znają i wiedzą że takowy bilet posiadam, więc z rana jak zasnę nawet mnie nie budzą przy kontroli biletów. Podobnie mogło być w przypadku pociągu KŚ, który opisałeś.


- pasqudek - 29.10.2015

Adams, owszem moze tak byc. Jednak akurat tych co widzialem to wiekszosc miala bilety jednorazowe. A wlasciciele miesiecznych pokazywali swoje bilety. Ale dziwnym trafem ode mnie nie chcial okazania biletu (jednorazowego).


- Jaszczur - 29.10.2015

Odnośnie drużyn konduktorskich KŚ.
Rzadko jeżdżę, ale widzę że po daniu sygnału --odjazd-- kierpoć odwraca się i siada w fotelu nie obserwując sytuacji na peronie. Kiedyś miałem ochotę zaciągnąć hamulec bo jakiś facet o kulach chciał jeszcze wejść ale drużyna nawet tej sytuacji nie widziała, ale nie chciałem się narażać na kopaninę z koniem.
Czy zmieniły się przepisy? czy KŚ ma inne przepisy od PR w którym był obowiązek obserwacji peronu po zamknięciu drzwi i odjeździe ? Czy to ma związek z innymi typami jednostek ? Na EN57 drzwi sobie nogą przytrzymał i obserwował peron dopóki pociąg nie go opuścił.
Proszę o opinię kogoś zorientowanego.


- Adams - 29.10.2015

Jaszczur, co do uprzejmości, a w zasadzie ich brak drużyn Kolei Śląskich, przekonałem się na własnej skórze. Kierownik lekko opóźnionego pociągu rel. Sosnowiec Gł. - Tychy Lodowisko odmówił zgłoszenia skomunikowania w Katowicach na pociąg do Gliwic, przez co posypały mi się plany dalszej podróży z Gliwic do Opola i potem Wrocławia pociągami Regio. Kierownik z góry stwierdził że nikt dla mnie nie będzie trzymał pociągu, bo za 20 minut jest kolejny. Wyszło tak że w momencie wjazdu mojego pociągu do Katowic, z tego samego peronu odjeżdżał pociąg do Gliwic, więc wystarczyło 2 minuty przytrzymać tamten pociąg i wszystko by było po sprawie.
Jednak napisałem do KŚ skargę w tej sprawie (oczywiście z powiadomieniem UTK) i otrzymałem zwrot kosztów za bilet na pociąg TLK z którego w tej sytuacji musiałem skorzystać. :-P

Jednak nie wszystkich trzeba wrzucać do jednego wora. Osobiście znam jednego kierownika z KŚ i jest to bardzo sympatyczny człowiek. Nie raz także rozmawiałem z drużynami tej spółki podczas podróży pociągiem i też okazali się to mili ludzie.


- pasqudek - 29.10.2015

tylko szkoda, że tak wiele obsługi pokładowej ma złe podejście do pracy.


- rustsaltz - 29.10.2015

Jaszczur napisał(a):Czy zmieniły się przepisy? czy KŚ ma inne przepisy od PR w którym był obowiązek obserwacji peronu po zamknięciu drzwi i odjeździe ? Czy to ma związek z innymi typami jednostek ?
Procedurę odjazdu szczegółowo opisują przepisy przewoźnika, więc mogą być inne.


- PRezes ET22 - 31.10.2015

Wczoraj pociąg z Wisły opóźniony o 180 minut. Wie ktoś co się stało.


- hutterdm - 03.11.2015

Zdaje się, że 18-latka popełniła samobójstwo przed przystankiem w Ustroniu Zdroju.


- rustsaltz - 08.11.2015

Koleja Śląska wycina od grudnia pociągi na odcinku Oświęcim-Czechowice, czym radośnie rozpieprzy możliwość przemieszczania się pomiędzy tymi metropoliami, jeszcze bardziej odcinając Czechowice od świata. Szykuje się jedna z ostatnich możliwości zaliczenia za dnia odcinka linii 93.


- Adams - 08.11.2015

rustsaltz, a to wszystko przez UMWM, który nie chce się do tego odcinka dokładać. Jednak według najnowszej wersji przyszłorocznego rozkładu, ma tamtędy jechać jedna para pociągów KŚ (bodajże Cieszyn - Katowice). Myślę jednak, że sensowniej by było wydłużyć do Czechowic 3-4 pary Regio z Krakowa.


- pasqudek - 08.11.2015

rustsaltz, ale sklady do/z Zwardonia obsluguja


- masovian - 09.11.2015

rustsaltz napisał(a):metropoliami

Rezczywiście metropolie. :-D Co prawda Oświecim był kiedyś stolicą państewka, ale ten czas dawno już minął. :-)

Adams napisał(a):Myślę jednak, że sensowniej by było wydłużyć do Czechowic 3-4 pary Regio z Krakowa.

Tylko kto miałby za to zapłacić? Woj. śląskie nie ma interesu dopłacania do kursów do Krakowa, a małopolskie kursów do Czechowic...