Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Koleje Śląskie - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-94.html)
+--- Dział: KOLEJ REGIONALNA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-30.html)
+--- Wątek: Koleje Śląskie (/thread-7835.html)



- alojz - 24.07.2013

kebeka napisał(a):Podobno jest już prawie 6 mln ;-D
To ile kar naliczono to jedno, a ile uda się wyegzekwować to drugie. Wystarczy spojrzeć na kontrakt z Pesą na długie Elfy.


- jackii - 25.07.2013

alojz, uda się wyegzekwować dokładnie tyle, ile będą chciały wyegzekwować KŚ. Identycznie jest z Pesą. Zgodnie z podpisaną umową, KŚ mogą opłaty z tytułu kar odliczyć od swoich należności dla partnera. Czyli nie zapłacą określonej liczby rat za leasing SN, czy dzierżawę 27WEb.


- sphinx - 26.07.2013

W takim razie w jakiej sprawie toczą się rozmowy/negocjacje z Pesą odnośnie kar?
REGIOchłopak napisał(a):Interes się kręci KŚ jeszcze zarobią na tych zakupach Big Grin
Nie. Dużo więcej kar nie będzie. W umowach jest limit kar, najczęściej 10-20% wartości kontraktu. Nie chce mi się teraz szukać ile było w tym przypadku.


- jackii - 26.07.2013

sphinx, napisałem przexież, że _mogą_. Nie, że muszą :-P
A od Pesy przecież żadnych kar nie wyciągną. Może jakieś dodatkowe wyposażenie uda się w ramach rekompensaty uzyskać?
Bo ściągnięcie kar może być dla KŚ kosztowne... Pesa może się obrazić i podniesie ceny usług ]->


- hutterdm - 26.07.2013

No mogliby gniazdka wstawić chociaż...

W każdym razie Sekuła mówi, że plan naprawczy działa, deficyt się zmniejsza, tylko szkoda że pasażera, pardon, klienta nie uwzględnił.


- booua - 15.08.2013

REGIOchłopak napisał(a):Interes się kręci KŚ jeszcze zarobią na tych zakupach Big Grin
Przynajmniej realna cena SN84 spadnie do rozsądnego pułapu...


- stachu - 26.09.2013

No to teraz oczekiwać konkretnego konkursu Tongue


- jackii - 26.09.2013

stachu, co rozumiesz pod tym pojęciem?


- giergo - 15.10.2013

stachu napisał(a):No to teraz oczekiwać konkretnego konkursu Tongue
jackii napisał(a):stachu, co rozumiesz pod tym pojęciem?
i stało się Panowie.
Kolejny "z zawodu jestem prezesem" link
Oczywiście nie znam tego Pana, ale po przeczytaniu tego i tego, a w szczególności fragmentu:
Cytat:Po zwycięstwie Bartyli stanowiska stracili również prezes i dwaj wiceprezesi Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, ale ich także nie da się wyrzucić z pracy, bo przedstawili zaświadczenia lekarskie o chorobie. Eksprezes Piotr Bramorski, którego zagadnęliśmy o tę sprawę, nie był rozmowny. Podkreślił, że jego L4 to sprawa między nim a pracodawcą.
mam baaardzo złe przeczucia.


- jackii - 21.10.2013

giergo, wszyscy mamy złe przeczucia. Niestety, wybrano chyba najgorszego z kandydatów...
Przynajmniej wiemy już oficjalnie, kto miał na tyle mocna plecy by doprowadzić do unieważnienia poprzedniego - w miarę uczciwego - konkursu. I o ile poprzedni zwycięzca musiał się naprawdę starać o pozycję KŚ (bo od tego zależała cała jego przyszłość zawodowa), o tyle aktualny zwycięzca nie musi się specjalnie wysilać :-P
BTW, mam nadzieję, że stan zdrowia nowego prezesa poprawi się na tyle, by mógł objąć to stanowisko ]-> ]->


- Radkowitz - 23.10.2013

Pytanie do kogoś kto sie dobrze orientuje w taryfie KŚ, czy oferty Silesia Wekend i KŚ26 można ze sobą łączyć?


- kebeka - 23.10.2013

Radkowitz, nie można.


- DamianT - 14.11.2013

Doradźcie mi proszę.

kolega będzie musiał jeździć codziennie przez pięć dni od poniedziałku do piątku między Częstochową a Katowicami. Jakie bilety kupować, żeby było najtaniej? Za każdym razem tam-powrót (są tam jeszcze za to zniżki?) czy jest coś innego?


- Tomasz K. - 14.11.2013

Dzienny koszt przejazdu Częstochowa-Katowice T/P to 36,40, dla biletu normalnego.

Jak dla mnie, najtaniej wyjdzie REGIOKarnet, w wersji tylko na REGIO.


- giergo - 14.11.2013

Podróż tam i z powrotem KŚ na tym samym bilecie wynosi 33,67PLN

[Obrazek: jmr5.th.jpg]