Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Koleje Śląskie - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-94.html)
+--- Dział: KOLEJ REGIONALNA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-30.html)
+--- Wątek: Koleje Śląskie (/thread-7835.html)



- Cinek - 29.12.2011

No tego właśnie nie wiadomo. 8-) Ale wątpię, żeby marszałek dał z wolnej ręki 14 mln euro. Euro a nie zł. ]-> Poza tym w komunikacie KŚ napisane jest, że pieniądze te pochodzą ze środków własnych, no ale ciekawe jest skąd oni mają taką kasę, skoro pieniądze marszałka przeznaczone są na bieżącą działalność. No ale skoro chcą kupić te 14 szynobusów to chyba mają tą kaskę co nie ?? :-P


- przem710 - 29.12.2011

Skąd?


- Tomasz K. - 29.12.2011

Od pana marszałka zapewne.


- Adams - 29.12.2011

Ja uważam że Pan Marszałek wyda każdą ilość pieniędzy, żeby tylko pokazać jaka to jego kolejka jest rewelacyjna i dzięki niej reaktywuje się dawno zapomniane linie, nawet kosztem innych inwestycji w regionie.
Zastanawiam się tylko czy po zakupie tego spalinowego złomu z Zachodu, dalej Pan Marszałek się będzie szczycił że KŚ dysponują supernowoczesnym taborem wprost "spod igły" ;-D


- ET40 - 29.12.2011

Ten "spalinowy złom z zachodu" może spisać się o wiele lepiej, niż jakikolwiek złom z Pesy.


- Cinek - 29.12.2011

Kolejne pytanie, czy w związku z zakupem "nowego" taboru ;-) marszałek zdecyduje się na "pozyskanie" zupełnie nowej linii do obsługi. Tutaj znajdziecie więcej danych dotyczących projektu otwarcia nowych linii kto wiem może pod auspicjami Kolei Śmiesznych tfu Śląskich. ;-D


- Adams - 30.12.2011

ET40 napisał(a):Ten "spalinowy złom z zachodu" może spisać się o wiele lepiej, niż jakikolwiek złom z Pesy.

ET40, ja wcale temu nie przeczę, ale w październiku jak ruszały KŚ robiono propagandę że ta spółka ma posiadać wyłącznie nowy tabor.
Podczas promocyjnego przejazdu KŚ z Gliwic do Częstochowy 15 sierpnia i wjazdu do Katowic, z głośnika w Elfie padło hasło że "pracownicy Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych z podziwem patrzą jakim nowoczesnym taborem dysponują Koleje Śląskie". Ciekaw jestem jak teraz będzie się tłumaczył Pan Marszałek. Najpierw pożycza stare wagony z Czech, a teraz kupuje stare szynobusy z Włoch. :lol:

A tak z innej beczki, to w Sylwestra i Nowy Rok KŚ uruchamiają dwa dodatkowe pociągi do Wisły. Jeden pojedzie z Gliwic, a drugi z Zawiercia.

Szczegóły: http://www.kolejeslaskie.com/uploads/pl ... 2_roku.pdf


- psim - 30.12.2011

Adams napisał(a):pracownicy Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych z podziwem patrzą jakim nowoczesnym taborem dysponują Koleje Śląskie

"pracownicy Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych ze współczuciem patrzą jak służby techniczne KŚ męczą się z tym złomem"


- Tomasz K. - 30.12.2011

Mnie tylko ciekawi jak słowa marszałka o nowych składach się sprawdzą za kilka lat, gdy KŚ przejmą obsługą wszystkich połączeń w województwie. (oby to nigdy nie nastąpiło)


- Cinek - 30.12.2011

Adams przecież to będzie nowy tabor... w Polsce ;-) ]-> hiehie Wiecie, one będą chyba już dobrze dotarte :-P ale może rzeczywiście dobrze spełnią swoje zadanie na naszych szlakach... Kto wie... 8-)


- przem710 - 30.12.2011

Nie zapominaj że to będzie nowy tabor na polskich torach, zatem musi przejść szereg długotrwałych testów co może potrwać minimum pół roku. Poza tym ktoś za te testy musi zapłacić.


- Cinek - 30.12.2011

Tak ale w końcu testy te się zakończą i KŚ będzie miało te szynobusy, bez poszukiwań, dzierżawy ect. Myślę, że KŚ zdaje sobie sprawę z kosztów "ubocznych". Ale widać, że przygotowują się na zmasowany i frontalny atak na kolejne linie na śląsku. ;-) Ciekawi mnie gdzie "upchną" te szynobusy, i jakie połączenia będą obsługiwały... :-o

[ Dodano: 2011-12-30, 18:37 ]
psim napisał(a):"pracownicy Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych ze współczuciem patrzą jak służby techniczne KŚ męczą się z tym złomem"
No nie wiem czy lepiej męczyć się z rocznymi młodzikami czy ponad 40 letnim złomem w PR. Jak dotąd KŚ ma niewiele wiekowego złomu w swej stajni ;-) hiehie


- Ostrowianin - 30.12.2011

Cinek, Wiek raczej nie sądzi o awaryjności patrz. Elfy Big Grin
Poza tym złom EN57, łatwiej jest naprawić PRom, niż naszpikowane różnymi systemami i dodatkowymi urządzeniami Elfiki


- Cinek - 30.12.2011

No tak, ale z flirtami też tak było i nie możesz patrzeć wstecz. Cały świat idzie z postępem i tego nie zmienisz. Fakt KŚ mogło zamias u Pesy zamówić sprawdzone flirty w Stadlerze, ale tego nie zrobił. Trudno. Poza tym jak skończy się gwarancja skończą się problemy z awariami tak jak było z flirtami. ]->


- mikol teoretyk - 31.12.2011

To lepiej kupić złom bo można naprawić młotkiem i śrubokrętem?