Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Koleje Śląskie - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-94.html)
+--- Dział: KOLEJ REGIONALNA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-30.html)
+--- Wątek: Koleje Śląskie (/thread-7835.html)



- przem710 - 06.12.2011

Wow no to będziecie mieli wymarzoną sielankę. ;-)


- Kuba - 06.12.2011

Ciekawe czy wszystkie kible pomalują po swojemu? Nienawidzę tego czerwono-czarnego schematu więc to by mi akurat odpowiadało ;-) Nie mogę się doczekać tych kibli po modernizacji które pomogą Elfom i Flirtom podobno jeszcze w tym miesiącu, ciekawe jaki będzie w nich komfort podróży i czy lepszy niż w tych zmodernizowanych z PRów które jeździły wcześniej ;-)


- przem710 - 06.12.2011

Weź pod uwagę że KŚ już szukają oszczędności, a co tu dopiero mówić o modernizacjach.


- Kuba - 06.12.2011

Te co będą jeździć za niedługo to chyba już są zmodernizowane a resztę mogą ewentualnie tylko przemalować a piękne czerwone siedzonka w środku zostawić bez zmian, jeśli nowi przewoźnicy przejmą kible i zostawią je w jednolitym malowaniu to nie będzie wiadomo który jest czyj...

To dzielenie PRów na kolejne 100 spółek pewnie zaowocuje cyrkiem z honorowaniem biletów
i końcem ofert typu REGIOkarnet czy bilet turystyczny bo niby jak by się mieli dzielić zyskami ze sprzedaży takich biletów... Dzisiaj za 23 złote (REGIOkarnet - tyle wychodzi za jeden dzień) można jeździć do woli cały dzień praktycznie gdzie się chce wszystkimi osobówkami (pomijając KM) a przy kupnie biletów odcinkowych wyszłoby to o wiele drożej i już nie będzie sobie można pozwolić na takie całodniowe wypady byle tylko się przejechać na nowej trasie bo po prostu będzie to za drogie zwłaszcza jeżeli komuś nie przysługuje żadna ze zniżek ustawowych... Zresztą nawet z moją zniżką 37% za 20zł dojadę najdalej do Gliwic
i z powrotem...


- psim - 06.12.2011

przem710, rozsądny gospodarz szuka oszczędności właśnie po to, żeby mieć na modernizacje.

Kuba, nie martw się na zapas :-)


- rustsaltz - 06.12.2011

psim napisał(a):przem710, rozsądny gospodarz szuka oszczędności właśnie po to, żeby mieć na modernizacje.
A jeszcze rozsądniejszy szuka oszczędności w miejscach innych niż bezpieczeństwo.


- przem710 - 06.12.2011

psim napisał(a):przem710, rozsądny gospodarz szuka oszczędności właśnie po to, żeby mieć na modernizacje.

Kosztem pracowników?


- psim - 06.12.2011

Dlaczego od razu "kosztem"? Zatrudnia takich (i tylu) pracowników, ilu [uważa, że] realnie potrzebuje. PRL upadł, nie ma gwarancji pracy czy się stoi czy się leży.


- ET40 - 07.12.2011

No jasne, najlepiej pozwalniać, później zatrudnić "murzynków" na umowę-zlecenie kiedy pojawi się znów zapotrzebowanie, później znowu zwolnić...Człowiek się nie liczy. Chore.

Nie odnoszę tego akurat tylko do KŚ, bardziej ogólnie.


- przem710 - 07.12.2011

psim napisał(a):Dlaczego od razu "kosztem"? Zatrudnia takich (i tylu) pracowników, ilu [uważa, że] realnie potrzebuje. PRL upadł, nie ma gwarancji pracy czy się stoi czy się leży.

Czy zwolnienie kierowników pociągu to faktycznie oszczędności? Psim pracujesz? Wielokrotnie maiłem okazję odczuwać oszczędności firmy na własnej skórze, wiesz jak fajnie jak dostajesz dodatkowe obowiązki zwolnionej wcześniej osoby pomimo tego że nie masz pojęcia jak je wykonywać i nie masz ich w oficjalnym zakresie obowiązków? Wiesz jak fajnie pracuje się ponad tygodniowy limit godzin? Niestety ale większość polskich firm podchodzi w ten sposób do pracowników, a ty nic nie możesz z tym zrobić poza zwolnieniem się. To wyzysk nie oszczędności tak teraz buduje się kapitał firm.


- Cinek - 07.12.2011

KŚ wraz z likwidacją PR przejmie oprócz kolejnych połączeń również całe drużyny oraz wielu mechaników, bo w chwili obecnej cierpią na ich deficyt pomimo ponad 6000 brutto. Co do kibli to chyba narazie likwidowane PR wydzierżawi je a KŚ nie będzie w nie inwestowało... Choć z drugiej strony do końca 2013 wszystkie wagony, ETZ muszą mieć zamknięty obieg ściekowy, więc i tak trzeba je zmodernizować. Zastanawia mnie tylko kto za to zapłaci (KŚ czy PR) bo z tego co czytałem koszt modernizacji całego składu to ok 7 mln zł. Tak więc w chwili obecnej nie wiem czy PR zdecyduje się je modernizować, czy to oleje spuszczając ją na KŚ... Hie hie ja osobiście obstawiam wariant 2.. ]->


- przem710 - 07.12.2011

Za 7 mln zł to już masz modernizację z silnikami asynchronicznymi. Na upartego można zrobić zwykłą rewizję i dodać obieg zamknięty WC, wtedy koszty nie będą aż tak wysokie. Nie ma co się oszukiwać, bo żadna spółka nie zmodernizuje całego swojego taboru nikogo nie stać na to. Obecne PR nie będzie bawiło się w żadne modernizacje dla nowych spółek.


- DamianT - 07.12.2011

psim napisał(a):A to podła pani kierownik, jak ona mogła tak zadziałać na szkodę firmy! Na pewno w ten sposób kolej straciła niejednego pasażera na rzecz samochodów, bo wstrętny pociąg na jaśniepana nie zaczekał Tongue Tongue

Czasami zdarzają się wypadki losowe, na które dobiegający nie ma wpływu Wink W KŚ-iach to jeszcze luz, bo jeżdżą dość często, ale są linie co składy jeżdżą co 2-3 godziny Wink


- Grzeniu - 09.12.2011

Dla tych osób co kupują ulgę:

Od stycznia 2012 Koleje Śląskie likwidują 99-procentowe ulgi dla kolejarzy z innych firm, w tym Przewozów Regionalnych - pisze "Gazeta Wyborcza". Według KŚ kolejarze i ich rodziny to nawet 1/3 pasażerów.

http://www.rynek-kolejowy.pl/29314/Koni ... i_w_KS.htm


- Ostrowianin - 09.12.2011

Widać, że KŚ są po prostu wielkim gÓw*em. Po prostu żal mi takich spółek, które grają nie fair po chamsku dla kolejarzy. Może czas usunąć 99% zniżki dla kolejarzy KŚ dojeżdżających do pracy pociągami PR?