Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Koleje Śląskie - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-94.html)
+--- Dział: KOLEJ REGIONALNA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-30.html)
+--- Wątek: Koleje Śląskie (/thread-7835.html)



- Maciej - 11.11.2011

Cytat:"Kapituła Programu stwierdziła nagrodziła profesjonalne przygotowanie uruchomienia połączeń kolejowych w aglomeracji katowickiej..."

;-D ;-D


- Cinek - 11.11.2011

Ostrowianin napisał(a):Cinek, Każdy głupi umiałby zorganizować ruch pociągów na 1 z nastu linii w Województwie . Czekam na chwilę gdy KŚ będą obsługiwały wszystkie Śląskie linie. Pousuwają to co nierentowne a bajzel będzie taki jak za czasów PR..

Może tak być. Ale ta kolej ma przewagę nad PR taką, że jak wcześniej pisałem 100% udział ma marszałek, który trzyma łapę na kasie i rozlicza skrupulatnie. Wydaje mi się, że puki co nie KŚ nie będzie robiła wałków. No ale czas pokaże. Co do organizacji ruchu to niestety nie zgadzam się z Tobą, bo na śląsku 1 linię mi najbliższą PR który organizował na tej lini ruch spier.. na potęgę. Więc nie wiem, czy bez żadnych predyspozycji można bawić się w takie klocki ;-)
Braki taboru... niedługo chyba same się rozwiążą. Bo nie spodziewam się innej decyzji niż przejęcie taboru PR przez UM a w zasadzie ich dzierżawa. To tylko kwestia czasu. ]->
A co do medali itp. to dla mnie osobiście jest to kupa śmiechu :lol: bo po 1 miesiącu działalności nikt przy zdrowych zmysłach nie jest w stanie powiedzieć jak to działa i jak to będzie wyglądało za roku, dwa, pięć. Ale wiem jedno KŚ to potencjalny największy oprócz KM przewoźnik regionalny w Polsce - jeśli jacyś kolesie przy tym nie będą zbytnio majstrowali. 8-)


- Maciej - 11.11.2011

Cinek napisał(a):Bo nie spodziewam się innej decyzji niż przejęcie taboru PR przez UM

Ale chyba nie całego. Tongue Bo w końcu mają swoje Flirciki i Elfiki, więc pewnie marszałek pogardzi kilkoma starymi kiblami. Osobiście cieszyłbym się, jakby chociaż ze 3 kible do PR Poznań trafiły. Składy wagonowe są czasem bardzo nieekonomiczne, a potem dziwią się, że spółka takie koszty generuje.


- Cinek - 11.11.2011

Pewnie nie całego, ale dużej lub nawet ogromnej jego części. Co do kibli dla innych PR-ów lub innych kolei to pewnie takie targi będą. No ale to kwestia jeszcze jakiś 2 lat do 2013 roku. No może wcześniej po uchwaleniu budżetu na 2012 PR się obrażą i KŚ zacznie przejmować nowe linie, ale na pewno nie na początku. Podobno ten budżet ma być mniejszy niż poprzedni, a do podziału aż 2 przewoźników. Mówię Wam będą niezłe jaja. No chyba żebym się mylił i PR będzie jeździł za mniejsze pieniądze (śmiech to tylko tak sobie pożartowałwm 8-) ) KŚ bez względu na budżet nie będzie robiło strajków, ani obcinało i bojkotowało połączeń. :-)


- DamianT - 12.11.2011

Virakocha napisał(a):Pytanie tylko czemu Wisełka oraz Stożek nie są puszczane do Częstochowy.

Jak to Wisełka nie jest puszczana do Częstochowy?


- Mika - 12.11.2011

Adams napisał(a):Z pewnego forum komunikacyjnego na Śląsku dowiedziałem się, że w październiku znacznie wzrosła frekwencja w tramwaju linii 15 łączącej Sosnowiec z Katowicami, który kursuje trasą równoległą do linii kolejowej, więc chyba coś o tym świadczy.
Świadczy to o tym, że więcej ludzi jeździ z Zawodzia, Szopienic do Sosnowca - i na odwrót. Poza tym nikt by się nie tłukł tramwajem skoro jest kilka pośpiesznych autobusów.


- Adams - 12.11.2011

Mika, to miałem na myśli, że prawdopodobnie część pasażerów jadących z Sosnowca do Szopienic czy Zawodzia przesiadło się z pociągu na tramwaj. Autobusy z Sosnowca do Katowic zawsze jeździły nabite więc trudno powidzieć jak to ma miejsce w przypadku centrum Katowic, ale piętnastka wcześniej nie była tramwajem, który miewał szczególnie dużą frekwencję.


- Mika - 12.11.2011

Ojj, odsetek ludzi którzy w ogóle jeżdżą między Sosnowcem a Szopienicami czy Zawodziem pociągami jest minimalny. To, że ludzie wybiorą tramwaj czy autobus jest oczywiste skoro mają bilety miesięczne czy kwartalne KZK. Dodatkowo czas oczekiwania na pociąg...


- Adams - 12.11.2011

Mika, więc czym wytłumaczyć nagły wzrost frewencji w piętnastce?


- Mika - 12.11.2011

Żadne badania napełnień nie były przeprowadzane.
Poza tym, jeśli jest jakieś zamieszanie na linii i wypada kurs lub przez kilkadziesiąt minut jest zatrzymanie rzeczą wiadomą jest, że pierwszy tramwaj jaki przyjedzie zostanie naładowany do granic możliwości, tym bardziej, że jest to solówka.


- Maciej - 16.11.2011

http://www.rynek-kolejowy.pl/28756/Kole ... _torze.htm Boże, co za miód... Ciekawe, czy tak sobie chwalą jak do roboty dojadą o godzinę spóźnieni... :->


- przem710 - 16.11.2011

Cytat:Zatrudniając niewiele ponad 200 pracowników przewiozły jak do tej pory 715 tysięcy pasażerów

Wybierając najlepszą linię w regionie, ja nie wiedzę żadnego sukcesu. Czy na linii obsługiwanej przez KS coś się diametralnie zmieniło? Czy nastąpił jakiś przełom, rewolucja? Nie.


- Ostrowianin - 16.11.2011

przem710, Być może nie, ale tabor chyba mają nalepszy nie licząc KM. KD mająsame szynobusy i kilka jednostek, a KW to spółka która w ogóle powstała chyba z racji obsadzenia stanowisk przez kumpli. Nawet nie odpisali na mojego maila. Widać tylko brak kompetencji tego przewoźnika. Nawet nie mają nowych mundurów kolejowych,. Pracownicy nadal wyglądają tak samo w końcu przejęli ich od PR. Prócz nalepki na boku nic się nie zmieniło.


- Adams - 16.11.2011

Maciej napisał(a):Boże, co za miód... Ciekawe, czy tak sobie chwalą jak do roboty dojadą o godzinę spóźnieni... :->

Nie dość że spóźnieni, to jeszcze wgnieceni jak sardynki. Za PRów, przynajmniej w godzinach szczytu trafiały się składy 2xEN57, a teraz z powodu braku taboru już takiego raraytasu nie ma.


- Tomasz K. - 16.11.2011

Adams, Koleje Śląskie już wprowadziły KKA http://www.kolejeslaskie.com/uploads/pl ... topada.pdf Ale to nie związane z awarią taboru,