Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Koleje Śląskie - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-94.html)
+--- Dział: KOLEJ REGIONALNA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-30.html)
+--- Wątek: Koleje Śląskie (/thread-7835.html)



- Adams - 26.10.2011

Tak mi się teraz przypomniało, że wczoraj jak jechałem z Sosnowca do Katowic, to na Zawodziu widziałem stojący luźno rosyjski wagon. Tak się zastanawiałem czy to nie kolejna rezerwa dla KŚ ;-D


- sebek - 26.10.2011

Troche z przerażeniem czytam wasze posty nt. opóżnień składów KŚ. Obawiam się, co będzie za kilka tygodni, jak zacznie zima, mrozy, czy to wszystko nie rozsypie się? Dziś pasażerowie są cierpliwi, pogoda dopisuje, skład opóżni to można jakoś przeczekać, ale znając realia naszych kolei i walkę z zimą, może to być naprawde fatalny okres dla nowego przewożnika. Dziś opóznienia wynikają z braku dostatecznej ilości składów, przejścia, zmiany kierunku, jak dojdzie do tego klimat i zimowe warunki, to może być dramat.
Perspektywy wyglądają kiepsko. Można powiedzieć, dopiero wystartowali, wchodzą na rynek, początki trudne, ale ilość wpadek i opóznień jak na miesiąc działalności, jest niepokojący.


- psim - 26.10.2011

Czy PRy nie mogłyby wynająć im jakichś starych piętrusów czekających na przerobienie na żyletki, choćby po kosztach przeprowadzenia rewizji/napraw? ;-) Przyjemne z pożytecznym.

Czemu tylko SKM Warszawa ma korzystać na opychaniu im rupieci...


- Adams - 26.10.2011

psim, PR-y odmówiły dzierżawy taboru dla KŚ z prostej przyczyny. Wygryźliście nas z linii Częstochowa - Gliwice to sobie radźcie tym co macie. Zwykły chwyt marketingowy.


- psim - 26.10.2011

Nie "zwykły" ani "marketingowy", tylko prostacki chwyt na zasadzie "pies ogrodnika".

Nie namawiam do wynajęcia KŚom zmodernizowanych kibli, tylko jakichś niepotrzebnych wagonów do samodzielnego remontu.

Hahah, a może PKP IC zechce udostępnić Bydgostie? To by był pocałunek śmierci :-)


- rustsaltz - 26.10.2011

psim napisał(a):Nie "zwykły" ani "marketingowy", tylko prostacki chwyt na zasadzie "pies ogrodnika".
Wykrwawi się marszałek na swojej kolejce to spojrzy łaskawszym okiem na PRy Wink. Poza tym spółka samorządowa też potrzebuje taboru.


- alojz - 26.10.2011

przem710 napisał(a):SKM Warszawa posiada 2 jednostki EN57 o numerach 3001, 3002 pochodzące ze Słowenii. Obecnie będą pracować w KŚ
Właścicielem tych szrotów jest ZNTK Mińsk Mazowiecki. Już niedługo zostaną zaoferowane w ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski przetargu:
http://bip.slaskie.pl/index.php?grupa=6 ... id_menu=90


- psim - 26.10.2011

rustsaltz napisał(a):to spojrzy łaskawszym okiem na PRy

Wolałbym żeby spojrzał łaskawszym okiem na PRy widząc w spółce poprawę wydajności i jakości obsługi klientów, a nie dlatego że (razem z pasażerami w liczbie ogromnej!) sparzy się na próbie uruchomienia własnych pociągów.

Mnie samego szlag trafia, jak widzę co PRy potrafią wyprawiać np. w kwestii informowania o rozkładzie, i z jakim brakiem profesjonalizmu niektórzy pracownicy odnoszą się do pasażerów których firma właśnie wpuściła w maliny.


- rustsaltz - 26.10.2011

Chyba przeoczyłeś na moment fakt, że jak rosła wydajność, a pasażerowie byli zadowoleni to marszałek zakład udupił Wink. Zdecydowanie taką ciężką kasę jaka poszła na kolejki marszałka można było wydać lepiej i efektywniej.

Cytat:i z jakim brakiem profesjonalizmu niektórzy pracownicy odnoszą się do pasażerów
Może się czepiam, ale w pierwszy roboczy poniedziałek kolejek pani w kasie KŚ nie potrafiła mi odpowiedzieć na pytanie, czy mając uprawnienia przejazdowe mogę kupić bilet jednorazowy na KŚ. Do dziś kwestia pozostaje nierozwikłaną, bo każdy ma inne informacje. Może dalej się czepiam, ale ubranie różowej koszuli do kolorowego krawata KŚ nie było trafionym pomysłem, a jeden z pracowników tak właśnie zrobił, o żuciu gumy już pisałem, zostają jeszcze brudne wagony i opóźnienia. Profesjonalizm...

Cytat:których firma właśnie wpuściła w maliny.
Nie wiem czy akcja jest ogólnopolska, ale u nas wszyscy wszystkich wpuszczają w maliny. Marszałek kolejarzy i pasażerów, kolejarze marszałka i pasażerów przy okazji. Może pasażerowie wpuszczą koniec końców marszałka w maliny i wyjadą?


- Adams - 27.10.2011

Moje zdanie jest takie. Marszałek obraził się na PR, że chciały więcej kasy na dotacje i postanowił utworzyć swoją spółkę, w którą wywalił jeszcze więcej kasy niż chciały PRy. Niestety, ale nie przewidział że spółka także nie będzie sobie radzić z misją do jakiej została powołana.
Fakt, plusem Kolei Śląskich jest nowoczesny wygodny tabor w postaci Flirtów i Elfów, ale te plusy przesłania cała masa minusów.


- Virakocha - 27.10.2011

Czas przygotować do jazdy dwie Gomółki, bo brakuje taboru jak zdechnie jakiś ELF albo Traxx ;-)


- nynuś - 27.10.2011

Powiem Wam tak.
Siłą wyższą (czasem) zostałem zmuszony do jazdą KŚ z Katowic do Sosnowca i z Sosnowca do Katowic na moim kolejowym kwartalnym.

Do Sosnowca jechałem ELF-em
Kierownik pociągu był uprzejmy ale leniwy. Biletów nawet nie sprawdził bo siedział u mechanika. Kasjer mobilny w ogóle nie ruszył zadka bo plociał z jakimś kumplem. Pociąg był czysty i schludny ale niestety ja żadnego ELF-a nie traktuję jako pociąg więc zero plusów.

Do Katowic wracałem przyspieszonym S6 Częstochowa - Chorzów Batory na wagonach i Traxxie.
Wagony widać że z demobilu. Nie dziwię się że Czesi wycofali je z ruchu. Drzwi ledwo się trzymają , smród , siedzenia zasyfione , okna nie domykające się , a szarpało jak ciężarówką z ziemniakami. Tutaj przynajmniej kasjerka mobilna sprawdzała bilety , była bardzo miła i bardzo stosownie ubrana. Plus dla Niej za to że wyglądem i zachowaniem okazuje szacunek klientowi. Konduktorka nie umiała korzystać z Orbisu chodziła i pytała ludzi czy znają się na tej "książce". Na dodatek w Katowicach Traxx zaczął dziwnie buczeć i się wyłączył.
Klasa sama w sobie. Brak słów.

W niedzielę 23.10.2011 wieczorem jedna rzecz jaka mi się spodobała , że jeden z ostatnich ELF-ów do Gliwic czekał w Katowicach na opóźnionego Klimczoka , a kierownik sprawdzał czy wszyscy zdążyli się przesiąść bo chodził wzdłuż pociągu i pytał czy ktoś jeszcze jedzie do Gliwic.

To moje spojrzenie na KŚ.
Opinia: Na razie w 90 % lipa totalna. Co będzie dalej ? Zobaczymy. Za wcześnie na ocenę. Poczekajmy do końca roku.


- ET40 - 27.10.2011

Cytat:Kierownik pociągu był uprzejmy ale leniwy. Biletów nawet nie sprawdził bo siedział u mechanika. Kasjer mobilny w ogóle nie ruszył zadka bo plociał z jakimś kumplem. Pociąg był czysty i schludny ale niestety ja żadnego ELF-a nie traktuję jako pociąg więc zero plusów.
Podejrzewam, że gdyby to był pociąg Regio, wtedy napisałbyś o tym, że byli zajęci.
Cytat:Wagony widać że z demobilu. Nie dziwię się że Czesi wycofali je z ruchu. Drzwi ledwo się trzymają , smród , siedzenia zasyfione , okna nie domykające się , a szarpało jak ciężarówką z ziemniakami. Tutaj przynajmniej kasjerka mobilna sprawdzała bilety , była bardzo miła i bardzo stosownie ubrana. Plus dla Niej za to że wyglądem i zachowaniem okazuje szacunek
Zupełnie tak samo jak w niektórych pociągach innych spółek.

Nie bronię KŚ, jestem przeciw tworzeniu takich wynalazków, ale zachowajmy trochę obiektywizmu.


- DamianT - 28.10.2011

MK_ŚLĄSK napisał(a):Zgadza się obecnie jednostki te stacjonują na torach postojowych w Gliwicach. Jednostki te posiadają plastikowe siedzenia, i z tego co zauważyłem nie mają stoików przy siedzeniach.

Tomek, masz może zdjęcia tych jednostek stojących w Gliwicach?


- mk1992 - 28.10.2011

Tych jednostek w Gliwicach już nie ma. Przynajmniej we wtorek i w środę już ich nie było...