Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Koleje Śląskie - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-94.html)
+--- Dział: KOLEJ REGIONALNA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-30.html)
+--- Wątek: Koleje Śląskie (/thread-7835.html)



- Tomasz K. - 22.10.2011

Cytat:Wynika z tego, że w całej Polsce władze województwa odchodzą od dużego molocha PR i zakładają samorządowe spółki z korzyścią dla pasażerów.
Rzeczywiście Koleje Mazowieckie, Wielkopolskie, Dolnośląskie i Śląskie to cała Polska, masz racje.


- Adams - 22.10.2011

Cytat: Wynika z tego, że w całej Polsce władze województwa odchodzą od dużego molocha PR i zakładają samorządowe spółki z korzyścią dla pasażerów

Podaj mi jaką większą korzyść ma pasażer jadąc Elfem KŚ, a jadąc takim samym taborem PR? Bo teraz ja tu czegoś nie rozumiem. KŚ to nic innego jak dodatkowa biurwa i nic więcej.


- kaktus - 22.10.2011

Cinek napisał(a):
Patryk180 napisał(a):Cinek, Teraz jeździsz Czeskim złomem wolałem SPOTY już. ale do Ciebie nic nie dotrze.
Czytaj ze zrozumieniem nie jeżdże kolejami, chyba, że musze ;-)
Ale na szczęście dla mnie ani flirty ani elfy nie kursują w PR zresztą nie tylko u nas na Śląsku ale w całej Polsce również. Chyba tylko świętokrzyskie ma elfa ? Mylę się ? Wynika z tego, że w całej Polsce władze województwa odchodzą od dużego molocha PR i zakładają samorządowe spółki z korzyścią dla pasażerów. Czyli to nie tylko śląska domena. ;-)
Jeszcze Mazowieckie na elfy.
Upadek PR-ów z takim zadłużeniem, to tylko kwestia czasu. Nie są w stanie oni sfinansować zakupów nowego taboru. Kible wiecznie jeździć nie będą, poza tym jedyny ich plus w porównaniu z elfami i flirtami, to możliwość otwarcia okna. Na liniach z trakcją spalinową (nie dot. woj. śląskiego) funkcjonowanie PR-ów zależy całkowicie od woli UM, bo szynobusy nie są ich własnością, a stare składy pokasowali.


- Patryk180 - 22.10.2011

Cinek napisał(a):spółki z korzyścią dla pasażerów.
Tak rzeczywiście na Śląsku to rzeczywiście strasznie widac
Cinek napisał(a):w całej Polsce
Od kiedy Polska według Ciebie to tylko Mazowieckie, Śląskie, Dolnośląskie, Wielkopolskie, mapy Polski uczy sie w szkole podstawowej.


- Tomasz K. - 22.10.2011

Cytat:spółki z korzyścią dla pasażerów.
Zwłaszcza jak ktoś obecnie jeździ do pracy np. z Tych do Gliwic czy Zabrza zamiast 100 zł wydaje ponad 150. To jest ta "Pozytywna energia" i "korzyść dla pasażera".


- Cinek - 22.10.2011

MK_ŚLĄSK napisał(a):Rzeczywiście Koleje Mazowieckie, Wielkopolskie, Dolnośląskie i Śląskie to cała Polska, masz racje.
Ale jak by nie patrzyć to największe skupiska ludzkie nie licząc chyba trójmiasta co nie :-P


- Adams - 22.10.2011

Cytat:Na liniach z trakcją spalinową (nie dot. woj. śląskiego) funkcjonowanie PR-ów zależy całkowicie od woli UM, bo szynobusy nie są ich własnością, a stare składy pokasowali.

A dlaczego tak nie może być na pozostałych liniach? Przecież na takiej samej zasadzie można organizować przewozy w barwach PR. Nie lubię się powtarzać, ale niestety muszę - wszelkie samorządowe spółeczki to nic innego jak przerost biurokracji.


- Tomasz K. - 22.10.2011

No dobra, ale nie pisz że cała Polska bo to czysta nieprawda ;-)


- Cinek - 22.10.2011

Adams napisał(a):Podaj mi jaką większą korzyść ma pasażer jadąc Elfem KŚ, a jadąc takim samym taborem PR? Bo teraz ja tu czegoś nie rozumiem. KŚ to nic innego jak dodatkowa biurwa i nic więcej.
Wygodę.
Jak dla mnie to ważna cecha ale ty i tak wiesz swoje ;-) Wszak wolisz stać w kiblach.


- Patryk180 - 22.10.2011

Cinek, Ale nie jest to cała Polska.

MK_ŚLĄSK napisał(a):zamiast 100 zł wydaje ponad 150. To jest ta "Pozytywna energia" i "korzyść dla pasażera".
190zł dokładniej.

[ Dodano: 2011-10-22, 23:21 ]
Cinek, Porównaj sobie siedzienia we flircie a np. pluszowe w EN57, 100razy miększe są w EN57


- Tomasz K. - 22.10.2011

Cytat:jadąc Elfem KŚ, a jadąc takim samym taborem PR?
Czytanie ze zrozumieniem to nie boli Smile A kiblami wolę jeździć ja, a nie @Adams.


- Cinek - 22.10.2011

Skoro tak...
Wcześniej już napisałem, że chodzi mi o duże skupisak ludzi.


- Tomasz K. - 22.10.2011

Powtarzam to wciąż nie jest cała Polska, chociaż rzeczywiście KW i KD jeżdżą na głównych liniach, więc naprawdę przewożą masę osób...


- Adams - 22.10.2011

MK_ŚLĄSK napisał(a):Zwłaszcza jak ktoś obecnie jeździ do pracy np. z Tych do Gliwic czy Zabrza zamiast 100 zł wydaje ponad 150. To jest ta "Pozytywna energia" i "korzyść dla pasażera".

Poza tym KŚ nie honoruje biletu metropolitarnego, a niestety ale pociągiem się wszędzie nie dojedzie i niektórzy korzystają przy dojazdach do pracy czy szkoły z przejazdów łączonych - pociąg + KZK GOP, a nie honorowanie tego biletu to dodatkowe koszty. Więc się pytam gdzie ta korzyść dla pasażera?


- Patryk180 - 22.10.2011

Cinek, A Kraków np. to nie jest dużo skupisko ludzi a nie ma Kolei Małopolskich a Łódź też nie ma Kolei Łódzkich. Także nie masz racji.