Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Koleje Śląskie - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-94.html)
+--- Dział: KOLEJ REGIONALNA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-30.html)
+--- Wątek: Koleje Śląskie (/thread-7835.html)



- Cinek - 17.10.2011

alojz napisał(a):Warszawskie Elfy cały czas sprawiają masę problemów.
Ale to jest temat o KŚ więc nie wiem nic o KM bo nikt tu o niej nie pisze ;-)


- Tomasz K. - 17.10.2011

Cytat:A jak sprawują się Traxxy?
Całkiem nieźleSmile Dzisiejszy osobowy/ Gliwice-Katowice od Katowic przyspieszony do Częstochowy z Katowic wyjechał +5 z powodu przepuszczania opóźnionej "Ślęży". Jedynie raz skład Częstochowa-Chorzów Batory-Częstochowa został odwołany.


- DamianT - 18.10.2011

Ja już słyszałem nawet taki tekst: "Tamte były stare, ale zazwyczaj punktualne". Czyżby ludzie zaczęli tęsknić za PeeRowymi kiblami? Smile


- Adams - 22.10.2011

DamianT, a dziwisz się. Za PR jak było tak było, ale pociągi kursowały w miarę punktualnie, a teraz przez nagminne opóźnienia ludzie zaczynają się spóźniać do pracy czy szkoły. Ja kiedyś poświęciłem półtorej godziny na katowickim dworcu i ani jeden pociąg KŚ tak ze strony Gliwic jak i Zawiercia/Częstochowy nie przyjechał punktualnie. Minusem jest także brak skomunikowań, gdyż zazwyczaj pociągi PR nie oczekują na opóźnione pociągi KŚ.

Kolejną rzeczą która mi się nie podoba, to jest uruchimienie komercyjnego połączenia KŚ do Wisły i to tuż przed pociągiem PR. To jest wyjątkowa beszczelność tej spółki, zmierzająca do likwidacji Czantorii ze względu na małą frekwencje. Zastanawiam się tylko dlaczego Marszałek się godzi na coś takiego. Przecież komercyjne połączenie obsługiwane taborem należącym do UM konkuruje z połączeniem na które jest dotacja. Proponowałbym żeby Marszałek spojżał trzeźwo na oczy i coś z tym fantem zrobił.


- Tomasz K. - 22.10.2011

Cytat:Minusem jest także brak skomunikowań, gdyż zazwyczaj pociągi PR nie oczekują na opóźnione pociągi KŚ.
Pociągi KŚ także nie oczekują na opóźnione składy KŚ np. w Gliwicach.
Cytat:Kolejną rzeczą która mi się nie podoba, to jest uruchimienie komercyjnego połączenia KŚ do Wisły i to tuż przed pociągiem PR. To jest wyjątkowa beszczelność tej spółki, zmierzająca do likwidacji Czantorii ze względu na małą frekwencje.
KŚ nauczyły sie od PR i PKP IC które wzajemnie zajeżdżały się swoimi IR/TLK.
Cytat:Zastanawiam się tylko dlaczego Marszałek się godzi na coś takiego
Dokładnie. Zamiast tego pan marszałek mógłby pomyśleć o uruchomieniu pociągó Częstochowa-Zwardoń-Częstochowa, ale po co lepiej zniszczyć Czantorię.


- Adams - 22.10.2011

Cytat:KŚ nauczyły sie od PR i PKP IC które wzajemnie zajeżdżały się swoimi IR/TLK.

Ja bym proponował aby KŚ brały przykłady z pozytywnych, a nie negatywnych rzeczy od innych spółek to raz, a dwa to dlaczego szanowny Pan Marszałek i jego spółeczka naśladuje PR, skoro uważa że PR są takie złe?


Cytat:Zamiast tego pan marszałek mógłby pomyśleć o uruchomieniu pociągó Częstochowa-Zwardoń-Częstochowa, ale po co lepiej zniszczyć Czantorię.

Tu jest sprawa oczywista. Skoro już pseudospółeczka uruchomiła swoją pseudokomercję z Częstochowy do Wisły, to jakby w UM mieli olej w głowie to likwidujemy Czantorię, a w zamian tego wydłużamy Rachowca do Częstochowy, ale po co, skoro tam się woli robić wzajemne podchody, żenujące i obrzydliwe podejście, a na wszystkim jak zwykle traci najmniej winny pasażer.


- Virakocha - 22.10.2011

Adams, inaczej. Skoro marszałek "pozytywna energia" razem z "bajkopisarzem Worachem" twierdzą, że potrafią robić kolej lepiej niż PR, to w ramach komercji zamiast uruchamiać Stożka do Wisły mogli nieco zmienić trasę i przetrasować je na Cieszyn via Bielsko Północ, Wapienica, Skoczów i Goleszów. Większy byłby z tego pożytek niż podjazd pociągów PR (reaktywowano by kolejną linię i przekonano okolicznych mieszkańców do kolei) :-)


- Adams - 22.10.2011

Moje zdanie jest takie, że jeśli KŚ przejęły linie Gliwice - Częstochowa, to niech się tego trzymają (bo tego się już nie da niestety cofnąć), a nie robią dziwnych podchodów. Naprawdę byłbym szczęśliwy żeby żaden pociąg tej kolejki nigdy nie wyjechał na żadną inną trasę w województwie, chyba że w ramach reaktywacji zamkniętej dla ruchu lini, np. Bielsko - Cieszyn.


- Virakocha - 22.10.2011

@Adams

Dlaczego mają nie wchodzić :?: Bo tak :?: Nie. Niech wchodzą ale na linie bez ruchu pasażerskiego z dużym potencjałem jak Bielsko-Cieszyn (pociąg Bursche) relacji Katowice-Cieszyn przez Bielsko i Skoczów, Goleszów (kursuje w D, w C jako Stożek do Wisły), to samo Wisełka w C a w D jako Zaolziak do Cieszyna. Czantorię przetrasowałbym natomiast na linię Żywiec-Sucha jako pociąg Katowice- Sucha Beskidzka- Zakopane :-)


- Adams - 22.10.2011

Tu się z Tobą zgodzę, niech marszałkowska spółeczka pokaże że potrafi coś reaktywować, a nie wchodzić na najbardziej rentowną linię w województwie i unosić się dumą, a na dodatek robić obrzydliwe podchody w postaci pseudokmercyjnych pociągów. Oni nawet nie zdają sobie sprawy jacy są żałośni.


- Tomasz K. - 22.10.2011

@Virakocha
Z ust mi to wyjąłeś także na linii Bielsko Biała-Cesky Tesin widziałbym "Kamrata" z Katowic przez Tychy, Pszczynę, Skoczów, Goleszów, Bażanowice.
Natomiast jeśli chodzi o pociąg Katowice-Żywiec-Zakopane to nie wiem czy ELF-y mogą wyjeżdżać poza granice województwa.
Poza tym zamiast "Stożka" i "Wisełki" widziałbym "Rachowca" Bielsko Biała-Częstochowa-Bielsko Biała codziennie, a w © do Zwardonia, oraz "Częstochowianina" dp/z Bielska Białej codziennie.
Poza tym co z linią do Lędzin.. ?


- przem710 - 22.10.2011

Za PR nie było najlepiej, wejście KS miało to zmienić, i co zmieniło się coś? Województwo ładuje kasę w PR i jeszcze więcej w KS, bo wątpię że będą wstanie się utrzymać dodatkowo jeszcze wynajmując tabor. Jedyne co zmieniło się na plus do nowy tabor, więc naprawdę nie rozumiem po co marszałek topi tyle kasy w kałuży KS, przy okazji uprawiając propagandę że jest lepiej. Póki co żadnej rewolucji nie było.


- Adams - 22.10.2011

Cytat:Jedyne co zmieniło się na plus do nowy tabor

Nowy tabor mógł równie dobrze jeździć w barwach PR. Poza tym Pan Marszałek zamiast wypuścić nowe pociągi na trasę wolał żeby stały w krzakach i się kurzyły, a gwarancja leci.
Uruchomienie KŚ to jest jawne wyrzucenie pieniędzy podatników w błoto i zwiększenie dodatkowej biurwy bo ta spółka nikomu do niczego nie jest potrzebna.


- przem710 - 22.10.2011

Cytat:Poza tym Pan Marszałek zamiast wypuścić nowe pociągi na trasę wolał żeby stały w krzakach i się kurzyły

Faktycznie, to było złe zagranie i myślę że w pełni celowe. Dziwne że nikt się tym nie zajął, bo to nie dopuszczalne aby tabor wart miliony stał na bocznicy.


- Patryk180 - 22.10.2011

Koleje Śląskie to spółka wyjątkowa wredna i niebezpieczna dla pasażerów to tylko same kłamstwa i obłuda. Mówi Jest nowocześnie a jest mało nowocześnie bo jeżdzą też stare składy wagonowe owszem moga jeździć ale nie mówmy wtedy że jesteśmy tak nowocześni bo ludzie nie są idioci i też widzą co sie dzieje. Następna sprawa opóźnienia , prezesi KŚ mówili że będzie punktułalnie i bez opóźnień a tak nie jest składy są notorycznie opóźnione nawet już były w tym roku pierwsze odwołania bo skład wagonowy zaniemógł a dlaczego nikt nie wysłał zmodernizowanych EN57 za ten pociąg ale po co lepiej odwołać pociąg ale niestety to wina pracowników niektórzy tam zatrudnieni wogule nie powinni się tam znaleść. Dublowanie Czantorii to kolejny wredny chwyt KŚ który ma na celu likwidację pociągu PR dlaczego KŚ nie uruchomią pociagu w innych godzinach ale moim zdaniem trzeba powiedzieć NIE składom komercyjnym KŚ do Wisły nie KŚ dopracują rozkład najpierw na trasie Gliwice-Czestochowa a potem biorą sie za pociągi komercyjne. W mediach dużo było że KŚ będą tańsze a to bzdura bo jak ktoś dojeżdza np. z Tych do Gliwic zamiast 100zł płaci 190zł dlaczego KŚ nic nie zrobią w tym wzgledzie dlatego bo ta spółka jest tylko wymysłem marszałka która ma na celu nie dobro pasażera a walkę z Przewozami Regionalnymi którym przykładem jest dublowanie Czantorii.