Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Koleje Śląskie - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-94.html)
+--- Dział: KOLEJ REGIONALNA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-30.html)
+--- Wątek: Koleje Śląskie (/thread-7835.html)



- rustsaltz - 05.10.2011

A w szczycie szpilki do tego szynobusa nie wepchniesz ;p


- nynuś - 05.10.2011

Cytat:Dlatego warto rozmawiać ;-D

Wiesz że lubię się z Tobą spieraćTongue

[ Dodano: 2011-10-05, 18:41 ]
Cinek napisał(a):Dlatego uważam, że na trasę zTychów Lodowiska - Sosonowca wystarczyłby jakiś przyzwoity szynobus ;-) Mógłby on jeździć dalej do Bierunia i Lędzin. :-)


Poza godzinami szczytu owszem szynobus jest paląco potrzebny ( ewentualnie mały elf a la Świętokrzyskie). Ale w szczycie to pociąg rozmiaru Stadlera wydaje się odpowiedni.


- Cinek - 09.10.2011

Mika napisał(a):Mimo wszystko Elfy jeżdżą, więc chyba nie jest tak źle.

I oto chodzi :-D !!!


- DamianT - 09.10.2011

A co z tymi dwoma zmodernizowanymi kiblami?


- Cinek - 09.10.2011

Na obecną chwilę korzystają z jednego w barwach SKM badajże, co budzi niewątpliwe ździwienie pasażerów hiehie ;-D , a co do pozostałych kibli to chyba są one jeszcze w fazie przetargu... No chyba, że się to już zmieniło, bo to wszystko dzieje się bardzo dynamicznie... 8-)


- kris123 - 10.10.2011

No i proszę Spółka nam startuje powolutku. Choć mnie nurtuje, czy oni przejmą wszystkie Śląskie linie, czy tylko te niektóre. I pytanie kolejne czy ktoś odda im na przykład pociągi do Krakowa czy do Kielc. Wątpię...


- DamianT - 10.10.2011

Nie wiem jak z Katowic, ale Kielce - Częstochowa obsługuje PR Kielce, więc nie ma co oddawać. Już nawet był u nas krótki Elf. Swoją drogą, nie ma to jak puszczać taką maszynę na trasę, gdzie połowę drogi jedzie się max 40km/h


- DamianT - 12.10.2011

Wschodnia część dworca w Częstochowie (tam, gdzie są kasy KŚ) :

[Obrazek: img_2681_130.jpg]

Zdjęcie pochodzi z częstochowskiego forum kolejowego.


- Obleśny Szczur - 12.10.2011

A jak bêdê jecha³ PRami albo ICami to ju¿ na tych siedzeniach nie wolno mi siadaæ?


- DamianT - 17.10.2011

Przykro to stwierdzić, ale śląskie Elfy ciągle się psują. Ciągle słychać o opóźnieniach sięgających nawet godziny. Teraz kumpel jadący w góry do mnie dzwoni, by mu poszukać jakiejś alternatywy, bo Elf, którym jedzie przyjechał do Częstochowy z pół godzinnym opóźnieniem, które nieco zniwelował na zmianie czoła, ale niestety po drodze znów złapał jeszcze więcej. Zaproponowałem mu przesiadke w Zawierciu na EX Beskidy z promocją Last Minute za 13 zł do Bielska-Białej. Coraz więcej ludzi narzeka na Elfy i KŚ.


- Cinek - 17.10.2011

Chyba nie ma w tej chwili zbyt wielkiej alternatywy na inne pociągi z Cz-wy do K-wic. Niestety Elfy jak wcześniej pisałem muszą się "dotrzeć" podobnie rzecz się miała z Flirtami. KŚ musi się z tym uporać... wspólnie z PESĄ...


- ET40 - 17.10.2011

Jeżeli muszą się dotrzeć to pół biedy, gorzej, jeżeli są wadliwe. A jak sprawują się Traxxy?


- psim - 17.10.2011

Cinek, no cóż, Bydgostie się już X lat "docierają" i pomyślnego końca tego procesu nie widać ;-)

Nawiasem, ciekawa sprawa - Elfy w KŚ są problematyczne, a te w SKM-W albo w KM to nie? Trochę mnie w kraju nie było, ale z tego co do mnie dotarło to głównie narzeka się na Elfy KŚ. Czy to dywersja? Spisek czy tylko czarny pi-ar? ;-)


- rustsaltz - 17.10.2011

ET40 napisał(a):Jeżeli muszą się dotrzeć to pół biedy, gorzej, jeżeli są wadliwe. A jak sprawują się Traxxy?
Z lekkimi opóźnieniami, ale jeżdżą. Wagony są już niemiłosiernie brudne, ale widać boją się wody.


- alojz - 17.10.2011

psim napisał(a):Nawiasem, ciekawa sprawa - Elfy w KŚ są problematyczne, a te w SKM-W albo w KM to nie?
Warszawskie Elfy cały czas sprawiają masę problemów.