Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Remont linii kolejowej 33 - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: INFRASTRUKTURA I RUCH KOLEJOWY (https://www.forumkolejowe.pl/forum-66.html)
+---- Dział: INFRASTRUKTURA KOLEJOWA, MODERNIZACJE, REMONTY (https://www.forumkolejowe.pl/forum-89.html)
+---- Wątek: Remont linii kolejowej 33 (/thread-7773.html)Remont linii kolejowej 33 - koszel - 18.06.2021

Witam serdecznie, Smile
Czy orientuje się ktoś, jak w tej chwili wygląda linia nr 33 na odcinku Sierpc Rypin?? Czy udało się rozpocząć, planowany od czerwca do września, remont torów? Tak szumnie nagłaśniany przez media. Jest to podobno warunek konieczny, aby pociąg relacji Katowice-Gdynia przez Płock, został uruchomiony od grudnia tego roku.


RE: Remont linii kolejowej 33 - KazET21224142 - 20.06.2021

To bardzo dobre pytanie. Co prawda sam odcinek wymaga modernizacji, nie tylko do Rypina, ale odcinek Płock - Brodnica, na którym jest potrzeba przeprowadzenia prac remontowych.
Sam odcinek Płock - Brodnica powinien również przejść elektryfikację razem z linią kolejową nr 208 do Jabłonowa Pomorskiego co z kolei umożliwiłoby uruchomienie połączeń PKP Intercity bez konieczności podmiany lokomotyw, oraz uatrakcyjniłoby to ruch lokalny. W szczególności po elektryfikacji odcinka Płock - Sierpc Koleje Mazowieckie nie musiałby wtedy wysyłać spalinowych autobusów szynowych do Kutna, czy Płocka. Za to ich obsługę przejęłyby elektryczne zespoły trakcyjne w tym również nowe Flirty.
Z kolei również patrząc na plany takie jak budowa kolejowej obwodnicy Płocka, czy uwzględnienie KDP myślę, że linia kolejowa nr 33 w tym przypadku bardzo dużą rolę mogłaby odegrać. Nie wiem czy sensowne byłaby przebudowa odcinka Płock - Sierpc - Brodnica na dwutorowy z uwzględnieniem obwodnic w Sierpc lub Brodnicy. Choć fakt linia w paru miejscach bardzo kręta. Nie wiem jak inni taką koncepcję by postrzegali ?

Wiem trochę dałem jakieś swojej analizy co do 33-ki, ale chyba jest to dobry temat na taką dyskusję i pytania o tą linię. Po prostu trochę mnie to gryzło, ale nie było za bardzo o tym wątku aby to napisać.


RE: Remont linii kolejowej 33 - vulcan - 16.10.2021

Na razie ją trochę łatali. Właśnie skończyły się roboty Szczutowo - Sierpc, ale ograniczenia prędkości nadal nie są pościągane Sad