Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Kody ofert na biletach - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: KOLEJ HOBBYSTYCZNIE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-96.html)
+--- Dział: DZIAŁ KOLEKCJONERA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: Kody ofert na biletach (/thread-776.html)

Strony: 1 2 3


Kody ofert na biletach - Obleśny Szczur - 24.03.2011

Szukam, szukam, googluje, ale nic ciekawego nie mogê odnale¼æ. Otó¿ pytanie jest czy kto¶ m±dry zna WSZYSTKIE kody ofert oraz kody zni¿ek, które mo¿emy spotkaæ na naszych biletach?


- psim - 24.03.2011

Nie wiem czy wszystkie, ale bardzo dużo jest tutaj (i nadal są aktualizowane):

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedyst ... ocy/Kurs90


- DamianT - 24.03.2011

O co chodzi z tymi kodami?


- mikrobart - 24.03.2011

Z którymi? Kody ofert - chcesz sprzedać np. bilet w promocji Połączenie w dobrej cenie - wpisujesz wtedy w polu oferta: 506.

Warto umieścić spis kodów ofert w Encyklopedii.


- psim - 24.03.2011

DamianT, zobacz sobie jakiś bilet, zawsze jest wydrukowany kod oferty oraz ew. kod zniżki.
Czasami kasjerka nie wie jak wydać Ci bilet który chcesz, i wtedy znajomość kodu (lub posiadanie takiego biletu z poprzedniej podrózy) może być bardzo pomocna.


- Obleśny Szczur - 25.03.2011

Nie widzê w tych tabelkach czego¶ co siê nazywa "Wspólny przejazd" czyli jednego biletu na poci±gi dwóch przewo¼ników. 901 nie pasuje bo to dotyczy poci±gów ró¿nej kategorii, ale jednego przewo¼nika. Jest tylko numer dla oznaczenia przewo¼nika w takim przypadku i jest to 12. Mo¿e kto¶ ma taki bilet i sprawdzi³by jaki jest na nim numerek oferty?


- Semaforek18 - 25.03.2011

Oferta 2, komunikacja 12.

//edit by Obleśny Szczur.
Pisownia.



- DamianT - 25.03.2011

psim, No ok, mam taki bilet przed oczami: Normalny na Regio Częstochowa - Blachownia (4,20zł) i żadnego kodu nie widzę.
tzn mam dwa numery na nim:
HB008218060 I 0231#062653701/022

Oczywiście na turystycznym na 35zł mam jeszcze kod 47.

Czyli co? Na normalnych biletach nie ma czegoś takiego?


- psim - 25.03.2011

DamianT, powinno być (najczęściej w prawym górnym rogu): OF: 1
Na biletach z Kurs90 (szerokie, z granatową trumienką PKP) faktycznie chyba nie ma kodu oferty, ale na wydrukach z rPOS, terminali przenośnych, biletomatów, i na biletach "kwadratowych" dla ruchu lokalnego (jak to się nazywa? H-3147? ;-) ) - numer oferty jest drukowany.


Zgodnie z tym co napisał Semaforek18, bilet na "wspólny przejazd" wystawia się dość nietypowo (podanie w miejscu kodu przewoźnika magicznego numerka, który przełącza system w inny tryb - gdzie ponownie podajemy już prawdziwe kody przewoźników, dla wszystkich odcinków).
I stąd pewnie odwieczne z tym problemy. Kiedyś (chyba na ICforum) widziałem opis całej procedury.

Muszę kiedyś tak spróbować:
- Dzień dobry, poproszę bilet oferta 2 komunikacja 12, Intercity TLK do Krakowa, Przewozy Regionalne interREGIO do Rzeszowa. :-D

W sumie smutne że ja, laik który w życiu nie dotykał terminala biletowego, orientuję się jak taka procedura wygląda, a 95% kasjerek zajmujących się tym zawodowo (ponoć po 12 godzin na dobę) - robi wielkie oczy.

Pytanie: czy "wspólny przejazd" pozwala korzystać z ofert handlowych poszczególnych przewoźników, np. 401?


- kris123 - 25.03.2011

Po 12 godz na dużej stacji pewnie byśmy nie wiedzieli jak się nazywamy.
A na marginesie taki egzamin z Kurs 90 byłby ciekawy.

//edit by Obleśny Szczur
Pisownia, nie stosuj dziwnych skrótów.



- Semaforek18 - 25.03.2011

DamianT napisał(a):0231#062653701/022

Ten zapis oznacza.
231 bilet wydany przez kasjerkę
701 numer kasy
022 numer IKAS (indywidualny klucz kasjerski - czyli można powiedzieć "numer pracownika")

H-3147 fachowo nazywa się "URAN" wydawany jest z terminali fiskalnych TT/F oraz rPOS i rrPOS

Na K`90 jest też numer oferty... (ale nie mogę sobie przypomnieć dokładnie w którym msc. na 'jednorazowych' a na okresowych jest tak jak by "na środku"


Jeśli chodzi o ofertę 1 lub 2 komunikację 12 (to nie ma oferty uwidocznionej na bilecie) oferta łączy się wyłącznie z ofertą 901 dla przewoźnika 3,czyli PR :-) :-) :-)

i chyba wszystko stało się jasne :-P


- Obleśny Szczur - 25.03.2011

Semaforek18 napisał(a):oferta ³±czy siê wy³±cznie z ofert± 901 dla przewo¼nika 3,czyli PR
To zdzierstwo jakie¶. Dlaczego nie mogê kupiæ ³±czonego na TLK, a potem na R z Regiokart±?

Mam kilka biletów jednorazowych z Kursu'90 i nie ma na nich kodu oferty, jest za to napisana jej nazwa s³ownie np. WYCIECZKOWY POWROTNY albo PRZEJAZD TAM, a pod spodem POC O albo POC P. S± za to kody zni¿ek wraz ze skrótami np. 71 DS-J.


- Semaforek18 - 25.03.2011

A czy to jakaś nowość... do dzisiaj "niedasię" wydać np. biletu wspólnego jak i "wspólnego przejazdu" ze zn. studencką, dla osób niewidomych 1gr. i ciągle o tym mówię... a wy na forum tylko mówicie o niekompetencji kasjerek i konduktorów.... osobiście uważam że za to odpowiedzialność powinni wziąć serwisanci systemów... Ale jakoś im nikt nic nie robi... i tak jest zawsze...


p.s.
co do IKAS, dla osób co interesują się informatyką jest to inaczej "identyfikator zewnętrzny"


- kris123 - 25.03.2011

W wykazie ulg brakuje ulgi DN/OP 78 z 78 % zniżką.


- psim - 25.03.2011

Semaforek18, widzę że jesteś znakomitą kopalnią wiedzy o systemie biletowym. Dzięki za informacje!

Obleśny Szczur napisał(a):To zdzierstwo jakieś. Dlaczego nie mogę kupić łączonego na TLK, a potem na R z Regiokartą?
Prawdopodobnie dlatego że jak powstawała oferta, to nie było RK, a później już nikomu nie zależało by to doprogramować.

Semaforek18 napisał(a):A czy to jakaś nowość... do dzisiaj "niedasię" wydać np. biletu wspólnego jak i "wspólnego przejazdu" ze zn. studencką, dla osób niewidomych 1gr. i ciągle o tym mówię... a wy na forum tylko mówicie o niekompetencji kasjerek i konduktorów....

O wypraszam sobie, ja ze 2 tygodnie temu napisałem w sprawie ograniczeń ulg ustawowych dla "Wspólnego przejazdu" do UTK, i nawet mi odpowiedzieli że się tą sprawą zajmą i dadzą znać. Wiem że kopia mojego listu trafiła do nowego wiceprezesa. ;-)

Myślę że skoro mamy na forum eksperta to możemy wspólnie spróbować wymęczyć jakieś odgórnie wymuszone poprawki w systemie. Zobaczymy czy UTK w nowym składzie do czegoś się nadaje.

Semaforek18 napisał(a):osobiście uważam że za to odpowiedzialność powinni wziąć serwisanci systemów... Ale jakoś im nikt nic nie robi... i tak jest zawsze...

Serwisanci nic nie zrobią jak nie dostaną konkretnych zleceń "z góry". Myśl o nich tak jak myślisz o kasjerkach.

kris123, tam jest jakiś bałagan, są dwie tabelki z ulgami...