Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Linia numer 379 ożyje na miesiąc - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: AKTUALNOŚCI ZE ŚWIATA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forumdisplay.php?fid=93)
+--- Dział: CIEKAWOSTKI NA KOLEJOWYCH SZLAKACH (https://www.forumkolejowe.pl/forumdisplay.php?fid=105)
+--- Wątek: Linia numer 379 ożyje na miesiąc (/showthread.php?tid=7355)Linia numer 379 ożyje na miesiąc - givexnine - 30.06.2020

W nowym, wakacyjnym rozkładzie jazdy przewidziano w dniach 4-29 sierpnia ruch pociągów pasażerskim linią numer 379 (Żagań-Jankowa). Dotychczas składy relacji Żagań-Zgorzelec przez Jankową kursują przez Żary i Kunice Żarskie. Linia 379 łączy bezpośrednio Żagań i Jankową. W Jankowej stacja dzieli się na część Żarską, która jest eksploatowana, i część Żagańską, wyłączoną z użytku. W tych dniach porządek się odwróci, i perony 3,4,5 w części Żagańskiej będą, po 23-letnim śnie obsługiwały podróżnych, których wsiada i wysiada tam dobowo od 20 do 50 (wg. raportu UTK). 

Dotychczasowy pociąg regio o piątej nad ranem, będzie jechał najpierw do Żar, gdzie będzie zmieniał kierunek jazdy (postój 8 minut), wracał z powrotem do Żagania (oba postoje w tym mieście są wpisane w rozkładzie jazdy), po czym obierał kurs linią 379 bez żadnego zatrzymania na Jankową Żagańską. Pojawią się także nowe, atrakcyjne połączenia o godzinie 12, 14, 16 i 20 oraz powrotne. 

Dla przypomnienia linia ta jest nieczynna w ruchu pasażerskim od 1997 (w towarowym sporadycznie używana) i nie znajduje się przy niej żaden przystanek.

Ciekawa, rzadko spotykana sytuacja... Zastanawia mnie, czym jest spowodowana - chyba jakimś remontem na odcinku Żary-Jankowa na linii 282, ale nie mam pewności. Może ktoś wie???

W każdym razie na pewno muszę wybrać się na tę linię w sierpniu, bo okazja jest rzeczywiście wyjątkowa.


RE: Linia numer 379 ożyje na miesiąc - givexnine - 01.07.2020

Już wiadomo, że odcinek Jankowa-Żary Kunice-Żary nie będzie w remoncie, bowiem będzie nim w tym okresie jechał jeden skład dziennie (o godzinie 10)