Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Praca na kolei - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: NAUKA I PRACA NA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Praca na kolei (/thread-7283.html)Praca na kolei - Kamilnexia - 02.04.2020

Witam. Mam pytanko czy beda jeszcze jakies nabory na swiadectwo np IC chyba ze zostaja prywaciarze towarowo. Jestem ze sląska,czy raczej ciezko? z tego co czytam rynek sie zapchal i czy kurs na licencje poszedl na marne Sad Wiadomo teraz corona virus takze wszystko stoi ale wkoncu sie skonczy to moze cos ruszy.


RE: Praca na kolei - Zone - 02.04.2020

Póki co to nie jest odpowiedni czas na gdybanie. Nie wiadomo, kiedy świat wróci do względnej normalności, kiedy ruszą przewozy towarowe i w jakim stopniu to ruszy. Ja czuję, że przez kilka najbliższych miesięcy będzie bardzo ciężko o nowy kurs na świadectwo, a jeśli już to pewnie w IC lub PR


RE: Praca na kolei - CounterSpace838 - 03.04.2020

Przewozy towarowe są normalnie realizowne, przez odwołaną sporą część pociagow pasażerskich jezdzi się nawet lepiej w tych ciężkich czasach. Na przyjęcia bym jednak nie liczył, nawet jeżeli sytuacja się unormuje to znajdziemy się w realiach wysokiego bezrobocia i nawet manewrowym będzie ciężko zostac


RE: Praca na kolei - MarcinKatowice - 06.05.2020

Lotos, JSW, Arriva poszukują maszynistów, oczywiscie w wybranych regionach.Coś się ruszyło w dobrym kierunku na rynku pracy!?


RE: Praca na kolei - rustsaltz - 06.05.2020

Na stronie LeoExpress dalej wisi ogłoszenie Big Grin. Dopóki się szopka z wirusem nie ustabilizuje (tzn. ludzi już g*wno będzie on obchodził i media znajdą sobie inny temat) raczej nie ma co liczyć na jakieś szkolenia.


RE: Praca na kolei - MarcinKatowice - 06.05.2020

Na Leo to zgadza tak jak i na stronie PR ale to co pisałem wyzej to nowe ogłoszenia,hm


RE: Praca na kolei - Zone - 10.05.2020

Dziwne, że na stronie Lotosu wiszą ogłoszenia o pracę dla maszynistów, na tą chwilę jest ich więcej niż potrzeba. Znajomy jeszcze przed tym całym wirusem dzwonił pytać się o szkolenie na świadectwo i już wtedy nie planowali żadnego kursu w pierwszej połowie roku.


RE: Praca na kolei - PeKaP - 10.05.2020

Po co mają robic kurs skoro z PKP Cargo mają tyle cv że tylko czekać aż koniunktura ruszy i tamtym zrobią tylko kurs na tabor


RE: Praca na kolei - Zone - 11.05.2020

Zgadza się. Druga sprawa, że mają trwające 2 kursy i one są zawieszone


RE: Praca na kolei - Kamilnexia - 20.05.2020

Czyli co w tym roku lipa? Ja bardziej myslalem na koniec roku. Albo zostanie cargo jak wszyscy uciekna stamtad. Lub DB


RE: Praca na kolei - Venlo - 20.05.2020

Nie sugeruj się tym co tu się pisze. Gdybym ja tak robił to już 3 lata temu dałbym sobie spokój, bo co druga osoba pisała: "rynek maszynistów już jest nasycony na długi czas".


RE: Praca na kolei - CounterSpace838 - 20.05.2020

Po prostu przyszedł kryzys i nie ma czego wozić, ani towaru ani ludzi, więc rację mają Ci którzy piszą że z przyjeciami do pracy gdziekolwiek może być bardzo ciężko bo nikt teraz nie chce inwestować w pracownikow.  Zresztą wystarczy czytać Rynek Kolejowy, w wielu firmach już obniżają pensje oraz tną czas pracy.


RE: Praca na kolei - MarcinKatowice - 21.05.2020

https://www.pracuj.pl/praca/maszynista-poznan,oferta,1000222726