Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Zostać maszynista w Toruniu: ) - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forumdisplay.php?fid=95)
+--- Dział: NAUKA I PRACA NA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Wątek: Zostać maszynista w Toruniu: ) (/showthread.php?tid=7252)Zostać maszynista w Toruniu: ) - jedrzej - 04.03.2020

Witam, od jakiegoś dłuższego czasu poszukuje informacji, jak zostać maszynista. U nas w Toruniu znajduje sie firma robiąca licencje maszynisty jednak, ja wolałbym podpisać lojalkę ponieważ pracuje w systemie 3-zmianowym a, koszt to około 7 tyś. (a nie mam pewności ze przewoźnik jakis mnie zatrudni ). Dzwoniłem po przewoźnikach i monitoruje strony internetowe i nigdzie nie chcą osoby bez licencji i świadectwa.  Ponoć pkp cargo w zeszłym roku robili taki nabór na cała Polskę. Chciałbym dowiedzieć się w jaki sposób szukać takowej lojalki? Czy muszę zrobić licencje na własną rekę ? Czy jestem skazany na czekanie aż w końcu będą potrzebować ludzi do pracy ? Mozę jest tutaj jakas osoba która pracuje w kujawsko pomorskim i udzieli mi takich informacji? 

Z góry dziękuje ; )


RE: Zostać maszynista w Toruniu: ) - CounterSpace838 - 04.03.2020

Nie pracuje w Kujawsko-pomorskim ale raczej będziesz musiał samemu zrobić licencję. Popytaj jeszcze w PolRegio, ale jeżeli nie tam to chyba nigdzie. PKP Cargo nabrało ludzi a teraz nie mają pracy dla nich gdyż nie ma czego wozić. Nawet jezlei zrobisz licencję to i tak będziesz czekał wiele miesięcy na pracę, boom na maszynistów się kończy niestety


RE: Zostać maszynista w Toruniu: ) - jedrzej - 04.03.2020

A jakich zarobków mozna sie spodziewać na robieniu świadectwa? Jakie firmy przewozowe moge dostac w kujawsko pomorskim ? Pkp cargo, PKP IC, polregio, arriva sa jeszcze jakieś.inne ?


RE: Zostać maszynista w Toruniu: ) - CounterSpace838 - 04.03.2020

Trochę więcej niż najniższa krajowa, co do firm to może jeszcze jakis towarowy prywaciarz się znajdzie


RE: Zostać maszynista w Toruniu: ) - jedrzej - 06.03.2020

A może ktoś opisać jak jego droga wyglądała do pracy maszynisty w kujawsko pomorskim? Jesli to tak wygląda ze zarabia sie trochę ponad najniższa krajowa, to nie ma sensu próbować sie dostac. Szczerze mysalem ze to duża lepsza kasa niz kierowcy z C+E?


RE: Zostać maszynista w Toruniu: ) - CounterSpace838 - 06.03.2020

Droga do zostania maszynistą wszędzie wygląda tak samo nie ważne gdzie mieszkasz. Pensja po kursie to od 3500 netto w górę. Jezeli jednak idziesz na maszyniste dla kasy to sobie odpuść, będziesz się męczyć już podczas kursu na licencję a potem przyjdzie srogie rozczarowanie podczas świadectwa gdy dostaniesz 2100 zł pensji a po egzamianch się okaże że bez nadgodzin nie wyciągniesz nawet 4000.....


RE: Zostać maszynista w Toruniu: ) - jedrzej - 06.03.2020

Szczerze mówiąc mysalem ze jest dużo lepiej, tym bardziej że jakiś czas temu było mega głośno o tym zawodzie.  Mimo wszytsko dzieki za informacjeWink


RE: Zostać maszynista w Toruniu: ) - rustsaltz - 06.03.2020

Pensja 3,5-4 to jest u przewoźników z PKP w nazwie i mentalności Wink. Pójście za pieniędzmi to jest najlepsza metoda wyboru pracy.


RE: Zostać maszynista w Toruniu: ) - Zone - 06.03.2020

Nie musisz pracować w PKP, by nie dobijać do 4 tyś. Jeśli uwierzyłeś w te bajki medialne ile to może maszynista zarobić, odpuść sobie, będziesz rozczarowany.


RE: Zostać maszynista w Toruniu: ) - eu07-304 - 10.03.2020

Nie tak dawno Arriva brała ludzi z ulicy na szkolenie licencja+świadectwo. Miesiąc temu? Nawet oferowała pakiet relokacyjny - cokolwiek to znaczy. Spóźniłeś się jakiś miesiąc.