Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Kurs na licencję maszynisty w wieku 35 lat - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: NAUKA I PRACA NA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Kurs na licencję maszynisty w wieku 35 lat (/thread-7099.html)

Strony: 1 2


Kurs na licencję maszynisty w wieku 35 lat - 84antoni - 20.08.2019

Witam.
Czy warto robić kurs na licencję maszynisty w wieku 35lat? Dodam że mam wykształcenie techniczne elektryczne. Na wielu stronach pisze że przyjmują na szkolenie u przewoźnika i tym samym zatrudnienie w wieku do 30 lat. Czy jest to prawda?
pozdrawiam


RE: Kurs na licencję maszynisty w wieku 35 lat - CounterSpace838 - 20.08.2019

Jak Cię to kręci to idź, znam ludzi co po 40stce zostali maszynsistami i normalnie pracują. Pamiętaj jednak że przez 1.5 roku do 2 lat, będziesz zarabiać trochę więcej niz pensja minimalna, wielu ludzi o tym zapomina i potem przeżywa duży szok gdy przychodzi co do czego.


RE: Kurs na licencję maszynisty w wieku 35 lat - nakama - 20.08.2019

W mojej grupie która teraz robi świadectwo w IC jest kilka osób między 35-45 lat, więc nieprawda (przynajmniej w Intercity). Teraz są takiej braki w kadrze, że biorą każdego kto spełnia wymagania zdrowotne, a wiek czy wykształcenie to już sprawy drugorzędne.


RE: Kurs na licencję maszynisty w wieku 35 lat - CounterSpace838 - 20.08.2019

Wszędzie biorą kogo popadnie, byle by zaliczył badania lekarskie. U mnie w firmie to nawet emerytów mundurowych można spotkać za nastawnikiem czy jako manewrowych,ustawiaczy lub rewidentów.


RE: Kurs na licencję maszynisty w wieku 35 lat - 84antoni - 21.08.2019

OK dzięki za odpowiedz bo na różnych portalach różnie piszą o wieku w jakim można znaleźć zatrudnienie. Ze stanem zdrowia jest raczej u mnie OK, wzrok słuch ok, regularnie przechodzę badania okresowe w obecnej firmie (od 10 lat Wink, nadciśnienia brak, cukrzycy brak.
Wiem że przez pierwsze 2 lata jest trochę cienko z kasą czyli na szkoleniu u przewoźnika, będzie trzeba dokładać z oszczędności Wink
Kurs na licencje z tego co wiem są robione weekendowo, a jak długo czasowo te kursy trwają? Miesiąc ? Dwa?


RE: Kurs na licencję maszynisty w wieku 35 lat - 4est - 21.08.2019

Do dwóch miesięcy z egzaminem się wyrobisz ale na dziennym kursie, tzn od poniedziałku do piątku. W planie masz praktycznie 300 godz. teorii


RE: Kurs na licencję maszynisty w wieku 35 lat - CounterSpace838 - 21.08.2019

Kurs weekendowy to lekko ponad 3 miesiące, pod warunkiem że po drodze nie ma świąt itp.


RE: Kurs na licencję maszynisty w wieku 35 lat - sidiq - 21.08.2019

Cargo w tej chwili szuka osób bez licencji. Wszystko Ci zrobią i jeszcze będą płacić pensje. Nie oni jedyni zresztą


RE: Kurs na licencję maszynisty w wieku 35 lat - MarcinKatowice - 24.08.2019

Hej widzę że jesteśmy w podobnym wieku i podobnej sytuacjiCzy jesteś już po badaniach?masZ już wybrany ośrodek na licencje?


RE: Kurs na licencję maszynisty w wieku 35 lat - Pyth00n - 24.08.2019

Ja jestem w wieku 33 lat, zrobiłem licencję, teraz jestem w trakcie kursu na świadectwo. Jeśli masz zdrowie, zaparcie i zabezpieczone jakieś zasoby finansowe to wiek nie jest przeszkodą.


RE: Kurs na licencję maszynisty w wieku 35 lat - 84antoni - 15.10.2019

(24.08.2019, 16:34)MarcinKatowice napisał(a): Hej widzę że jesteśmy w podobnym wieku i podobnej sytuacjiCzy jesteś już po badaniach?masZ już wybrany ośrodek na licencje?

Badań nie zdążyłem zrobić gdyż zanim kurs się rozpoczął grupa która się zebrała rozpadła się (w sumie dwa dni przed planowanymi badaniami lekarskimi), obecnie szukam możliwości zrobienia kursu w innej miejscowości oddalonej od mojego miejsca zamieszkania o 100km (Wrocław lub Poznań) od nowego roku planuję zrobić badania i zacząć kurs tylko muszę popytać tutaj na forum  gdzie we Wrocławiu najlepiej taki kurs zacząć.


RE: Kurs na licencję maszynisty w wieku 35 lat - Pyth00n - 15.10.2019

CS Natura Tour ul. Boczna 12 we Wrocławiu


RE: Kurs na licencję maszynisty w wieku 35 lat - MarcinKatowice - 25.10.2019

Ottima w Katowicach startuje chyba od stycznia


RE: Kurs na licencję maszynisty w wieku 35 lat - marek.morwa - 25.10.2019

Co startuje od stycznia? Kurs stacjonarny czy weekednowy? Bo też chce!!!!


RE: Kurs na licencję maszynisty w wieku 35 lat - MarcinKatowice - 25.10.2019

Weekendowy, szczegóły na stronie, podobno miejsc już mało