Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Praca w metrze jako maszynista - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forumdisplay.php?fid=95)
+--- Dział: NAUKA I PRACA NA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Wątek: Praca w metrze jako maszynista (/showthread.php?tid=7087)Praca w metrze jako maszynista - Lubicz - 01.08.2019

Witam. Niestety metro warszawskie nie posiada swojego forum i ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje dotyczące statystyk i opinii, dlatego też postanowiłem uzyskać pomocy tutaj. Może ktoś coś napisze. Chodzi mi o pracę w metrze warszawskim jakoś maszynista. Złożyłem aplikację na to stanowisko jednak spotkałem się ze rzecznymi informacjami. Artykuły glosza ze na każdy nabór są tłumy chętnych i ciężko się dostac a pracownicy mówią o brakach i zlej sytuacji. Jak jest faktycznie? Ciężko siedostac na kurs?


RE: Praca w metrze jako maszynista - CounterSpace838 - 01.08.2019

Trochę z innej beczki. Co zrobisz jezeli po kilku latach pracy będziesz miał dosyć swoich przełożonych i będziesz chcial się zwolnić albo to Ciebie zwolnią? Na normalnej kolei będziesz musiał zacząć wszystko od nowa o ile oczywiście zaliczysz badania lekarskie.


RE: Praca w metrze jako maszynista - Lubicz - 01.08.2019

Nie zgodzę się z Tobą z tego względu, że w każdej pracy może być podobnie. Pracuję na kolei jakoś sokista i mam często styczność z maszynistami. Nie jestem fachowcem, ale wydaje mi się że praca na kolei jest jednak bardziej wymagająca niż w metrze. Przepinanie elektrowozów w zimę przy 20 stopniowym mrozie, częste opóźnienia, oblodzone sieci trakcyjne, długie służby. Maszynista w metrze ma zwyczajnie lżej. Dlatego jestem zainteresowany tą pracą. Wracając do tematu. Tabuny chętnych to mit czy fakt? Osoba z ulicy może próbować swoich sił w rekrutacji czy raczej jest to próżny trud?


RE: Praca w metrze jako maszynista - CounterSpace838 - 01.08.2019

Ehhhh......czytanie ze zrozumieniem, normalny maszynista który pracuje np w PKP Cargo gdy zaczyna go irytować pracodwaca lub jest redukcja zatrudnienia idzie np do DB Cargo czy innej firmy. Jezeli Ciebie spotka analogiczna sytuacja to masz problem bo w Polsce jest tylko jedno metro. Co do pracy w metrze warszawskim to słyszałem tylko o zarobkach na kanale na YT "Dla Pieniędzy", które wynoszą na stary 4300 zł, czyli jak na Warszawę to szału nie ma.


RE: Praca w metrze jako maszynista - Lubicz - 01.08.2019

Rozumiem i dziękuję za wskazówki. Jeśli jednak ktoś będzie mógł odpowiedzieć na moje pytanie to proszę o wpisy dotyczące tematu.


RE: Praca w metrze jako maszynista - vernalisadonis - 01.08.2019

Opinie o Metrze Warszawskim można poczytać na GOWORKU.