Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Praca Maszynisty - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: NAUKA I PRACA NA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Praca Maszynisty (/thread-7076.html)



Praca Maszynisty - Kecab - 14.07.2019

Witam chciałbym zapytac czy mam szanse pracowac jako maszynista aktualnie mam 18lat i ide do 3klasy lo.
Mam problem ze wzrokiem -3,75 i astygmatyzm (jak miałbym podejmować jakieś kroki to po pierwsze poszedłbym na laser usunąć wade)
co do słuchu mam generalnie dobry tylko przy 6000Hz słysze od 25-30db podobno dobry jest na to miłorząb japoński.
reszta czyli psychika i krążenie jest normalne Big Grin

Proszę o odpowiedź czy są jakieś szanse zawsze chciałem być maszynistą, zawsze się interesowałem koleją ale poszedłem do liceum bo wiedziałem że w tech kol nie ma czego szukać z takim wzrokiem. Nie wiem czy zdrowie i wykształcenie będzie odpowiednie i co dało by się zrobić, oraz czy może w przyszłości zmienią się wymogi co do zdrowia tak jak kierowcy mogą prowadzić w widełkach -8,+8 w okularach to chyba kolejarz też może być w okularach no ale wiadomo J**** UTK. Proszę o jakieś odpowiedzi w tym temacie.


RE: Praca Maszynisty - rustsaltz - 14.07.2019

Ze wzrokiem nie masz szans. Korekcja powinna pomóc, wykształcenie nie ma znaczenia.
P.S. Za dyspozytora i prezesa też można na kolei pracować, tam wzroku nie badają.


RE: Praca Maszynisty - Kecab - 14.07.2019

o dzięki a jeszcze mam pytanie bo jak poddam się korekcji to co ze słuchem bo reszte częstotliwosci tzn 250, 500, 1000, 2000, 8000hz mam w normie tylko przy tych 6000hz jest troche problem ale jak mowie nieznaczny bo w zakresie 25-30dB.


RE: Praca Maszynisty - rustsaltz - 14.07.2019

Nie wiem jak w innych przychodniach, w Katowicach się specjalnie o słuch nie czepiają. Pamiętaj natomiast, że maszyniści z czasem tracą słuch.


RE: Praca Maszynisty - Kecab - 15.07.2019

A to jak na kolejnych badaniach bo to chyba nie jest raz na całe życie tylko co jakiś czas ich kontrolują.


RE: Praca Maszynisty - sidiq - 15.07.2019

Kolejne są mniej rygorystyczne od tych pierwszych


RE: Praca Maszynisty - Kecab - 15.07.2019

A okej dzięki ;p jeszcze takie pytanie jak to z tymi badaniami w warszawie jest i ogólnie mazowieckim?


RE: Praca Maszynisty - sidiq - 15.07.2019

Ja robiłem na licencje w warszawie na grochowskiej w multimed. W porządku wszystko, bardzo mili specjaliści.


RE: Praca Maszynisty - Kecab - 16.07.2019

A jak sprawdzali tam słuch i wzrok?


RE: Praca Maszynisty - sidiq - 16.07.2019

Słuch to audiogram. Zakładasz słuchawki i puszczają ci dzwieki o różnych częstotliwościach. Jak słyszysz to naciskasz guzik. Nic trudnego. Okulista to badanie ogólne z tablicy 8 rząd musisz czytać, potem widzenie barw czyli tablica ishihary, postrzeganie kontrastu, widzenie w trójwymiarze, jak dobrze widzisz to nie ma się o co martwić. Proste łatwe i przyjemne.


RE: Praca Maszynisty - Kecab - 16.07.2019

a jak oni kontroluja ten audiogram czy ktos nie oszukuje hehe


RE: Praca Maszynisty - 4est - 16.07.2019

Kobita która to obsługuje widzi na urządzeniu kiedy wciskasz guzik po zadanym przez nią dźwięku, więc wciskanie na pałę mija się z celem