Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Kolejowa Medycyna Pracy - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: NAUKA I PRACA NA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Kolejowa Medycyna Pracy (/thread-6882.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - pioczu - 14.11.2017

(14.11.2017, 11:59)Konrad1961 napisał(a): Ja robiłem w szpitalu Świętego Wojciecha w Poznaniu metodą SBK Lasik. Koszt to 2500 zł, sporo ale czego nie robi się aby spełnić marzenia. Oko zostało prawie wyleczone bo zeszło z -1.25 do -0.25. Drugie oko też ma niestety lekki astygmatyzm ale tablice optomertryczne, czucie kontrastu i test muchy były w normie więc badania zaliczyłem z zastrzeżeniem że mam nosić okulary korekcyjne podczas jazdy. Posiadam takowe które wyostrzają wzrok na maksa i różnica z okularami i bez okularów jest niewielka.

Boję się tylko teraz trochę badań na świadectwo.

Oko działa normalnie, zabieg miałem w styczniu i nic nie bolało.

To oznacza że jeśli mieścisz się w kategorii 1 wzroku to okulista kolejowy dopuszcza do zawodu z zastrzeżeniem noszenia dodatkowej korekcji podczas prowadzenia pojazdów trakcyjnych?
Czyli świeżo przyjmowany kandydat na maszyniste może od początku nosić okulary jeśli przeszedł badania bez okularów i posiada malutką wadę wzroku?
Jeśli tak to bardzo dobra informacja


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - CounterSpace838 - 14.11.2017

Ja się zmieściłem w pierwszej kategorii i mam używać dodatkowej korekcji. Różnica jest niewielka ale cóż.....okulary mogę nosić


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - nakama - 14.11.2017

Hej, dzisiaj dzwoniłem do Kolejowej Medycyny Pracy w Lublinie, i pani mi powiedziała że oni nie robią badań osobom prywatnym, tylko za pośrednictwem firm z którymi mają podpisane umowy. W innych oddziałach w Polsce też tak jest ? Dziwna sytuacja.


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - CounterSpace838 - 14.11.2017

A określiłeś jakie chcesz robić badania? Na licencję dla osób prywatnych robią wszędzie(chyba?) na świadectwo musisz mieć skierowanie od pracodawcy.


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - nakama - 14.11.2017

(14.11.2017, 14:21)Konrad1961 napisał(a): A określiłeś jakie chcesz robić badania? Na licencję dla osób prywatnych robią wszędzie(chyba?) na świadectwo musisz mieć skierowanie od pracodawcy.

Powiedziałem że chcę prywatnie na licencję, nie wiem może mnie nie zrozumiała.


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - CounterSpace838 - 14.11.2017

To może w Lublinie jest jakoś inaczej. We Wrocławiu na Paczkowskiej biorą wszystkich a to też ośrodek PKP.


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - wojdade - 14.11.2017

Musiała Cię źle zrozumieć, bo jak robiłem prywatnie w Szczecinie to Pani też była lekko zdezorientowana, ale potem ogarnęła i dała druczek z numerem konta i tytułem do przelewu.


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - wiar - 14.11.2017

A gdzie Kondrat idziesz na te świadectwo wreszcie?


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - CounterSpace838 - 14.11.2017

Pochwale się w piątek.


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - nakama - 15.11.2017

(14.11.2017, 16:37)wojdade napisał(a): Musiała Cię źle zrozumieć, bo jak robiłem prywatnie w Szczecinie to Pani też była lekko zdezorientowana, ale potem ogarnęła i dała druczek z numerem konta i tytułem do przelewu.

Pofatygowałem się osobiście, i faktycznie musiał się jej coś pomylić. Ale niestety odpadam z rekrutacji, baba zauważyła że mam lekką wadę wymowy, i od razu mi powiedziała że z tego powodu mnie nie przepuści na badaniach  Undecided  Maszynista ma mieć płynną i jasną wymowę i koniec. Masakra  Angry


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - wojdade - 15.11.2017

(15.11.2017, 20:18)nakama napisał(a):
(14.11.2017, 16:37)wojdade napisał(a): Musiała Cię źle zrozumieć, bo jak robiłem prywatnie w Szczecinie to Pani też była lekko zdezorientowana, ale potem ogarnęła i dała druczek z numerem konta i tytułem do przelewu.

Pofatygowałem się osobiście, i faktycznie musiał się jej coś pomylić. Ale niestety odpadam z rekrutacji, baba zauważyła że mam lekką wadę wymowy, i od razu mi powiedziała że z tego powodu mnie nie przepuści na badaniach  Undecided  Maszynista ma mieć płynną i jasną wymowę i koniec. Masakra  Angry

To ciekawe, bo przecież nie przeprowadzają żadnego badania, które miałoby na celu stwierdzenie braku płynności/wady wymowy. Ja bym zajrzał na Twoim miejscu do odpowiedniego rozporządzenia dotyczącego badań lekarskich na licencję/świadectwo maszynisty.


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - CounterSpace838 - 15.11.2017

XDDDDD. Nic takiego nie ma w zarządzeniu, poszukaj jakiegoś normalnego lekarza.


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - nakama - 15.11.2017

(15.11.2017, 22:08)wojdade napisał(a):
(15.11.2017, 20:18)nakama napisał(a):
(14.11.2017, 16:37)wojdade napisał(a): Musiała Cię źle zrozumieć, bo jak robiłem prywatnie w Szczecinie to Pani też była lekko zdezorientowana, ale potem ogarnęła i dała druczek z numerem konta i tytułem do przelewu.

Pofatygowałem się osobiście, i faktycznie musiał się jej coś pomylić. Ale niestety odpadam z rekrutacji, baba zauważyła że mam lekką wadę wymowy, i od razu mi powiedziała że z tego powodu mnie nie przepuści na badaniach  Undecided  Maszynista ma mieć płynną i jasną wymowę i koniec. Masakra  Angry

To ciekawe, bo przecież nie przeprowadzają żadnego badania, które miałoby na celu stwierdzenie braku płynności/wady wymowy. Ja bym zajrzał na Twoim miejscu do odpowiedniego rozporządzenia dotyczącego badań lekarskich na licencję/świadectwo maszynisty.


Ale z tobą rozmawiają, przecież nie będziesz milczał przez całe badanie  Tongue Niestety z rozporządzeniu jest jeden punkt na ten temat, cytuję : "5) brak przewlekłych zaburzeń mowy przy uwzględnieniu konieczności przekazywania wiadomości w sposób głośny i wyraźny."


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - CounterSpace838 - 15.11.2017

To pozostają wizyty u logopedy.


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - CounterSpace838 - 20.11.2017

Badania wstępne na świadectwo, co bardziej polecacie, Poznań czy Wrocław. Wszędzie mam tak samo daleko.