Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Kolejowa Medycyna Pracy - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: NAUKA I PRACA NA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Kolejowa Medycyna Pracy (/thread-6882.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - wojdade - 12.11.2017

U mnie w Szczecinie w KMP Panie powiedziały, że jak się dostanę na świadectwo to ten sam zestaw badań będę robić, z takimi samymi wymaganiami. Jedynie rentgena nie trzeba robić, jeżeli nie minęły 2 lata od badań na licencję.. Ogólnie trochę bezsensu jest to że badania na licencję mają ważność 2 lata, a jak się dostaniesz w tym czasie na świadectwo to i tak musisz robić te sama badania jeszcze raz, mimo że te które się zrobiło są nadal aktualne  Huh


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - CounterSpace838 - 12.11.2017

Kasa Panie.....kasa


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - Lokermat - 13.11.2017

Badania czy na licencje czy na świadectwo są takie same a zwłaszcza jeśli będziecie je robić w tej samej KMP. I tak co 2 lata a po 50 co roku do usranej śmierci Tongue A nawiasem mówiąc jeśli bedziecie robić kolejne uprawnienia to za każdym razem zaczniecie od badań. I nie ważne że w tym samym roku możecie mieć badania na świadectwo, manewrowego, rewidenta itp - nowy kurs, nowe uprawnienia, nowe badania Wink


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - CounterSpace838 - 13.11.2017

Mi chodzi głównie o to czy lekarz patrzy tak samo rygorystycznie podczas badań na świadectwo jak podczas wstępnych na licencje.

W tym miesiącu będę miał badania na świadectwo i mam lekkie obawy. Na Dolnym Śląsku oprócz Lubina i Wrocławia jest jeszcze Kłodzko gdzie podobno najlepiej jechać, jakie są wasze opinie?


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - Venlo - 13.11.2017

Jeśli nie przejdzie się badań przed świadectwem, to co wtedy ze zdanym egzaminem na licencje? Trzeba oddać kasę za kurs na licencje urzędowi pracy?


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - CounterSpace838 - 13.11.2017

To podobno bardzo rzadkie przypadki ale się zdarzają. Kasy oddawac na pewno nie musisz oddawać, musisz tylko gdziekolwiek podjąć pracę.


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - pershing1899 - 13.11.2017

Nic nie oddajesz, bo to nie z Twojej winy. Lojalki wtedy też nie splacasz.
Jeżeli chodzi o badania na świadectwo, to w moim przypadku było lżej. Ale to może tylko moje odczucie.


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - CounterSpace838 - 13.11.2017

A gdzie robiłeś jak można wiedzieć?


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - pershing1899 - 14.11.2017

Poznań


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - wojdade - 14.11.2017

Ja przed badaniami na świadectwo będę miał jedynie obawy o wzrok.. Pani przy badaniach na licencję powiedziała, że mieszczę się w dolnej granicy normy  Confused Tydzień przed następnymi badaniami będę chyba ćwiczyć wzrok  Big Grin


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - CounterSpace838 - 14.11.2017

Ja właśnie też mam obawy o wzrok, lewe oko mam na granicy normy a ostatnie badania miałem w lutym.


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - pioczu - 14.11.2017

Czy jest może ktoś na forum po korekcji laserowej wzroku i przeszedł badania i jest ewentualnie zatrudniony u przewoźnika?


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - CounterSpace838 - 14.11.2017

Ja jestem po korekcji laserowej oka prawego i przeszedłem badania z zastrzeżeniem że mam obowiązkowo korzystać z soczewek lub okularów korekcyjnych. Wade mam -0.25 na oku prawym i -0.50 na oku lewym. 1 grudnia mam zacząć świadectwo ale nie mam jeszcze badań.

Badania miałem na licencję.


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - pioczu - 14.11.2017

(14.11.2017, 10:31)Konrad1961 napisał(a): Ja jestem po korekcji laserowej oka prawego i przeszedłem badania z zastrzeżeniem że mam obowiązkowo korzystać z soczewek lub okularów korekcyjnych. Wade mam -0.25 na oku prawym i -0.50 na oku lewym. 1 grudnia mam zacząć świadectwo ale nie mam jeszcze badań.

Badania miałem na licencję.

Wow nieźle , dzięki za odpowiedź. Ja mam wadę 4,75 na lewe i 4.25 na prawe więc bez okularów widzę jak kret ? jedyne co mogę to korekcja , właśnie byłem ciekawy czy po korekcji przejdę te badania bo jednak koszt spory a sam zabieg nie gwarantuje 100% sukcesu.
Jaką metodą miałeś robione i czy jest to do przejścia normalnie czy hardkor? Oko już normalnie funkcjonuje nic się nie dzieje po zabiegu ?


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - CounterSpace838 - 14.11.2017

Ja robiłem w szpitalu Świętego Wojciecha w Poznaniu metodą SBK Lasik. Koszt to 2500 zł, sporo ale czego nie robi się aby spełnić marzenia. Oko zostało prawie wyleczone bo zeszło z -1.25 do -0.25. Drugie oko też ma niestety lekki astygmatyzm ale tablice optomertryczne, czucie kontrastu i test muchy były w normie więc badania zaliczyłem z zastrzeżeniem że mam nosić okulary korekcyjne podczas jazdy. Posiadam takowe które wyostrzają wzrok na maksa i różnica z okularami i bez okularów jest niewielka.

Boję się tylko teraz trochę badań na świadectwo.

Oko działa normalnie, zabieg miałem w styczniu i nic nie bolało.