Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Kolejowa Medycyna Pracy - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: NAUKA I PRACA NA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Kolejowa Medycyna Pracy (/thread-6882.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - Zone - 23.07.2017

Witam,
Czy posiada ktoś z Was nr tel. do przychodni kolejowej w Łodzi, na ul. Tuwima?
Chciałbym zadzwonić na jakąś recepcję, ale google znajduje mi tylko nr warszawskie


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - Nastawnik - 11.09.2017

Witam

Czy jest tu jakaś osoba która robiła badania na licencję maszynisty we Wrocławiu na Paczkowskiego? Mam parę pytań


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - CounterSpace838 - 22.09.2017

Na Paczkowskiej jest podobno dosyć ciężko. Najlepiej jest podobno w Kłodzku. Ja osobiście robiłem w lubińskim MCZ


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - Lokermat - 22.09.2017

(11.09.2017, 12:30)Nastawnik napisał(a): Witam

Czy jest tu jakaś osoba która robiła badania na licencję maszynisty we Wrocławiu na Paczkowskiego? Mam parę pytań

Ja robiłem już tam kilkukrotnie badania, w tym na licencje. Pytaj śmiało Wink


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - wojdade - 27.09.2017

Nie do końca rozumiem jak w jednym ośrodku może być łatwiej przejść badania a w innym trudniej, jeżeli wszystko odbywa się zgodnie z rozporządzeniem. Ja wczoraj zakończyłem szczęśliwie badania w Szczecinie Big Grin


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - Lokermat - 27.09.2017

Normy i wymogi wszędzie masz takie same, ale ludzi już różnych w jednym ośrodku pani psycholog bedzie miła i sympatyczna, będzie sie starać żebyś zbytnio sie nie stresował co na pewno ułatwi Ci skupienie i rozwiązywanie testów a w innym, bedzie robić wszystko byle wytrącić Cie z równowagi i sprawdzić jak np radzisz sobie pod presją. I dotyczy to również lekarzy innych specjalności. Również sprzęt jest ważny np we wrocku za ciemnie robi stara klekocząca "szafa" do której wchodzisz z marszu i masz mówić co widzisz a szafa ta potrafi szwankować i np nie przerwie świetlnego okręgu, pani twierdzi że przerwała a Ty widzisz całe koło i co i badanie do poprawki a Ty już masz stres czy to wina sprzętu czy faktycznie masz kiepski wzrok. Na podobnym badaniu w Lubinie najpierw siedzisz 15 min w ciemni aż wzrok przyzwyczaj sie do ciemności a później masz badanie na eleganckim wyraźnym wyświetlaczu. Tak że wiesz... Rolleyes


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - CounterSpace838 - 27.09.2017

Akurat w Lubinie pełna profeska z psychotestami, potwierdzam. Bardzo mili ludzie którzy wszystko tłumaczą i wręcz uspokajają. We Wrocławiu słyszałem że upierdala się wręcz sporo czynnych maszynistów na psychotestach którzy nigdy nic nie odwalili na lokomotywie tylko po to aby wyciągać kasę na odwołaniach w Warszawie. W stolicy o dziwo wszyscy zdają i dalej normalnie pracują. Więc co przychodnia to inaczej.


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - Nastawnik - 04.10.2017

Siemka

Słuchajcie lekarze podczas badań na licencje patrzą bardzo na wyniki krwi? Jestem po chorobie i jeszcze mam temp 37 stopni i nie chce cholera wydać pieniędzy w błoto


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - wojdade - 04.10.2017

Patrzą na wyniki badań krwi, lepiej zaczekać jeżeli choroba miałaby je zaburzyć.


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - pioczu - 04.11.2017

Muszę zrobić korekcję wzroku, mam pytanie o badania w kolejowej medycynie pracy , czy mogę sobie pójść z ulicy zrobić za kasę takie badania i sprawdzić czy wszystko jest ok i wtedy dopiero iść na korekcję wzroku? Nie chce wywalić 5k w błoto


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - wojdade - 04.11.2017

@pioczu
Jasne, ja robiłem badania "z ulicy".
Koszt badań 750 zł za całość, płatne przelewem. Wracasz z potwierdzeniem i zaczynasz biegać po lekarzach.


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - CounterSpace838 - 04.11.2017

Idz do normalnego optometrysty pokaz mu jakie wymagania musisz spełnić, On niech Cię przebada i wyda opinię. Koszt laserowej korekcji to od 1000 do 3000 zł (zależy od wady) za oko. Poza tym nie każde oko da się operować.

Nawiasem mówiąc szofer zawodowy może więc wadę nawet +/- 6 dioptri a maszynista ma niewielkie odstępstwa XDD. Chore są te przepisy prawa pracy.


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - pioczu - 12.11.2017

Dziękuję za informację.
Czy ktoś wie ile czasu mija od rozmowy kwalifikacyjnej do rozpoczęcia szkolenia na licencję?
Na zasadzie że rozmowa kwalifikacyjna przebiegła dobrze i dzwonią że kandydata chcą , dają skierowanie na badania i właśnie ile czasu jest na zrobienie tych badań ?


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - Ptrrk - 12.11.2017

W moim przypadku cala grupa miala u mnie czas okolo mies na badania. IC czekalo az ostatnia osoba z ponad 20 ukonczy badania i na podstawie tego ustalali najwczesniejszy termin zatrudnienia grupy jako CALOSCI. Wiec ciezko stwierdzic ile byloby w Twoim przypadku to raz a dwa na pewno tez zalezy to od spolki do jakiej sie idzie. W IC bylo tak jak napisalem. Big Grin


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - CounterSpace838 - 12.11.2017

Badania ogarniesz w maksymalnie 2 dni. Forma zatrudnienia zależy od pracodawcy. Jedni zatrudniają stażystów masowo jak IC a inni pojedynczno. Mam jeszcze pytanie, lekarze do badań na świadectwo podchodzą tak samo rygorystycznie jak do badań na licencję?