Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Kolejowa Medycyna Pracy - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: NAUKA I PRACA NA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Kolejowa Medycyna Pracy (/thread-6882.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE: Kolejowa Medycyna Pracy - Ogórkowy - 11.04.2021

Opinie nt. wymienionych ośrodków znajdziesz na forum. Ja robiłem we Wrocławiu i da się przeżyć, jeśli wiesz, że należy się za bardzo nie wychylać. O ile wiem, nie zrobisz części badań w jednym, a część w drugim, chyba że @Instruktor ma jakieś patenty na to.


RE: Kolejowa Medycyna Pracy - Kamilnexia - 11.04.2021

Mieliscie tak ze musieliscie dwa razy prawie pod rzad robic badania ?? Bo mnie to przeraza. Ze nie wiem odswieze na licencje a po tygodniu na swiadectwo uwali mnie nawiedzona okulistka z wrocka


RE: Kolejowa Medycyna Pracy - 4est - 11.04.2021

Tak, na licencje i to samo na świadectwo


RE: Kolejowa Medycyna Pracy - Kamilnexia - 11.04.2021

Eh no nic. Bedzie trzeba walczyc


RE: Kolejowa Medycyna Pracy - Ogórkowy - 15.04.2021

Jakoś u nas nikt z okulistą problemów nie miał - badanie trwało maksymalnie 5 minut i polegało na przeczytaniu dwóch rzędów, figurach 3D i tablicach Ishihary.


RE: Kolejowa Medycyna Pracy - Kamilnexia - 15.04.2021

Ktorych w rzedow ?? Te figurki 3d we wrocku sa smieszne no ale ok


RE: Kolejowa Medycyna Pracy - Ogórkowy - 19.04.2021

Nie pamiętam, chyba zaczynało się od drugiego od dołu.


RE: Kolejowa Medycyna Pracy - atus.m - 24.04.2021

Witam, czy kandydat na maszynistę może przejść badania wzroku po wykonanej korekcji? Wskutek urazu jedyna opcja żeby wrócić do pełni zdrowia to korekcja wzroku i stąd moje pytanie czy po zabiegu ma wgl sens, żeby iść na badania? Zna ktoś kogoś kto przeszedł takie badania z wykonanym zabiegiem? Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.


RE: Kolejowa Medycyna Pracy - Vostok - 24.04.2021

Tak, znam kilka osób. Najlepiej chyba tylko pójść po pewnym czasie by wszystko było zagojone.


RE: Kolejowa Medycyna Pracy - Animal - 25.04.2021

Hej wszystkim,

A wie ktoś może jak wygląda sytuacja na badaniach okresowych odnośnie wzroku?
Pierwsze badanie na prowadzącego przeszedłem ledwo, teraz po dwóch latach mam korekcję, a bez niej ostrość 0,2.
To chyba poniżej normy, ale w korekcji jest idealnie. Jest szansa zaliczyć?

P.S. Co określa zdolność, ustawa w dzienniku czy instrukcja S1?


RE: Kolejowa Medycyna Pracy - Vostok - 25.04.2021

Na jakie stanowisko? Na maszynistę powinieneś pójść z korekcją, bo bez korekcji wymagana ostrość 0.5 i można by się przyczepić. Korekcja też jest teoretycznie ograniczona ale (być może się mylę) jest to chyba martwy przepis, a poza tym przy Twojej wadzie to i tak nieistotne.


RE: Kolejowa Medycyna Pracy - Gilbert - 26.04.2021

@Animal

Wymagania zdrowotne dla maszynistów i kandydatów

Konieczne jest spełnienie następujących wymagań dotyczących narządu wzroku:
1) ostrość wzroku:
a) bez korekcji 0,8/0,8 w przypadku osób, które ubiegają się o świadectwo maszynisty, a dotychczas nie były
uprawnione do wykonywania czynności maszynisty,
b) bez korekcji 0,5/0,5 lub 0,7/0,3 oraz z korekcją 1,0/0,5 lub 0,8/0,8 (korekcja ±3,0 Dsph; ±2,0 Dcyl) – w przy-
padku osób uprawnionych do prowadzenia pojazdów kolejowych, które ubiegają się o świadectwo maszynisty
albo zachowanie jego ważności;


RE: Kolejowa Medycyna Pracy - Ogórkowy - 26.04.2021

Ja jestem po korekcji i na badaniach nikt nawet nie zauważył.


RE: Kolejowa Medycyna Pracy - Animal - 26.04.2021

(25.04.2021, 17:24)Vostok napisał(a): Na jakie stanowisko? Na maszynistę powinieneś pójść z korekcją, bo bez korekcji wymagana ostrość 0.5 i można by się przyczepić. Korekcja też jest teoretycznie ograniczona ale (być może się mylę) jest to chyba martwy przepis, a poza tym przy Twojej wadzie to i tak nieistotne.

Na stanowisko "prowadzący pojazdy kolejowe"
Chodzi o to czy po zdjęciu okularów też zbada mi wzrok i się przyczepi 0,2.
Co masz na myśli że jest ograniczona?

Gilbert- czytałem te przepisy, zresztą są już nowsze chyba.


RE: Kolejowa Medycyna Pracy - Vostok - 27.04.2021

Nie, bez problemu przejdziesz. Jest napisany zakres korekcji ale całkiem spory a dwa że o ile się nie mylę nie sprawdzają zakresu korekcji mimo zapisu.