Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Kolejowa Medycyna Pracy - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: NAUKA I PRACA NA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Kolejowa Medycyna Pracy (/thread-6882.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE: Kolejowa Medycyna Pracy - Pawel_el - 30.07.2019

Dobry dobry wieczór.
Pytanie z ciekawości: Ile dB słuchu lekarz dopuszcza? Powiedźcie mi czy 70-75dB, to źle ?


RE: Kolejowa Medycyna Pracy - michael442 - 31.07.2019

Witam, mam pytanie; jakie badania przechodzi konduktor podczas przyjęcia do zakładu ?


RE: Kolejowa Medycyna Pracy - Ogórkowy - 01.08.2019

Jeśli chodzi o badania, to jednak wybrałem Wrocław, ponieważ mam iść na zabieg laserowej korekcji, czyli powinienem przejść badania bez problemu. Będę Was informował na bieżąco.


RE: Kolejowa Medycyna Pracy - Milena 90 - 22.08.2019

Witam jestem tu nowa i proszę o wyrozumiałość.?. Mam pytanie. Czy osoba która leczy się na depresję może pracować na stanowisku związanym z ruchem kolejowym( dyżurny ruchu,nastawniczy, droznik przejazdowy). Czy  ta przypadłość dyskwalifikuje  ja od wykonywania czynności na tych stanowiskach. I jak to się ma do opinii lekarza orzecznika czy może wydać negatywna opinie do wykonywania obowiązków na tych stanowiskach? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam ?


RE: Kolejowa Medycyna Pracy - CounterSpace838 - 22.08.2019

Psycholog oraz lekarz orzeczenik pyta się Ciebie czy chorujesz na coś, tutaj możesz wszystko powiedzieć. Aczkolwiek jezeli się przyznasz to raczej wątpię że dostaniesz pozytywne orzeczenie.


RE: Kolejowa Medycyna Pracy - 4est - 22.08.2019

Nie żebym miał coś przeciwko, ale depresja i prowadzenie ruchu kolejowego to nie jest dobry pomysł. To jest bardzo odpowiedzialna robota, trzeba mieć łeb na karku żeby ogarniać obowiązki i czynności przy prowadzeniu ruchu. Jeden błąd i po Tobie...


RE: Kolejowa Medycyna Pracy - rustsaltz - 23.08.2019

Jakby psycholog przy badaniach diagnozował zaburzenia psychiczne to dobre 80% jest odsunięte od czynności. Badania psychotechniczne nie mają na celu wychwycenia ludzi z problemami tylko określenie czy są zdolni do pracy na danym stanowisku. Niemniej także mam wątpliwości, czy lekarz orzecznik przepuści kogoś z depresją.


RE: Kolejowa Medycyna Pracy - Dawid472 - 24.08.2019

Witam,

Jestem na tym forum od niedawna, ale od dłuższego czasu skłaniam się ku pracy na kolei, a konkretnie jako maszynista. Licencję prawdopodobnie zrobię prywatnie, ale najpierw obowiązkowe badania wstępne. Mieszkam obecnie w Małopolsce i rozważam Bielsko- Białą, Kraków oraz Nowy Sącz- wszędzie mam mniej więcej podobną odległość. Czy ktoś robił badania w tych miejscach i może się wypowiedzieć o podejściu lekarzy jak i samej organizacji badań?

Pozdrawiam
Dawid


RE: Kolejowa Medycyna Pracy - MarcinKatowice - 24.08.2019

Czy ktoś robił badania w Katowicach?ja mam 2 września, trochę się stresuje a ciężko znaleźć jakieś opinię o tej przychodni


RE: Kolejowa Medycyna Pracy - rustsaltz - 24.08.2019

W Katowicach podejście zależy od tego fazy księżyca, stanu lasów deszczowych, aktualnego kierunku wiatru na biegunach... Słowem jak trafisz dobrze to lajt, szybko, łatwo i przyjemnie, a jak źle - no to spędzisz cały dzień. Na wstępnych się czepiają, na okresowych jest generalne przyjemnie, zwłaszcza, że już się wie co i jak.


RE: Kolejowa Medycyna Pracy - Pyth00n - 24.08.2019

Ja robiłem wstępne na licencję w Katowicach rok temu, prywatnie, całość pozytywnie w jeden dzień, byłem tam od godziny 7 do ok 13:30.


RE: Kolejowa Medycyna Pracy - Dawid472 - 25.08.2019

Dzięki za odpowiedź, będę dzwonił po niedzieli i się dowiadywał jak z terminami.
A może w Poznaniu ktoś robił badania? Mam też opcję żeby tam zrobić, bo będę przez kilka dni w najbliższym czasie.


RE: Kolejowa Medycyna Pracy - BRT1 - 01.09.2019

Ja też robiłem w Katowicach w maju tego roku. Nie ma tragedii, tyle że na psychotestach jest hmmm bardzo zróżnicowany system oceniania - zależy która pani prowadzi test. Zaczynając od bardzo ostrego oceniania, a kończąc na tekstach typu "pani poszło źle, ale wydaje mi się, że następnym razem pójdzie lepiej więc zaliczę". Tak było Big Grin


RE: Kolejowa Medycyna Pracy - Ogórkowy - 02.09.2019

Byłem niedawno na badaniach we Wrocławiu i jakoś przeżyłem ten eksperyment. Sporo czekania, duże kolejki i bałagan organizacyjny. Z badaniami różnie, np. audiogram to jakaś kpina. Warto dbać o wątrobę, bo na tym można nie przejść.


RE: Kolejowa Medycyna Pracy - MarcinKatowice - 02.09.2019

Jestem właśnie po badaniach w Katowicach całość od 7.30 do 12.30 dosyć sprawnie wszystko przebiegło, tak więc mogę polecić Katowice Smile A od soboty rozpoczynamy licencję
:???