Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Kolejowa Medycyna Pracy - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: NAUKA I PRACA NA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Kolejowa Medycyna Pracy (/thread-6882.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


- maszynista - 15.10.2012

Lekarz musi być wpisany na listę podmiotów uprawnionych do badań:
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=& ... _5fqGCzxNg

Takie pytanie:
Restrykcyjnie podchodzą tam do wytycznych: nie zgadza się o bardzo (bardzo bardzo) mało ostrość widzenia oka gorzej widzącego to mówią "nie będzie Pan pracować, żegnam pana" czy badają na inne sposoby: ostrość widzenia w oku gorzej widzącym ma Pan troszeczkę złą, ale nie zaburza to Panu widoczności więc jest ok, możemy to uznać.


- rustsaltz - 15.10.2012

Jak niedowidzisz jednego rzędu to dowiadujesz się, czy w danej placówce mają zwykłą tablicę po czym uczysz się fragmentu na pamięć. Zanim przeczytasz tablicę to pewnie dostaniesz serię pytań o pogodę, życie, szkołę, pracę, wzrok itd.


- maszynista - 15.10.2012

rustsaltz napisał(a):Jak niedowidzisz jednego rzędu to dowiadujesz się, czy w danej placówce mają zwykłą tablicę po czym uczysz się fragmentu na pamięć.
Mój patent-myślałem już nad tym.
rustsaltz napisał(a):Zanim przeczytasz tablicę to pewnie dostaniesz serię pytań o pogodę, życie, szkołę, pracę, wzrok itd.
Po co zadadzą mi te pytania? Czy dobrze widzę jaka jest pogoda, czy o to, jak widzę w danej pogodzie "jak pan widzi teraz-podczas deszczu?"


- Lutek - 15.10.2012

To po prostu rutyna, wywiad z pacjentem, też to miałem.


- maszynista - 19.10.2012

Byłem u okulisty w środę. Okazało się, że bez problemu mieszczę się w normach dotyczących ostrości wzroku bez korekcji. Patrząc zarówno lewym, jak i prawym okiem na tablicę bez problemu widziałem każdy rząd. Pani okulistka zaleciła mi okulary które mało co poprawiają, ale poprawiają ostrość widzenia-zalecane do pracy przy komputerze, czytania.

Mówiąc wprost nie mam żadnych problemów ze zdrowiem i w zostaniu maszynistą nie będzie żadnych problemów.


- Lutek - 19.10.2012

Pozostałe badania też sobie zrobiłeś?


- maszynista - 19.10.2012

Nie-pozostałych jeszcze nie zrobiłem. Został słuch, rozpoznawanie barw (znam zasadę badania-w ciemnym pomieszczeniu wyświetlane są sygnały kolorami-trzeba rozpoznać) robiłem to w domu ( :-D) przy współpracy z rodziną . Pole widzenia-z tym nie mam problemu.


- Lutek - 19.10.2012

Poza okulistą i rozpoznawaniu kolorów itd. zostało Ci badanie audiogramowe, laryngolog, neurolog, RTG, EKG, krew+ mocz oraz testy psychologiczne.


- maszynista - 19.10.2012

Z krwią i moczem, RTG, EKG zawsze było bez problemów. Zrobię to za kilka miesięcy w ośrodku badań wpisanych na listę podmiotów UTK.


- Mika - 20.10.2012

Dużo ludzi uwalają na testach psychologicznych :-)( :-P )


- raider019 - 02.03.2014

Witam wszystkich.

Jak widać jestem nowy na forum, mam na imię Szymon i aby nie tworzyć nowego wątku, (a ten jest chyba najodpowiedniejszy), chciałbym dowiedzieć się czy ja również mogę zrobić sobie prywatnie badania w wytyczonych przez utk podmiotach do przeprowadzania badań lekarskich?
Już piszę jaka jest sytuacja otóż z koleją nigdy nie miałem do czynienia, od 2-3 lat zaczęła mnie interesować,a dokładnie zawód maszynisty. W Warszawie robią szkolenia właśnie na maszynistę i z tego powodu chciałem właśnie zrobić sobie badania po których będę wiedział czy jestem zdolny do prowadzenia tychże pojazdów (oczywiście przed samym szkoleniem). Czy ktoś mógłby mi udzielić takiej odpowiedzi?

Pozdrawiam


- rustsaltz - 02.03.2014

Jeżeli zapłacisz to możesz. Oczywiście w okularach, z wyższym cukrem czy ciśnieniem nie masz co podchodzić, więc bardziej opłaca się zrobić sobie badania w zwykłym laboratorium, bo szkoda pieniędzy (czy widzisz i słyszysz z grubsza stwierdzisz sam). Wszak skoro poradziłeś sobie z internetem to skończonym idiotą na pewno nie jesteś i psychotechniczne przejdziesz bez problemu.


- raider019 - 02.03.2014

Słuch i wzrok mam dobry, niestety mam nadciśnienie, ale biorę leki od tego, więc w domu mam normalne gorzej jest na wizycie u lekarza czy gdziekolwiek w klinice bo zawsze mam wysokie mimo brania leków (prawdopodobnie jest to syndrom białego fartucha;P). Obawiam się psychotestów czy łato jest oblać?


- rustsaltz - 02.03.2014

Z tym ciśnieniem to może być biednie. Norma jest do 140, czasem udaje się ponoć troszkę naciągnąć (sam nie próbowałem, bo 120 to dla mnie dużo). Psychotesty to jest w znacznej mierze pic na wodę, byle się nie stresować. Poćwicz ewentualnie trochę na grach logicznych i sudoku, wtedy na pewno zdasz.


- raider019 - 19.10.2014

Zrobiłem te badania wszystko pięknie cacy, ale niestety u orzecznika nie przeszedłem bo powiedziałem że choruję na nerki (czasami lepiej kłamać) tzn. aktualnie biorąc leki moja choroba nie jest wykrywalna. I moje pytanie jest następujące: Czy robiąc badania ponownie w innej Medycynie Kolejowej Pracy to czy mają wgląd do kartoteki tam gdzie robiłem wcześniej badania czyli w Warszawie?