Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Kolejowa Medycyna Pracy - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: NAUKA I PRACA NA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Kolejowa Medycyna Pracy (/thread-6882.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - daniel1993dnl - 21.01.2018

Cześć wszystkim, mam kilka pytań.
Dostałem skierowanie na psychotesty i badania lekarskie wstępne na manewrowego w PKP Cargo, na skierowaniach nie mam adresów, Pani z którą rozmawiałem podała mi adres Tarnów ul. Do huty 39
Może mi ktoś coś więcej powiedzieć o tej przychodni ? Oraz drugie pytanko czy psychotesty mogę zrobić właśnie tam a badania lekarskie w Rzeszowie w przychodni PKP ? Czy wszystkie badania muszę zrobić w Tarnowie ? Prosiłbym o wytłumaczenie jak to działa itd. Pozdrawiam.


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - CounterSpace838 - 21.01.2018

Jeżeli dana placowka ma pracownie psychologiczną to wszystkie badnia zrobisz w jednym miejscu. Co Cię tak wogle potkusiło aby iść robić na manewry?


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - daniel1993dnl - 21.01.2018

Zmiana pracy na trochę lepszą niż mam teraz i miejsce pracy w Rzeszowie.
Chodzi właśnie o to, że w Rzeszowie nie ma p. Psychologicznej i muszę jechać do Tarnowa, czy psycho mogę zrobić w Tarnowie a resztę lekarskich w Rzeszowie ? Bo to chyba dwa odrębne badania co nie ?


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - CounterSpace838 - 21.01.2018

Jak przychodnia ma pracownie to zrobisz wszystko za jednym zamachem. Ogólnie to szacun za podjęcie się takiej pracy, jesteś swiadom zarobków na tym stanowisku?


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - daniel1993dnl - 21.01.2018

Jestem świadom, ojciec pracuje na takim samym stanowisku. Tylko, że on ma 30 lat stażu.


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - CounterSpace838 - 21.01.2018

No Ok. Pytam bo wielu ludzi myśli że na kolei to zarabia się kokosy.


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - daniel1993dnl - 21.01.2018

Tam gdzie pracuje teraz zarobię mniej a robię po 10 godzin 6 dni w tygodniu, tutaj jednak praca zmianowa za trochę lepsze pieniądze. Myślisz że da radę ogarnąć te wszystkie badania w jeden dzień ? Dlatego o to pytam, bo mam ponad 100km do Tarnowa a do Rzeszowa 5 km. Także chciałbym zrobić psycho w Tarnowie a lekarskie w Rzeszowie żeby w razie czego nie jeździć 10 razy Wink


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - CounterSpace838 - 21.01.2018

Ja ostatnio robiłem sporo badań ale w Poznaniu i wszystko zawsze robiłem za jednym zamachem. Niedługo znowu idę do KMP i oby było podobnie. Moim zdaniem jak przyjedziesz odpowiednio wcześnie to wszystko ogarniesz.


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - daniel1993dnl - 21.01.2018

Popytam i spróbuję, dzięki za odpowiedzi.


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - rustsaltz - 21.01.2018

Przedzwoń sobie do przychodni w Tarnowie i się wszystkiego dowiedz.

I od razu szukaj roboty poza PKP Wink


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - daniel1993dnl - 22.01.2018

Czemu tak odradzacie pracę w PKP ?


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - pershing1899 - 22.01.2018

Bo zarobki słabe


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - CounterSpace838 - 22.01.2018

Dokładnie, z pracowników terenowych tylko maszynisci zarabiają w miarę OK. Jako manewrowy podczas 3 miesięcznego szkolenia dostaniesz coś w okolicach pensji minimalnej a już z uprawnieniami do czasu nabycia deputatu oraz wyslugi lat 1900-2100 potem 2100-2300. Rewidenci oraz ustawiacze mają już trochę lepiej ale też bez szału, młodzi stażem którzy mają już ekwiwalent za węgiel to wyciągają jakieś 2500 na reke. W moim okolicach podobnie a czasem lepiej zarabiają już magazynierzy, pomocnicy budowlani czy pracownicy produkcji w fabrykach a odpowiedzialność mają bez porównania mniejszą. Jednak kolej to moja pierwsza i póki co ostatnia miłość i zarobki są dla mnie drugorzędne.

PKP Cargo już ma bardzo starą załoge i jeżeli wynagrodzenia nie skoczę mocno do góry to za +/- 5 lat nie będzie komu pracować w terenie ani na szopach.


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - Onitchi - 23.01.2018

Czesc . Mam pytanie . Panowie po licencji , powiedzcie ile jest kategorii pytań na egzaminie i po ile mniej więcej pytań jest z każdej kategorii ?


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - CounterSpace838 - 23.01.2018

Masz 100 pytań na całym egzaminie i chyba 13 działów. Są działy gdzie masz 3 pytania a są gdzie masz 15. Z każdego działu musisz mieć minimum 75% z wyjątkiem sygnalizacji gdzie masz mieć 100% oraz działów z 3 pytaniami gdzie masz 66.6%.