Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Adolfiki - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forumdisplay.php?fid=95)
+--- Dział: TABOR KOLEJOWY (https://www.forumkolejowe.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Adolfiki (/showthread.php?tid=6853)Adolfiki - Kolej Mazowsze - 20.01.2019

Witam Wink
Czy ma ktoś jakieś informacje ile jest w Polsce wózków akumulatorowych zwanych adolfikami? Czy są to pojedyncze sztuki, czy raczej każda lokomotywownia nimi dysponuje? Bo z tego co mi się wydaje to do zadań manewrowych używa się teraz zupełnie innego sprzętu. Z góry dzięki Wink


RE: Adolfiki - Fredek89 - 09.01.2020

W PR-ach jest aktualnie 15 akumulatorowych ciagników szynowych. Raczej wszystkie są eksploatowane do wykonywania manewrów. Nie wiem jak pozostali przewoźnicy / eksploatujący bocznice, ale raczej importowano dość sporą luczbę tych pojazdów. Oczywiście obecnie coraz częściej "adolfiki" są wycofywane z dalszej eksploatacji na rzecz nowocześniejszych maszyn, które są znacznie bardziej mobilne (np. CRAB).


RE: Adolfiki - APodleski - 09.01.2020

Lokomotywownia Kraków-Prokocim (PKP Intercity Zakład Południowy w Krakowie) ma na stanie 4 szt ASF,z czego dwie sztuki sprawne po remoncie wykonanym jakiś czas temu. Dodatkowo w eksploatacji jest CRAB E1500,w ilości 2 szt,z czego jeden jest niesprawny.Generalnie problemy "Capków" są związane z.....brakiem części zamiennych.