Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Licencja maszynisty - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: NAUKA I PRACA NA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Licencja maszynisty (/thread-6830.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


RE: Kurs na licencje maszynisty - PeKaP - 14.06.2018

Ale nie powiedział,że z tych 300 Spartan po badaniach zostanie właśnie nie więcej jak 30 ...kolejne 10 da sobie spokój jak spojrzy na system pracy,odpowiedzialność i potem..wypłatę...z agencji... pozostanie idealnie 20 pasjonatów którzy by pewnie i za friko jeździli..


RE: Kurs na licencje maszynisty - Venlo - 14.06.2018

Ja właśnie dziś przeszedłem badania, więc jestem do wzięcia Big Grin A ta agencja pracy tymczasowej to nic strasznego. Normalna umowa o pracę, nie jakieś zlecenie. Wiem co pisze, bo zaraz po szkole zatrudniłem się w magazynie. Przez pierwsze 3 lata dostawałem umowę co miesiąc. Teczka z 33 umowami o pracę wyglądała naprawdę komicznie. Jedyne co to nie dostaniesz kredytu pod taką umowę.


RE: Kurs na licencje maszynisty - CounterSpace838 - 14.06.2018

(14.06.2018, 11:35)Venlo napisał(a): Ja właśnie dziś przeszedłem badania, więc jestem do wzięcia Big Grin A ta agencja pracy tymczasowej to nic strasznego. Normalna umowa o pracę, nie jakieś zlecenie. Wiem co pisze, bo zaraz po szkole zatrudniłem się w magazynie. Przez pierwsze 3 lata dostawałem umowę co miesiąc. Teczka z 33 umowami o pracę wyglądała naprawdę komicznie. Jedyne co to nie dostaniesz kredytu pod taką umowę.
Tylko że mając umowę poza Lotosem nie przysługują Ci prawa takie same jak standardowemu pracownikowi, mam tu na myśli np zrzeszanie się e związkach zawodowych , premie, fundusze świadczeń socjalnych itp


RE: Kurs na licencje maszynisty - erap2 - 14.06.2018

Tak czy siak, telefonu nie ma się co spodziewać Sad

Szukamy dalej...


RE: Kurs na licencje maszynisty - PeKaP - 14.06.2018

Daj sobie spokój z przewoźnikiem który rekrutuje poprzez agencję..jeśli juz na dzień dobry szukają oszczędności to w przyszłości poważnie do pracownika też nie będą podchodzić


RE: Kurs na licencje maszynisty - erap2 - 14.06.2018

Każdy przewoźnik aktualnie szuka oszczędności. W PolRegio zaproponowali mi pracę, bo brakuje im ludzi, ale jak zrobię licencję na swój koszt lub dofinansuje mi ją UP. Arriva też się nie odzywa. Zobaczymy co dalej


RE: Kurs na licencje maszynisty - Venlo - 14.06.2018

Przecież w IC podczas świadectwa dostajesz gołą najniższa krajową przez cały okres szkolenia. Jaka to różnica, czy masz umowę o pracę na rok, dwa lata, czy na miesiąc (tymczasowa)? Zresztą kto powiedział, że nie będą z tego tytułu przysługiwać żadne premie? Pracowałem na magazynie 6 lat, 3 lata na miesięcznych umowach, ale prawo do wczasów pod grusza, premii świątecznych miałem już po 3 miesiącach pracy. Nie inaczej może być w w Lotosie. I dodam, że swoją karierę zawodową zacząłem w czasach kiedy do głupiego magazynu było 10 chętnych na 1 miejsce.


RE: Kurs na licencje maszynisty - CounterSpace838 - 14.06.2018

Kolego głupoty gadasz. W IC oprócz pensji zasadniczej podczas szkolenia na świadectwo przysługuje Ci także szereg dodatków wynikających z układu zbiorowego pracy. W Lotosie też masz układ zbiorowy pracy i będąc zatrudnionym Lotosem automatycznie z tego wypadasz. Skoro miałbyś mieć takie same prawa jak zwykły pracownik to niby po co ta agencja?


RE: Kurs na licencje maszynisty - PeKaP - 14.06.2018

Dokładnie, agencja równa się oszczędności i brak przywilejów


RE: Kurs na licencje maszynisty - Venlo - 14.06.2018

A pracował ktoś z Was przez agencję, czy tylko tak słyszeliście? Ja pracowałem, więc mogę się wypowiedzieć:żadnej różnicy nie było, między stałymi, a tymczasowymi pracownikami. Wszystkich obowiązywał zbiorowy układ pracy. Ale muszę przyznać się do jednego błędu (chyba za bardzo przesiąkam tym co tu się pisze). Swoje informacje na temat najniższej krajowej na świadectwie mam właśnie z wpisów na forach (notabene od osób, które pewnie nawet nie są maszynistami).
Stara, dobra rada: nie wiesz, nie znasz się? To się na siłę nie wypowiadaj Smile


RE: Kurs na licencje maszynisty - PeKaP - 15.06.2018

Jesteś zadowolony ze swojej żałosnej wypłaty to tylko pogratulować  przewoźnicy takich właśnie potrzebują


RE: Kurs na licencje maszynisty - Venlo - 15.06.2018

W którym miejscu pisałem o swojej wypłacie? Zaznaczam tylko, że tam gdzie pracowałem, pracownicy tymczasowi mieli takie same prawa jak pozostali (po 3 miesiącach pracy). 1000 zł wczasów pod grusza, 600 zł na święta, 100 % sobota, 200 % niedziela. To nazywasz żałosnymi warunkami? Chyba, że wiesz lepiej, bo słyszałeś od kolegi kolegi ile się tam zarabia? Przeprowadziłem się na drugi koniec Polski, zarabiam aktualnie jeszcze lepiej i uwierz mi, że na kolej nie chcę dostać się tylko dla idei. Mikolem nie jestem.
Reasumujac: pracownik zatrudniony przez agencję wcale nie musi być gorzej opłacany, niż pozostali pracownicy w Lotos Kolej. Jezeli wiecie na 1000 %, że jest inaczej to wtedy dzielcie się swoimi mądrościami. Z mojej strony tyle. Jest mundial, świat nie kończy się na kolei.


RE: Kurs na licencje maszynisty - PeKaP - 15.06.2018

To właśnie piszę, w końcu gość zadowolony z żałosnych wypłat i omamiony socjalem, właśnie takich potrzeba, pracuj pracuj,siedź cicho tam jak myszka.


RE: Kurs na licencje maszynisty - Venlo - 15.06.2018

Ta rozmowa do niczego nie prowadzi. Siedź sobie tam i narzekaj dalej Smile


RE: Kurs na licencje maszynisty - Gilbert - 19.06.2018

Witam
Od września idę na kurs na licencję maszynisty.
Chciałbym już teraz poczytać fachową literaturę i pouczyć się przed kursem.
Czy możecie mi podać nazwy książek, rozporządzeń itp które obowiązują na kursie i egzaminie?
Będę wdzięczny
Pozdrawiam