Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Kurs na maszynistę w PKP Cargo - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: NAUKA I PRACA NA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Kurs na maszynistę w PKP Cargo (/thread-6829.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Kurs na maszynistę w PKP Cargo - PeKaP - 21.09.2018

Ten dodatek przysługuje w Cargo tylko po rozpoczęciu jako stażysta kolejnego etapu czyli 1200h ...niestety musisz przeboleć..ciesz się i z tego bo nawet tego nie było kilka lat temu ale stażyści jednego z zakładów napisali do Miętka i wyprostowano ten temat dodatku dla stażystów...


RE: Kurs na maszynistę w PKP Cargo - CounterSpace838 - 21.09.2018

Zamiast się cieszyć że są ludzie chetni do pracy i to doceniać to rzuca się młodym pracownikom kłody pod nogi. Niech prezesi sie w kkncue obudzą bo za kilka lat zostaną im tylko biura


RE: Kurs na maszynistę w PKP Cargo - Pcargo - 21.09.2018

No mają wymogi i nic się nie poradzi. To tak samo jak np z zawodem nauczyciela żeby iść na studia wymóg jest mieć mature dopiero później osoba studiuje i przyswaja wiedzę dla danego przedmiotu nauczania . Ich nie obchodzi że ktoś jest super z geografii, się mature obłal z niemieckiego, angielskiego, czy z matematyki. Tak samo z PKP. Wymagają średniego technicznego i nic nie poradzimy


RE: Kurs na maszynistę w PKP Cargo - PeKaP - 21.09.2018

Ja znam gości co mają ok 5 lat stażu i nie mają technicznego a ich przyjęli i śmigają jak nic  Smile


RE: Kurs na maszynistę w PKP Cargo - Barwich - 21.09.2018

Właśnie w Poznaniu skladalem CV. Szkoda ze się nie odezwali, wychodzi na to że brali najpierw mechatronikow. Jak myślicie warto jeszcze czekać czy już nie ma szans ?


RE: Kurs na maszynistę w PKP Cargo - butla1991 - 21.09.2018

Szczerze mowiac to nie polecilbym nikomu pracy w PKP Cargo. Nie dziwie sie, ze mlodzi uciekaja. Pracuje pol roku i zadne slowa, ktore padly z ust przy przyjeciu, sie nie potwierdzily, Zaklamany zaklad, wyzysk i traktowanie pracownika jak za PRLu. Jak uzbieram 2200zl za to, ze jestem dyspozycyjny 24h na dobe, telefon 40 min przed rozpoczeciem pracy, w miesiacu zrobilem 13 sluzb nocnych, to bedzie cud.


RE: Kurs na maszynistę w PKP Cargo - Pcargo - 21.09.2018

Z tego co mi mówił kolega to wczoraj zrobili ostatni nabór w Poznaniu. Spróbuj wysiać do innej miejscowości, bo Poznań już raczej się nie odezwie.


RE: Kurs na maszynistę w PKP Cargo - CounterSpace838 - 21.09.2018

(21.09.2018, 16:32)butla1991 napisał(a): Szczerze mowiac to nie polecilbym nikomu pracy w PKP Cargo. Nie dziwie sie, ze mlodzi uciekaja. Pracuje pol roku i zadne slowa, ktore padly z ust przy przyjeciu, sie nie potwierdzily, Zaklamany zaklad, wyzysk i traktowanie pracownika jak za PRLu. Jak uzbieram 2200zl za to, ze jestem dyspozycyjny 24h na dobe, telefon 40 min przed rozpoczeciem pracy, w miesiacu zrobilem 13 sluzb nocnych, to bedzie cud.
Na jakim stanowisku pracujesz w PKP Cargo?


RE: Kurs na maszynistę w PKP Cargo - Sality - 22.09.2018

(21.09.2018, 16:32)butla1991 napisał(a): Szczerze mowiac to nie polecilbym nikomu pracy w PKP Cargo. Nie dziwie sie, ze mlodzi uciekaja. Pracuje pol roku i zadne slowa, ktore padly z ust przy przyjeciu, sie nie potwierdzily, Zaklamany zaklad, wyzysk i traktowanie pracownika jak za PRLu. Jak uzbieram 2200zl za to, ze jestem dyspozycyjny 24h na dobe, telefon 40 min przed rozpoczeciem pracy, w miesiacu zrobilem 13 sluzb nocnych, to bedzie cud.

W jakim ty zakładzie jesteś tym obserwatorem? Ja też jestem na tym samym etapie szkolenia co Ty i to co piszesz, to jest dla mnie jakaś abstrakcja.


RE: Kurs na maszynistę w PKP Cargo - wojdade - 22.09.2018

Mi też coś tu nie gra, na etapie obserwacji szkolący się maszynista nie robi nocek i niedziel. Nocki i niedziele zaczynają się dopiero podczas jazdy pod nadzorem maszynisty.


RE: Kurs na maszynistę w PKP Cargo - CounterSpace838 - 22.09.2018

Gdzie On napisał że jest obserwatorem?


RE: Kurs na maszynistę w PKP Cargo - Sality - 22.09.2018

(22.09.2018, 08:35)Konrad1961 napisał(a): Gdzie On napisał że jest obserwatorem?

Stronę wcześniej


RE: Kurs na maszynistę w PKP Cargo - Sality - 22.09.2018

(22.09.2018, 08:25)wojdade napisał(a): Mi też coś tu nie gra, na etapie obserwacji szkolący się maszynista nie robi nocek i niedziel. Nocki i niedziele zaczynają się dopiero podczas jazdy pod nadzorem maszynisty.

Nie prawda. W praktyce obserwator niczym się nie różni od nadzoru.


RE: Kurs na maszynistę w PKP Cargo - PeKaP - 22.09.2018

Ten tzw 'kuchenkowy' też może dostać nocki lub niedzielę, wzbraniają się od tego planistki bo trzeba więcej płacić ale nie ma zakazu..zależy od zakładu..


RE: Kurs na maszynistę w PKP Cargo - CounterSpace838 - 22.09.2018

No to skoro kolega pracuje jako szkoleniowiec i narzeka na wyzysk i wypłatę(2200 za stazyste to bardzo dobry pieniądz) to widocznie ma 2 lewe ręce do roboty. Rozumiem gdybys byl manewrowym lub rewidentem i tak narzekał ale obecnie nie masz na co narzekać