Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Kurs na maszynistę w PKP Cargo - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: NAUKA I PRACA NA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Kurs na maszynistę w PKP Cargo (/thread-6829.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Kurs na maszynistę w PKP Cargo - PeKaP - 07.08.2018

Tragiczne tzn ile? Myślę ,że nie mają mniej jak w Cargo..


RE: Kurs na maszynistę w PKP Cargo - nakama - 07.08.2018

Poniżej 3000


RE: Kurs na maszynistę w PKP Cargo - PeKaP - 07.08.2018

Ciężko mi sobie to wyobrazić ,nie wiem ,więc nie wypowiadam sie czy tak jest czy nie...w Cargo jest 3500 na rękę ..młodzi kończą lojalki i spierd...ą ..gratulacje dla firmy..


RE: Kurs na maszynistę w PKP Cargo - erap2 - 07.08.2018

W PRach to samo się dzieje. Nawet "starzy" mają już dosyć i uciekają


RE: Kurs na maszynistę w PKP Cargo - wojdade - 07.08.2018

Przede wszystkim chciałem robić świadectwo na miejscu w domu rodzinnym. IC-ki milczały i Cargo też bez odzewu, więc jak dostałem tutaj opcję to nawet się nie zastanawiałem. Co do zarobków, z tego co wiem w IC mają tak z 500zł więcej na rękę. Lojalka się skończy i droga wolna, nie ma na co narzekać Wink

PS
Nie wiem skąd takie informacje, że poniżej 3000 XD


RE: Kurs na maszynistę w PKP Cargo - nakama - 07.08.2018

(07.08.2018, 16:20)wojdade napisał(a): Przede wszystkim chciałem robić świadectwo na miejscu w domu rodzinnym. IC-ki milczały i Cargo też bez odzewu, więc jak dostałem tutaj opcję to nawet się nie zastanawiałem. Co do zarobków, z tego co wiem w IC mają tak z 500zł więcej na rękę. Lojalka się skończy i droga wolna, nie ma na co narzekać Wink

PS
Nie wiem skąd takie informacje, że poniżej 3000 XD

Rozumiem, na bezrybiu i rak ryba. Co do podanej przeze mnie kwoty, to dochodziły mnie słuchy od "świeżaków" że trudno wyciągnąć im te 3000. Choć oczywiście mogły to być odosobnione przypadki, i ogólnie jest lepiej.

Ps. Czy w Polregio też szukają tylko z wykształceniem średnim technicznym ???


RE: Kurs na maszynistę w PKP Cargo - wołodyjowskiIC - 07.08.2018

(07.08.2018, 14:37)nakama napisał(a): Podziwiam ludzi którzy robią świadectwo w PR-ach, podobno zarobki maszynistów są tam tragiczne, nawet jak na Polskie warunki.

Zdziwisz się ile czasami wyciągają Smile


RE: Kurs na maszynistę w PKP Cargo - wojdade - 07.08.2018

Ps. Czy w Polregio też szukają tylko z wykształceniem średnim technicznym ???
@nakama

Nie, ja jestem po ogólniaku i z licencjatem.


RE: Kurs na maszynistę w PKP Cargo - CounterSpace838 - 07.08.2018

Aktualnie na kolei przyjmują każdego kto ma minimum zasadnicze zawodowe


RE: Kurs na maszynistę w PKP Cargo - nakama - 07.08.2018

(07.08.2018, 19:23)Konrad1961 napisał(a): Aktualnie na kolei przyjmują każdego kto ma minimum zasadnicze zawodowe

Teoretycznie tak, ale w praktyce wymagają średniego technicznego. Startowałem do CARGO, LHS, czy KM i zawsze tłumaczono mi odmowę, brakiem tegoż wykształcenia.


RE: Kurs na maszynistę w PKP Cargo - 4est - 08.08.2018

W praktyce minimum to średnie, a gdy mają nadmiar ludzi to wybrzydzaja i wymyślają sobie techniczne, a najlepiej wyższe. Gdy mają deficyt biorą każdego z ulicy


RE: Kurs na maszynistę w PKP Cargo - CounterSpace838 - 08.08.2018

Ja tam znam piekarza który pracuje jako rewident...także sami wiecie


RE: Kurs na maszynistę w PKP Cargo - nakama - 08.08.2018

Być może problemem jest to że nie mam licencji, gdybym ją posiadał to może wykształcenie nie grałoby takiej roli.


RE: Kurs na maszynistę w PKP Cargo - 4est - 08.08.2018

nakama Nie ma reguły, ja mając licencję też im nie pasowałem


RE: Kurs na maszynistę w PKP Cargo - PeKaP - 08.08.2018

A prawda taka,że o tym czy kogoś zakwalifikować , zatrudnić, decyduje jakis baran który ma swoje widzi mi się, zamiast brać chętnych póki się zgłaszają,zapchać lukę i mieć spokój to wymyślają..w praktyce nie ma znaczenia czy ktoś ma takie lub inne wykształcenie, moi kumple to były kurier, kierowca, nauczyciel , budowalniec itd...zdali świadectwo ,jeżdżą jak inni i wręcz świetnie sobie radzą..