Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
[Kraków] Likwidacje niektórych linii tramwajowych - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: KOLEJ HOBBYSTYCZNIE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-96.html)
+--- Dział: KOMUNIKACJA MIEJSKA I AUTOBUSOWA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-23.html)
+--- Wątek: [Kraków] Likwidacje niektórych linii tramwajowych (/thread-681.html)



[Kraków] Likwidacje niektórych linii tramwajowych - kris123 - 23.02.2011

Dość poważne cięcia w Krakowskich Mistrzejowicach.
Poszły linie 21 obsługujące odcinek Mistrzejowice-Kopiec wandy
A także poważnie ograniczono 14 Mistrzejowice-Bronowice


- mikrobart - 23.02.2011

Jaki powód?


- kris123 - 23.02.2011

Jak zwykle niski potok podróżnych...
Ale to już jakiś czas temu zrobiono. Zresztą co dziwne to dzielnica się rozwija ilość autobusów stojących w korkach rośnie, a składy tramwajowe ograniczają.
Zresztą podobno i dworzec MPK Mistrzejowice także zamknięty.


- Adams - 24.02.2011

@Kris 123

Linia 21 nigdy nie jeździła z Mistrzejowic tylko z osiedla Piastów do Pleszowa i kursuje nadal.

Co do "14" to zmniejszenie częstotliwości kursowania tej lini spowodowane było uruchomienie lini 20 z Małego Płaszowa do Bronowic która od Ronda Grzegórzeckiego dubluje się z "14". Swoją drogą to niegłupie by było uruchomienie lini uzupełniającej dla "14" kursującej na trasie Mistrzejwice-Mały Płaszów przynajmniej w godzinach szczytu.


- kris123 - 25.02.2011

A która linia jeździła z Mistrzejowic na Kopiec Wandy?


- Adams - 26.02.2011

Do czerwca 2009 na tej trasie kursował tramwaj lini #20, lecz wraz z wprowadzeniem wakacyjnego rozkładu jazdy linia ta została zawieszona na okres wakacji, a po wakacjach zlikwidowana.
Jednak w zamian została przetrasowana na trasę #20 linia #17 os. Piastów-Kopiec Wandy, która wcześniej była linią szczytową, a po likwidacji #20 stała się linią całodzienną kursującą we wszystkie dni tygodnia. Początkowo #17 w godzinach szczytu miała wydłużonych kilka kursów do Walcowni, ale podczas kolejnej korekty rozkładu te kursy zostały zlikwidowane.

Także linia #16 Mistrzejowice-Walcownia która wcześniej była linią szczytową została "przerobiona" na całodzienną kursującą we wszystkie dni tygodnia.

Od sierpnia 2010 linia #20 zaczęła kursować z Bronowic po nowo wybudowanej lini tramwajowej do ul. Nowohuckiej, a od listopada po ukończeniu drugiego odcinka tej lini kursuje do pętli Mały Płaszów.


- kris123 - 26.02.2011

A powiedz co bylo przyczyną likwidacji tramwaju #20?


- Adams - 26.02.2011

Linia #20 kursująca na trasie Mistrzejowice-Kopiec Wandy była linią szczytową, podobnie jak i linie #16 i #17. Dodatkowo linie #16 i #17 dublowały się ze sobą. Po likwidacji #20 i przetrasowaniu #17 po prostu z trzech lini szczytowych zrobiono dwie całodzienne, a do tego zlikwidowano zbędne "duble" więc myślę że ta zmiana wyszła raczej na plus. :-D


- kris123 - 26.02.2011

A ciekawem ile ludzi jeździło #20. Kiedyś nim jechałem i były 2 osoby. A sam Kopiec też mało zadbany.


- Adams - 26.02.2011

Ja osobiście mało bywam w Hucie więc nie zabardzo się orientuję jak wygląda tam frekwencja w komunikacji. Ale skoro widziałeś jaka była frekfencja w #20 to sam sobie odpowiedziałeś na pytanie dlaczego została zlikwidowana. :-)


- kris123 - 28.02.2011

No pewnie tak. A swoją drogą nadal takie dziadostwo na Kopcu Wandy?
Pamiętam, że zajezdnię mają ciekawą... Big Grin


- Adams - 28.02.2011

Tak jak wspomniałem wcześniej nie jestem częstym bywalcem w tych rejonach więc na ten temat żadnych informacji nie posiadam. Co do kursowanie tramwjów w tym rejonie to wiem tylko tyle że tamtędy kursują 3 linie (w tym jedna do ścisłego centrum Krakowa) i myślę że to wystarcza.


- kris123 - 01.03.2011

14, 9, 16, a kiedyś była i na Kopiec i 1 na Salwator.

//edit by Obleśny Szczur
Nazwy własne z wielkiej litery.


Szykują się zmiany w cenach biletów. Mogą być poważne podwyżki. Mają zniknąć bilety jednorazowe, a ich miejsce mają zająć bilety czasowe 15/30/60 minutowe. A co za tym idzie będzie drożej...


//edit by Obleśny Szczur
Posty scaliłem.