Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Komfort podróży w PKP Intercity - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-94.html)
+--- Dział: KOLEJ DALEKOBIEŻNA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-5.html)
+--- Wątek: Komfort podróży w PKP Intercity (/thread-6758.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


RE: Niepełnosprawni w podróży - w jakich wagonach wygodniej? - bea - 10.06.2017

Witam,
trzymajcie kciuki -dzieje się! Po drobnych zgrzytach wywołanych opieszałością w działaniu pewnej instytucji a właściwie jej przedstawiciela i konkretnej reakcji Rady Seniorów z Katowic na opisany powyżej problem sprawy nabrały tempa. Zobaczymy jaki efekt przyniosą te działania-poinformuję Was jak będzie odpowiedz z PKP Intercity Huh


RE: Niepełnosprawni w podróży - w jakich wagonach wygodniej? - SAP102 - 10.06.2017

OBY było dobrze Smile
Szukaj pomocy też na lokalnych forach i u lokalnych instytucji.

Jakiś czas temu na fanpage PKP IC chłopak, który jeździ na wózku opisywał, że panowie ochroniarze z dworca Poznań Główny pomogli mu po wielkiej łasce wsiąść do starej przedziałowej "2".

By jednak było sprawiedliwie - w Toruniu Głównym jak byłem na początku maja i jakiś niepełnosprawny wsiadał do EZT to kierownik i ochrona dworca sami z siebie przyszli i pomogli Smile


RE: Niepełnosprawni w podróży - w jakich wagonach wygodniej? - bea - 11.06.2017

[quote pid='129895' dateline='1497129410']
OBY było dobrze Smile
Szukaj pomocy też na lokalnych forach i u lokalnych instytucji.

Jakiś czas temu na fanpage PKP IC chłopak, który jeździ na wózku opisywał, że panowie ochroniarze z dworca Poznań Główny pomogli mu po wielkiej łasce wsiąść do starej przedziałowej "2".

By jednak było sprawiedliwie - w Toruniu Głównym jak byłem na początku maja i jakiś niepełnosprawny wsiadał do EZT to kierownik i ochrona dworca sami z siebie przyszli i pomogli Smile
[/quote]


RE: Niepełnosprawni w podróży - w jakich wagonach wygodniej? - bea - 30.06.2017

Witam,
najświeższe wieści są takie,że indywidualne osoby PKP Intercity ma gdzieś-minęło 30 dni od wysłania mojego pisma i niestety brak odpowiedzi.
Tym razem jednak sprawa zaszła już za daleko-pisma nieco później niż moje-poszły od trzech niezależnych instytucji i..............zobaczymy jak w tej sytuacji zachowa się PKP Intercity.
Nie odpuścimy-sprawa jest zbyt istotna dla sporej liczby osób i nie pozwolimy sobie na lekceważenie. To jest elementarny brak kultury i zasad obowiązujących w dużych firmach -aby NIKT nie był w stanie odpowiedzieć w ustawowych czasie.
cdn......


RE: Niepełnosprawni w podróży - w jakich wagonach wygodniej? - SAP102 - 30.06.2017

Drobny szczegół. 30 dni to termin dla urzędów w sprawie załatwiania spraw administracyjnych. Mogą Ci odpisać po dwóch miesiącach i nic złego nie będzie.


RE: Niepełnosprawni w podróży - w jakich wagonach wygodniej? - bea - 30.06.2017

Noooo niech już będzie byle z pozytywnym efektem. Czekam wobec tego bo cóż mi pozostaje Angry


RE: Niepełnosprawni w podróży - w jakich wagonach wygodniej? - bea - 08.07.2017

Witam,
poniżej ostatnia odpowiedz z PKP Intercity dla ścisłości dodam, że zupełnie inna niż w piśmie z PKP Intercity do Urzędu Marszałkowskiego-do dzisiaj uzgadniają wersję ostateczną Huh -jak mi się uda przenieść tutaj skan to zamieszczę.......
Tak więc trzymajcie kciuki i korzystajcie póki można- dalsze kroki już w stronę Ministerstwa infrastruktury i Budownictwa w kwestii przyłączenia tego wagonu na tej trasie  do "Szkunera" na stałe.....
"Póki walczysz -jesteś ZWYCIĘZCĄ" Big Grin 
Oto odpowiedz:
Szanowna Pani,

W imieniu PKP Intercity S.A. serdecznie dziękujemy za korespondencję.


Uprzejmie informuje, iż od 3 września wagon dla osób z niepełnosprawnością z platformą będzie pod warunkiem, że otrzymamy zgodę od Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.


W rozkładzie jazdy 2017/2018 pociąg planowany jest jako IC więc również planowane jest kursowanie wagonu przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych. Niemniej jednak jeżeli wystąpią deficyty w typie tych wagonów to podstawą do włączenia / niewłączenia będzie analiza wykorzystania w okresie lata oraz od września
2017 r.

Podczas prowadzenia korespondencji, proszę skorzystać z opcji "odpowiedz" i nie usuwać wcześniejszego zapytania i odpowiedzi.

Z poważaniem,

Paulina Kroc
Konsultant Infolinii PKP Intercity


RE: Niepełnosprawni w podróży - w jakich wagonach wygodniej? - bea - 12.07.2017

Skanu nie będzie jest zbyt obszerny-odrzuca mi.
Streszczając odpowiedz przesłaną przez "PKP Intercity" do Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego: " Z uwagi na szereg zgłoszeń wskazujących potrzebę kursowania wagonu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych Spółka "PKP Intercity" podjęła decyzję ,że w dniach 24 06-31.08.2017 wagon ten zostanie wyłączony z pociągu "Światowid" i dołączony do pociągu "Szkuner"

Jak widać w poprzednim poście z odpowiedzią  infolinii "PKP Intercity" wersje te" NIECO "się różnią -no cóż jeśli chodzi o ten rok i wrzesień to czekamy do początku sierpnia-wtedy będie już chyba wiadomo na 100% co i jak Huh


RE: Niepełnosprawni w podróży - w jakich wagonach wygodniej? - bea - 19.07.2017

cd......
"W załączeniu przesyłam skan pisma i koperty, które zostało wysłane do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w Warszawie."[/b]

Powyższą informację otrzymałam dzisiaj ,pismo wystosował Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego przy dużym zaangażowaniu Pełnomocnika ds. Osób Niepełnosprawnych.
BRAWO! Doprowadzimy sprawę do końca! Big Grin

[b]A tak na marginesie ,to ktoś tutaj zagląda ? Czy ja sobie tak tylko piszę "do ściany"


RE: Niepełnosprawni w podróży - w jakich wagonach wygodniej? - bea - 17.08.2017

Witam,
napiszę jeszcze parę słów bo mimo, że nikt nie ma ochoty się tutaj odezwać to ilość odsłon tematu jest zaskakująco duża-więc dla tych którzy czytają -małe podsumowanie!
Według informacji uzyskanej od PKP Intercity wagon bezprzedziałowy z platformą dla wózkowiczów w pociągu "Szkuner" relacji Katowice-Kołobrzeg będzie kursował do końca roku!!! Co do roku przyszłego i stanu składu "Szkunera" to nadal czekamy na odpowiedz z Ministerstwa Infrastruktury /pismo wystosowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego/ jestem dobrej myśli Smile
Póki co ,udajemy się w podróż na przełomie sierpnia i września korzystając z tego DUŻEGO udogodnienia do czego zachęcam inne osoby na wózkach lub te które wybierają się z osobą na wózku.
Platforma jest świetnym rozwiązaniem i ułatwia bezproblemowe dostanie się do wagonu. W środku -z przodu-wydzielone miejsca- więcej przestrzeni dla wózkowiczów, bardzo dogodny wjazd do WC-dużo miejsca na wózek, uchwyty, szerokie drzwi otwierane na przycisk.NAWET działa klimatyzacja-ostatnio tylko do połowy trasy ale to zawsze coś Wink

Po powrocie relacja. Hej przygodo!


RE: Niepełnosprawni w podróży - w jakich wagonach wygodniej? - SAP102 - 17.08.2017

Co do klimy to ja jej nie lubię, ale jak sie jedzie pociągiem to trzeba się do większości dostosować Tongue


RE: Niepełnosprawni w podróży - w jakich wagonach wygodniej? - bea - 21.09.2017

Obiecana relacja z podróży: Katowice-Kołobrzeg -Szkuner.
Po krótce;NIESTEY było gorzej.Poczynając od tego,że PKP Intercity wprowadziło odpłatność za rozmowy z Infolinią/1.29 za min/ i PRZESADNIE przeciąga rozmowę-wypisywanie formularza przez konsultantkę, potem ponowne czytanie,pytania typu rozmiar wózka po i przed złożeniem ,waga itd.
Ewidentnie mają za zadanie przetrzymać rozmówcę jak najdłużej i wyciągnąć jak najwięcej kasy.....
Efekt rozmowy taki że: Ochrona która miała nam pomóc na dworcu w Katowicach zjawiła się o 9.10 mimo,że byliśmy umówieni PÓŁ godziny przed odjazdem-podkreślone przez Panią z Infolinii.......Zdążyliśmy się już przemieścić pod windę.
Rozłożenie platformy dość sprawne ,drużyna z Katowic pomocna -gorzej w  Kołobrzegu: młodzi faceci i ze wszystkim problem z platformą, pomocą przy wysiadaniu-PRZYKRE.
Droga powrotna ,sprawa zgłoszona 48 godz.przed wyjazdem -na dworzec przyjeżdżamy 45 min przed odjazdem-NIKOGO! Stoimy jak pajace-mama marznie, pociąg już stoi. Po mojej interwencji u maszynisty który dzwonił i interweniował na 10 min.przed odjazdem zjawia się kierownik i bez słowa wyjaśnienia rozkłada platformę,ochroniarz też doszedł i stwierdził ,że............NIC nie wiedział??? CO ROBIŁA PANI Z INFOLINII???
Dojeżdżamy do Katowic;ochrona już czeka ale działa na "zapalenie płuc" zwozi mamę windą która dwa razy się zacina i panowie przepraszają ,że nie mogą nam pomóc w drodze do samochodu bo już czeka na ich pomoc inna niepełnosprawna osoba.Dobrze ,że w dwie strony towarzyszyła nam na dworcu znajoma bo ........wózek, pies, walizka, torba-dla jednej sprawnej osoby trochę ciężko by było.
Tyle.Pozdrawiam Smile


RE: Niepełnosprawni w podróży - w jakich wagonach wygodniej? - bea - 01.11.2017

Zachęcam osoby niepełnosprawne do dzielenia się na tym wątku spostrzeżeniami z podróży. Sporo osób z różnymi dysfunkcjami ma opory przed podróżowaniem np. pociągiem a przecież MOŻNA przy odrobinie zaangażowania innych osób całkiem nieżle sobie poradzić Wink


RE: Niepełnosprawni w podróży - w jakich wagonach wygodniej? - SAP102 - 01.11.2017

Z czystej ciekawości - jak dajecie radę przy wsiadaniu do pociągów TLK co mają rozsuwane drzwi i 2 stopnie i są TOTALNIE nieprzystosowane do obsługi niepełnosprawnych?


RE: Niepełnosprawni w podróży - w jakich wagonach wygodniej? - bea - 02.11.2017

Przypuszczam, że po prostu rezygnują z podróży albo są wnoszone tak jak wcześniej moja mama -zanim nie odkryliśmy dobrodziejstwa jakim jest platforma w wagonie bezprzedziałowym -dla osób niepełnosprawnych schody te są przeszkodą nie do przejścia bez pomocy innych osób i sprawiają problem nawet w miarę sprawnym ale starszym osobom.
Prosimy podzielcie się Waszymi spostrzeżeniami na ten temat.