Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
PKP IC szkoli na licencje - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: NAUKA I PRACA NA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: PKP IC szkoli na licencje (/thread-6730.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35


RE: PKP IC szkoli na licencje - Ptrrk - 09.11.2017

Venlo dofinansowania tylko z gwarancja zatrudnienia niestety... Koledzy w osrodku szkolenia tj CS natura mieli 30zl/noc.


RE: PKP IC szkoli na licencje - Michal_26 - 09.11.2017

(09.11.2017, 17:40)Venlo napisał(a): Orientujecie się może, czy jeśli będę próbował zrobić licencje prywatnie to mam szansę na dofinansowanie z UP? Bo wtedy raczej nikt nie da gwarancji zatrudnienia, a ciągle słyszę, że chłopaki z licencjami już zrobionymi bardzo długo czekają na przyjęcie gdziekolwiek. Prywatnie próbował bym w Trójmieście, przynajmniej koszty noclegów w Wawie by odpadły. Niecałe 5700 za licencję i badania - tylko UP może mnie uratować, tyle kasy nie mam Sad

Urzędy pracy na takie coś nie idą. Musisz mieć na piśmie, że ktoś będzie chciał Ciebie przyjąć, przynajmniej na staż z możliwością późniejszego zatrudnienia. Z drugiej strony żyjemy w XXI wieku, gdzie uzyskać mały kredyt w banku nie stanowi większego problemu. Także, jeżeli są ambicję i nie wyobrażasz sobie robić innych rzeczy w życiu to brnij w to i wtedy na pewno ktoś prędzej czy później zatrudni Ciebie ;Wink jesteś z Trójmiasta?


RE: PKP IC szkoli na licencje - Venlo - 09.11.2017

Jestem z Oświęcimia, ale od niespełna roku mieszkam w Gdańsku Smile


RE: PKP IC szkoli na licencje - Michal_26 - 09.11.2017

(09.11.2017, 17:52)Venlo napisał(a): Jestem z Oświęcimia, ale od niespełna roku mieszkam w Gdańsku Smile

W Gdańsku podobno nie ma ośrodka, który szkoli.. jedyna szansa , żeby zrobić licencję w Trójmieście to CS teraz z tego naboru do IC. Też mieszkam niedaleko Trójmiasta i się zastanawiam nad tym.


RE: PKP IC szkoli na licencje - Venlo - 09.11.2017

Ale ten kurs i tak będzie odbywał się w Warszawie, a bez dofinansowania to mógłbym w to brnac nie mając jeszcze kobiety i mieszkania.... Liczę więc na cud Smile
W ogóle jak to jest, że IC ciągle organizuje licencje, a taka SKM Trójmiasto ostatnio w 2014 i nawet w przyszłym roku nie mają zamiaru robić kolejnej edycji. Skąd oni biorą ludzi?


RE: PKP IC szkoli na licencje - CounterSpace838 - 09.11.2017

SKM pewnie po prostu dobrze płaci. Robiąc licencję prywatnie musisz mieć uprawdopodobnie zatrudnienia aby dostać dofinansowanie z PUP, powiem Ci jednak na swoim przykładzie że dostać taki papierek od pracodawcy jest bardzo ciężko, aktualnie chyba tylko w IC masz szanse. Ja zrobiłem prywatnie licencje i na szope idę najprawdopodobniej już 1 grudnia czyli 3 tygodnie po egzaminie. Więc jak widać praca jest tylko trzeba dobrze szukać.
PS. PUP nie finansuje kursów weekendowych.

(09.11.2017, 17:54)Michal_26 napisał(a):
(09.11.2017, 17:52)Venlo napisał(a): Jestem z Oświęcimia, ale od niespełna roku mieszkam w Gdańsku Smile

W Gdańsku podobno nie ma ośrodka, który szkoli.. jedyna szansa , żeby zrobić licencję w Trójmieście to CS teraz z tego naboru do IC. Też mieszkam niedaleko Trójmiasta i się zastanawiam nad tym.
Jest w Toruniu ale cena tam to 6800


RE: PKP IC szkoli na licencje - nakama - 09.11.2017

(09.11.2017, 16:10)wojdade napisał(a): Różnie można to zinterpretować, ale dokładna odpowiedź jaką dostałem brzmi:

"Witam,

Szkolenie będzie odbywało się prawdopodobnie styczeń/luty 2018r. Cena szkolenia to 4 950 zł. plus badania lekarskie zrobione w własnym zakresie -750 zł."

Jak kandydaci zostaną wybrani załóżmy w połowie grudnia, to 3 tygodnie na zrobienie badań raczej wystarczy. Ja zrobiłem w 2 dni. Moim zdaniem, to pod koniec lutego pewnie egzamin już będzie.

Tylko że rozpatrzenie wniosku o dofinansowanie zajmuje PUPowi przynajmniej 2-3 tygodnie. Nie wiem kiedy IC daje potwierdzenie zatrudnienia, już na rozmowie kwalifikacyjnej czy później?

(09.11.2017, 17:47)Ptrrk napisał(a): Venlo dofinansowania tylko z gwarancja zatrudnienia niestety... Koledzy w osrodku szkolenia tj CS natura mieli 30zl/noc.

A nie 50 ? Bo tyle piszę na ich stronie.


RE: PKP IC szkoli na licencje - CounterSpace838 - 09.11.2017

Nocka w CS Natura Tour 50 zł.


RE: PKP IC szkoli na licencje - CounterSpace838 - 09.11.2017

W styczniu PUPy są jeszcze bez kasy więc o kasie na licencję możecie zapomnieć. Jeżeli kurs faktycznie ruszy styczeń/luty to licencje musicie robić za własną kasę.


RE: PKP IC szkoli na licencje - wojdade - 09.11.2017

Też kojarzę z jakiegoś wątku, że nocleg w csid dla zorganizowanej grupy z IC wychodzi 30zł/doba.


RE: PKP IC szkoli na licencje - Ptrrk - 09.11.2017

30 zl jest dla kursantow robiacych licencje w ich osrodku. Big Grin Wiec jeszcze da sie przelknac taka kwote bo to nie ma tragedii. Co do PUP to probujcie.. Ja uderzalem drzwiami i oknami ze juz mieli mnie dosc tam w tym urzedzie pracy ale w koncu ulegli i dostalem to dofinansowanie. Podstawa to nie dac sie zniechecic juz na poczatku przez ich gadanie ze nie maja pieniedzy albo "Moze Pan zlozyc wniosek ale raczej sie nie uda". Bo chocbyscie przyszli tam z poczatku roku i tak to samo by gadali. Jak beda jakies wieksze problemy no to po prostu poprosic o rozmowe z kierownikiem placowki. Zrozumcie ze dla nich licencja maszynisty z gwarancja to zysk bo nie jestescie kolejnym Czeskiem ktory przychodzi jojcyc im o dofinansowanie na kurs koparko ladowarki. Big Grin Oni beda zadowoleni ze pozbyli sie kolejnego nieroba z listy bezrobotnych i wy bedziecie zadowoleni. Wiec probowac nie poddawac sie ! Ja otrzymalem od urzedu lacznie 6 tys zl.


RE: PKP IC szkoli na licencje - CounterSpace838 - 09.11.2017

(09.11.2017, 21:50)Ptrrk napisał(a): 30 zl jest dla kursantow robiacych licencje w ich osrodku. Big Grin Wiec jeszcze da sie przelknac taka kwote bo to nie ma tragedii. Co do PUP to probujcie.. Ja uderzalem drzwiami i oknami ze juz mieli mnie dosc tam w tym urzedzie pracy ale w koncu ulegli i dostalem to dofinansowanie. Podstawa to nie dac sie zniechecic juz na poczatku przez ich gadanie ze nie maja pieniedzy albo "Moze Pan zlozyc wniosek ale raczej sie nie uda". Bo chocbyscie przyszli tam z poczatku roku i tak to samo by gadali. Jak beda jakies wieksze problemy no to po prostu poprosic o rozmowe z kierownikiem placowki. Zrozumcie ze dla nich licencja maszynisty z gwarancja to zysk bo nie jestescie kolejnym Czeskiem ktory przychodzi jojcyc im o dofinansowanie na kurs koparko ladowarki. Big Grin Oni beda zadowoleni ze pozbyli sie kolejnego nieroba z listy bezrobotnych i wy bedziecie zadowoleni. Wiec probowac nie poddawac sie ! Ja otrzymalem od urzedu lacznie 6 tys zl.
Masz 100% racji ale PUPy naprawdę w styczniu nie mają jeszcze kasy. Ty o kasę na licencję starałeś się w maju lub czerwcu a wtedy sytuacja jest inna.


RE: PKP IC szkoli na licencje - nakama - 09.11.2017

(09.11.2017, 21:50)Ptrrk napisał(a): 30 zl jest dla kursantow robiacych licencje w ich osrodku.

O to fajnie, a żarcie też jest po jakiejś promocyjnej cenie ? A tak w ogóle to badania lekarskie też finansował tobie PUP ? Kiedy dostałeś podpisany papierek od IC że cię zatrudnią, da się tą sprawę załatwić na rozmowie kwalifikacyjnej ?


RE: PKP IC szkoli na licencje - Ptrrk - 10.11.2017

Dofinansowanie dostalem w wysokosci 4tys zl . (Taka stawka ma moj PUP w moim miescie) Oprocz tego 2 tys zl delegacji z racji dojazdow do innego miasta. Wiec jakby nie bylo to na badania tez mi starczylo. Jedzenia w hotelu nie ma. Big Grin Gwarancji zatrudnienia nie dostaniesz na rozmowie kwalifikacyjnej tylko dopiero bierzesz papierek z PUP ktory musi podpisac pracodawca i jedziesz z nim do pracodawcy ktory go podpisuje tym samym gwarantujac Tobie zatrudnienie. Ja dostalem jakos w ost chwili ta gwarancje chyba nawet poltora tyg przed rozpoczeciem licencji bo w urzedzie pracy niezbyt byli chetni z poczatku zeby dawac mi dofinansowanie.:d


RE: PKP IC szkoli na licencje - CounterSpace838 - 10.11.2017

PUPy to wogle powinno się zaorać. Oddajesz kupę kasy w podatach a jak chcesz się dokształcać to robią Ci łache że dadzą Ci kasę którą i tak tysiące razy zdążysz zwrócić w podatach pracując po kursie. To jest właśnie nasze chore państwo...