Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
PKP IC szkoli na licencje - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: NAUKA I PRACA NA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: PKP IC szkoli na licencje (/thread-6730.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35


RE: PKP IC szkoli na licencje - wojdade - 09.11.2017

(09.11.2017, 13:30)Konrad1961 napisał(a): PUP środki będzie miał ale......w lutym. Ci co odpowiadają za rekrutację serio o tym nie wiedzą? Jeżeli IC zrobi już ten kurs jakoś w lutym/marcu (watpie w to)to na szope traficie jakoś na wakacje XD.  Z jednej strony piszą o dofinansowaniu szkolenia a z drugiej strony nie znają specyfiki urzędów pracy

Informacja od CSiD: szkolenie odbędzie się prawdopodobnie styczeń/luty, koszt 4950zł.


RE: PKP IC szkoli na licencje - nakama - 09.11.2017

Odbędzie się , czy zacznie ? Jak to pierwsze to trochę mało czasu na załatwienie wszystkich formalności. Załatwienie dofinansowania z PUP trochę zajmuje, zrobienie badań i ewentualne odwołania też.


RE: PKP IC szkoli na licencje - Michal_26 - 09.11.2017

(09.11.2017, 15:47)nakama napisał(a): Odbędzie się , czy zacznie ? Jak to pierwsze to trochę mało czasu na załatwienie wszystkich formalności. Załatwienie dofinansowania z PUP trochę zajmuje, zrobienie badań i ewentualne odwołania też.

Z tego co zroumiałem to zacznie się na przełomie stycznia i lutego. Fakt czasami w  ośrodkach medycyny kolejowej są długie kolejki, ale CS to wie i już oni zrobią tak, żeby było dobrze Wink

Tak mi chodzi po głowie. Nie do wszystkich nas odezwie się Intercity, czy w takiej sytuacji można robić licencję u nich na własną rękę razem z tymi osobami, którzy będą mieli deklarację zatrudnienia ? Hmm....


RE: PKP IC szkoli na licencje - Paco91 - 09.11.2017

Zawsze można zapłacić samemu. Możliwość zatrudnienia powoduje to ze pieniadze nie będą wydane w ciemno. W poim pup srodki na dofinansowania będą na nowy rok wiec chyba IC wie co robi. Dodatkowo w pup powiedzieli ze takiego kursu jeszcze nie dofinansowywali wiec nawet chętnie chcieli by zobaczyć jak to z koleją wygląda i się wykazać. Hmm ciekawe Smile



P.S czy robiąc licencje pod patronatem IC obowiązuje dodatkowo ten test przed świadectwem czy juz nie?


RE: PKP IC szkoli na licencje - Michal_26 - 09.11.2017

(09.11.2017, 16:03)Paco91 napisał(a): Zawsze można zapłacić samemu. Możliwość zatrudnienia powoduje to ze pieniadze nie będą wydane w ciemno. W poim pup srodki na dofinansowania będą na nowy rok wiec chyba IC wie co robi. Dodatkowo w pup powiedzieli ze takiego kursu jeszcze nie dofinansowywali wiec nawet chętnie chcieli by zobaczyć jak to z koleją wygląda i się wykazać. Hmm ciekawe Smile



P.S czy robiąc licencje pod patronatem IC obowiązuje dodatkowo ten test przed świadectwem czy juz nie?

Najprawdopodobniej nie, wyszkolą Ciebie na licencji tak, żebyś wszystko wiedział i był potrzebny w firmie Wink


RE: PKP IC szkoli na licencje - wojdade - 09.11.2017

Różnie można to zinterpretować, ale dokładna odpowiedź jaką dostałem brzmi:

"Witam,

Szkolenie będzie odbywało się prawdopodobnie styczeń/luty 2018r. Cena szkolenia to 4 950 zł. plus badania lekarskie zrobione w własnym zakresie -750 zł."

Jak kandydaci zostaną wybrani załóżmy w połowie grudnia, to 3 tygodnie na zrobienie badań raczej wystarczy. Ja zrobiłem w 2 dni. Moim zdaniem, to pod koniec lutego pewnie egzamin już będzie.


RE: PKP IC szkoli na licencje - Paco91 - 09.11.2017

Wojdade to w końcu czekasz na IC czy robisz na własną rękę ta licencje?


RE: PKP IC szkoli na licencje - wojdade - 09.11.2017

(09.11.2017, 16:17)Paco91 napisał(a): Wojdade to w końcu czekasz na IC czy robisz na własną rękę ta licencje?

To skomplikowane  Big Grin 
Zależy jak się wszystko potoczy. Jeżeli firma szkoleniowa z mojego miasta (Szczecin), w której planuję zrobić licencję zacznie szkolenie przed tym jak IC ogarnie się z naborem, to będę robić na własną rękę. Jeżeli rozpoczęcie szkolenia w tej firmie będzie się przeciągało dłużej niż rozstrzygnięcie naboru w IC, to zacznę w IC (jeżeli będą mnie chcieli). Konkluzja jest taka, że na wiosnę planuję już mieć licencję za sobą.
A Ty Paco jesteś już w trakcie licencji?


RE: PKP IC szkoli na licencje - Paco91 - 09.11.2017

(09.11.2017, 16:26)wojdade napisał(a):
(09.11.2017, 16:17)Paco91 napisał(a): Wojdade to w końcu czekasz na IC czy robisz na własną rękę ta licencje?

To skomplikowane  Big Grin 
Zależy jak się wszystko potoczy. Jeżeli firma szkoleniowa z mojego miasta (Szczecin), w której planuję zrobić licencję zacznie szkolenie przed tym jak IC ogarnie się z naborem, to będę robić na własną rękę. Jeżeli rozpoczęcie szkolenia w tej firmie będzie się przeciągało dłużej niż rozstrzygnięcie naboru w IC, to zacznę w IC (jeżeli będą mnie chcieli). Konkluzja jest taka, że na wiosnę planuję już mieć licencję za sobą.

Utwierdzasz mnie w podobnym przekonaniu Smile
Jeszcze przed lic mam tylko badania.

A wiesz do jakiego Cs natura się dodzwoniłes ? Bo tak w Krak 4950zl a we Wrocławiu 4300zl. Czy takie ceny są tylko przy licencji robionej prywatnie ?


RE: PKP IC szkoli na licencje - wojdade - 09.11.2017

Odpowiedź dostałem z Warszawy, tam jest 4950 zł. Ceny chyba są takie same, bez względu na to czy prywatnie czy przez IC.


RE: PKP IC szkoli na licencje - Paco91 - 09.11.2017

To mi pani powiedziała ze 4300zl. Tylko nie spytałem się jaka cena jak przez IC. Może chodziło jej ze jak prywatnie to w tedy taniej. Bo znów w Krakowie powiedzieli mi taka sama cene jak Tobie w Warszawie.


RE: PKP IC szkoli na licencje - wojdade - 09.11.2017

(09.11.2017, 16:49)Paco91 napisał(a): To mi pani powiedziała ze 4300zl. Tylko nie spytałem się jaka cena jak przez IC. Może chodziło jej ze jak prywatnie to w tedy taniej. Bo znów w Krakowie powiedzieli mi taka sama cene jak Tobie w Warszawie.

Ja zapytałem konkretnie ile będzie kosztował ten kurs przez IC, ale finansowany z własnej kieszeni i taką odpowiedź dostałem że 4950zł. Z tego co się orientuję to koszt licencji różni się u nich w zależności od miasta, we Wrocławiu mają najtaniej.


RE: PKP IC szkoli na licencje - Paco91 - 09.11.2017

(09.11.2017, 16:52)wojdade napisał(a):
(09.11.2017, 16:49)Paco91 napisał(a): To mi pani powiedziała ze 4300zl. Tylko nie spytałem się jaka cena jak przez IC. Może chodziło jej ze jak prywatnie to w tedy taniej. Bo znów w Krakowie powiedzieli mi taka sama cene jak Tobie w Warszawie.

Ja zapytałem konkretnie ile będzie kosztował ten kurs przez IC, ale finansowany z własnej kieszeni i taką odpowiedź dostałem że 4950zł. Z tego co się orientuję to koszt licencji różni się u nich w zależności od miasta, we Wrocławiu mają najtaniej.


To wszystko jasne w takim razie Smile


RE: PKP IC szkoli na licencje - Michal_26 - 09.11.2017

(09.11.2017, 17:03)Paco91 napisał(a):
(09.11.2017, 16:52)wojdade napisał(a):
(09.11.2017, 16:49)Paco91 napisał(a): To mi pani powiedziała ze 4300zl. Tylko nie spytałem się jaka cena jak przez IC. Może chodziło jej ze jak prywatnie to w tedy taniej. Bo znów w Krakowie powiedzieli mi taka sama cene jak Tobie w Warszawie.

Ja zapytałem konkretnie ile będzie kosztował ten kurs przez IC, ale finansowany z własnej kieszeni i taką odpowiedź dostałem że 4950zł. Z tego co się orientuję to koszt licencji różni się u nich w zależności od miasta, we Wrocławiu mają najtaniej.


To wszystko jasne w takim razie Smile

Skąd wziąć te 7-8 tysi , żeby budżet rodzinny (plus dojazdy żarcie itp.) nie był obciążony OMG Big Grin


RE: PKP IC szkoli na licencje - Venlo - 09.11.2017

Orientujecie się może, czy jeśli będę próbował zrobić licencje prywatnie to mam szansę na dofinansowanie z UP? Bo wtedy raczej nikt nie da gwarancji zatrudnienia, a ciągle słyszę, że chłopaki z licencjami już zrobionymi bardzo długo czekają na przyjęcie gdziekolwiek. Prywatnie próbował bym w Trójmieście, przynajmniej koszty noclegów w Wawie by odpadły. Niecałe 5700 za licencję i badania - tylko UP może mnie uratować, tyle kasy nie mam Sad