Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
PKP IC szkoli na licencje - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: NAUKA I PRACA NA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: PKP IC szkoli na licencje (/thread-6730.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35


RE: PKP IC szkoli na licencje - erap2 - 05.11.2018

Tak to jest, jak jest burdel w KMP. Najpierw mówią, że można robić badania w Gorzowie, na badaniach mówią, że ma być skierowanie, a na końcu okazuje się, że jednak nie można robić...


RE: PKP IC szkoli na licencje - nobody18 - 05.11.2018

(05.11.2018, 15:41)nakama napisał(a): Uff ja już po badaniach, z pozytywnym wynikiem, więc nic nie stoi na przeszkodzie bo podejść do kursu. A jak tam u was ?

No więc u mnie kicha. Nie jestem już niestety najmłodszy i w czasie badania krwi wyszedł mi cukier na poziomie 108 przy normie do 99. Skierowali mnie na krzywą cukrową i po dwóch godzinach miałem poziom 205 przy normie 200. Efekt? Odmowa zaświadczenia dopuszczającego. Podobno jak ludzie już pracują w PKP to się ich puszcza mimo farmakoterapii, czyli maja cukier powiedzmy 300 zbijany lekami i jeżdżą. Pytanie. Próbować w innym miejscu? Nigdy nie miałem problemów diabetologicznych, z drugiej strony powtarzanie całości badań i kolejne siedem stów w plecy?


RE: PKP IC szkoli na licencje - nakama - 05.11.2018

Najpierw pomyśl co może być przyczyną takiego skoku glukozy. Jeżeli to jakaś wyjątkowa sytuacja to niby ok, nikt ci nie zabroni próbować gdzie indziej. Możesz się też odwołać do Warszawy. Ale jeśli to symptom jakiegoś głębszego problemu, to w kolejnych badaniach (przed świadectwem) tak czy siak wyjdzie to na jaw.


RE: PKP IC szkoli na licencje - Bartek93 - 07.11.2018

Witam, czy może któryś z przyszłych kursantów załatwił "zaświadczenie o gwarancji zatrudnienia po licencji"? do urzędu pracy ?


RE: PKP IC szkoli na licencje - erap2 - 07.11.2018

Tak, załatwiłem, nic mi nie dało, ale mam


RE: PKP IC szkoli na licencje - Bartek93 - 07.11.2018

(07.11.2018, 18:49)erap2 napisał(a): Tak, załatwiłem, nic mi nie dało, ale mam

W jakim mieście to zalatwiales?


RE: PKP IC szkoli na licencje - erap2 - 07.11.2018

Poznań, odpowiedziałem zresztą na PW Big Grin


RE: PKP IC szkoli na licencje - shinkadamo - 07.11.2018

Cytat:No więc u mnie kicha. Nie jestem już niestety najmłodszy i w czasie badania krwi wyszedł mi cukier na poziomie 108 przy normie do 99. Skierowali mnie na krzywą cukrową i po dwóch godzinach miałem poziom 205 przy normie 200. Efekt? Odmowa zaświadczenia dopuszczającego. Podobno jak ludzie już pracują w PKP to się ich puszcza mimo farmakoterapii, czyli maja cukier powiedzmy 300 zbijany lekami i jeżdżą. Pytanie. Próbować w innym miejscu? Nigdy nie miałem problemów diabetologicznych, z drugiej strony powtarzanie całości badań i kolejne siedem stów w plecy?
Tydzień przed pobraniem krwi po każdej kolacji radzę zażywać GlucoCare (bez recepty) - znakomity lek, który normuje poziom glukozy wspierając trzustkę w produkcji insuliny, która zamienia cukier w energię. Swego czasu u lekarza rodzinnego miałem cukier na czczo odpowiednio - 96 i 100 (bez leku), już blisko górnej granicy. Po tygodniowym zażywaniu leku, przy takim samym odżywianiu (ale nie zjadłem kolacji dzień przed pobraniem krwi), miałem 71, a więc dolna granica. Zrobiłem ten sam myk przed badaniami w KMP, ale zjadłem lekką kolację dzień wcześniej i miałem 84.

Te normy cukru to jest jedne wielkie nieporozumienie. Kiedyś była norma 110. Że też Cię lekarz nie puścił to miałeś pecha. Znam przypadki z kursu na licencję, gdzie ludzie mieli powyżej 100 na czczo i lekarz nic nie powiedział. Jeden ze znajomych miał 138, ale przed lekarzem trochę zjadł i napił się słodzonej herbaty. Lekarz był na tyle normalny, że pozwolił mu oznaczyć glukozę następnego dnia i było w normie.

Organizm organizmowi nierówny. Gdyby Ci pobrali krew 30 minut później miałbyś poniżej 100.

Jako kolejarz, radzę przed badaniami zrobić odpowiednią dietę w posiłkach i po kolacji zażyć GlucoCare, oraz wstrzymać się z degustacją alkoholu na 2 tygodnie przed. Najważniejsze - minimum 12 godzin przed badaniem nic nie jeść, a najlepiej darować sobie kolację i oddawać krew jako niepierwszy - to działa  Smile

Zrób sobie taki test, następnie idź do najbliższej przychodni z laboratorium i oznacz glukozę - koszt kilku złotych. Na podstawie tego będziesz wiedział, czy podjąć kolejną próbę. Przy 108 nie ma mowy o cukrzycy, ale jest podejrzenie stanu przedcukrzycowego, który idzie odwrócić.


RE: PKP IC szkoli na licencje - Kamilnexia - 08.11.2018

Z tym cukrem fajny patent a jak psychotesty ?? Bardzo ciezkie?? Wzrok mam ok bo bylem u okulisty na badaniu kontrolnym po laserze mam widzenie 100% bi dalem pani ta karte z wymogami i mi zrobila takie badanie w sensie 0.8 bez korekcji ja wodze o wiele lepiej. Bo chce isc prywatnie w zabrzu rusza kurs


RE: PKP IC szkoli na licencje - CounterSpace838 - 08.11.2018

Psychotesty to polecam we Wrocławiu a odradzam w Poznaniu


RE: PKP IC szkoli na licencje - Kacper36c - 08.11.2018

Na psychotesty idź wypoczęty i powinno pójść dobrze. Wystarczy się skupić i bez problemu powinieneś zaliczyć.


RE: PKP IC szkoli na licencje - nakama - 08.11.2018

(08.11.2018, 06:39)Kamilnexia napisał(a): Z tym cukrem fajny patent a jak psychotesty ?? Bardzo ciężkie??

U mnie było tak:
- aparat Piórkowskiego (proste wciskanie guzików),
- tablica Poppelreutera (wypisywanie na kartce kolejno liczb z tablicy, czas 3 minuty, coś podobnego można poćwiczyć sobie tutaj: http://www.psychotestykierowcow.pl/na-czym-polegaja-psychotesty),
- test Couve'go (potocznie zwany "totolotkiem", wykreślanie liczb z jednej strony kartki na drugiej, czas 5 lub 10 minut - spokojnie da się zrobić, przykład tutaj: https://youtu.be/9SlH5vnbct8?t=292),
- wykreślanie kwadratów z ogonkami po określonej stronie (czas 3 minuty, trzeba się skupić i opanować nerwy),
- matryce Ravena (wszędzie są chyba te same: https://www.youtube.com/watch?v=8FbJ8MnPow0),
- test na osobowość (dopisywanie swoich przemyśleń do niedokończonych zdań, np. Moja matka była...).

Ogólnie nie ma się co denerwować, bo to niszczy skupienie i człowiek zaczyna się gubić. Do zaliczenia wystarczało zrobić przynajmniej połowę, i tyle.


RE: PKP IC szkoli na licencje - Kamilnexia - 08.11.2018

Masakra co chore terminy badan krakow polowa grudnia kafowice i wroclaw podobnie a kurs rusza 1grufnia kurwwww


RE: PKP IC szkoli na licencje - CounterSpace838 - 08.11.2018

To czemu tak późno się umawiasz? Badania od ręki zrobisz w Miedziowym Centrum Zdrowia w Lubinie


RE: PKP IC szkoli na licencje - Kamilnexia - 08.11.2018

Toen miedziowy to szpital wg. Google moge tam zrobic badania kolejowe ???