Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
PKP IC szkoli na licencje - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: NAUKA I PRACA NA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: PKP IC szkoli na licencje (/thread-6730.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35


RE: PKP IC szkoli na licencje - nakama - 12.10.2018

Myślałem że już nic z tego, a tu dzisiaj dzwoniła do mnie Pani z IC, zapraszając na rozmowę w środę w Warszawie  Big Grin


RE: PKP IC szkoli na licencje - erap2 - 12.10.2018

Przygotuj sobie odpowiedź na pytania:
1) Wymień 3 plusy PKP Intercity (pracy w PKP Intercity)
2) Stresująca sytuacja z twojego życia i jak sobie z nią poradziłeś
3) Trudna sytuacja z twojego życia i jak sobie z nią poradziłeś


RE: PKP IC szkoli na licencje - nakama - 12.10.2018

O to coś nowego, w zeszłym roku jak byłem na rozmowie, czegoś takiego nie było.


RE: PKP IC szkoli na licencje - erap2 - 12.10.2018

We Wrocławiu było tak: najpierw brali po 4 osoby do pokoju, tam 3 osoby (z CS Natura, główny instruktor i naczelnik), opowiadają wszystko co i jak ze szkoleniem, pracą, stawką i odpowiadają na pytania. Potem już pojedynczo do innego pokoju, gdzie odpowiadasz na te pytania + kiedy jesteś dostępny w razie czego i dlaczego akurat zawód maszynisty,


RE: PKP IC szkoli na licencje - nakama - 12.10.2018

W Warszawie na zeszłorocznej rekrutacji było trochę inaczej. Były trzy osoby: Kosiński - dyrektor ośrodka szkoleń w IC oraz jakiś młody facet i kobieta. Zapraszali po kilka osób. Opowiadali jak to wszystko wygląda, pytali się dlaczego ten zawód, i na koniec sami odpowiadali na pytania. Wszystko trwało nie dłużej niż kwadrans, między innymi dlatego że nikt się o nic nie pytał, chyba ze stresu  Big Grin Z mojej grupy chyba tylko ja zadałem ze dwa pytania i tyle  Cool Ogólnie widać że każdy zakład przeprowadza rekrutacje po swojemu.


RE: PKP IC szkoli na licencje - erap2 - 12.10.2018

Z tego co zrozumiałem, to teraz Kosiński pracuje w CS Natura, i właśnie on był


RE: PKP IC szkoli na licencje - nakama - 12.10.2018

W necie pisze że jest członkiem zarządu, jak również że robi też w IC. Oni tam często zmieniają miejsca pracy. Big Grin Skoro był, to znaczy że jeździ po wszystkich zakładach. Wyjaśnia to dlaczego rekrutacje robione są w różnych terminach: zakład zachodni (Wrocław) był w tym tygodniu, w następnym będzie centralny (Warszawa). Pozostał jeszcze Gdańsk i Kraków.

A mówili kiedy miałoby zacząć się szkolenie ? Podnosił ktoś problem z dofinansowaniem z PUPu pod koniec roku ?


RE: PKP IC szkoli na licencje - erap2 - 13.10.2018

Szkolenie miałoby się zacząć w tym roku jeszcze, a co do dofinansowania to pomagają załatwić z Urzędem Pracy. Powiedzieli wręcz, że nawet jak UP twierdzi, że nie ma pieniędzy, to je ma. I jak nas wywalą drzwiami to mamy wejść oknem.


RE: PKP IC szkoli na licencje - nakama - 13.10.2018

To samo mówili w zeszłym roku. No cóż nie uda się z PUPem, trzeba będzie wyłożyć kasę z własnej kieszeni.


RE: PKP IC szkoli na licencje - pershing1899 - 13.10.2018

Ile wam oferowali podstawy? Bo była podwyżka od września, która też dostali stazysci.


RE: PKP IC szkoli na licencje - 4est - 13.10.2018

(13.10.2018, 14:48)pershing1899 napisał(a): była podwyżka od września, która też dostali stazysci.
U mnie z grupy nikt nie dostał żadnej podwyżki


RE: PKP IC szkoli na licencje - erap2 - 13.10.2018

Mi na start powiedzieli najniższa krajowa, potem jak będę jeździł za drugiego ok. 500 zł więcej.


RE: PKP IC szkoli na licencje - CounterSpace838 - 13.10.2018

Z tą kasą z PUP to bym nie był taki pewny XD. Mam znajomą którą pracuje w UP i jak ją podpytałem o ten temat to mówi że w 90% jeżeli mówią że nie mają kasy to nie mają i tyle. Ten rekruter z IC rzucił Wam pewnie taki tekst abyscke za szybko nie rezygnowali i wyłożyli ewentualnie swój hajs.


RE: PKP IC szkoli na licencje - pershing1899 - 13.10.2018

4est a w jakim zakladzie pracujesz? I jaka masz podstawę?


RE: PKP IC szkoli na licencje - erap2 - 13.10.2018

I jeszcze najlepiej w ich ośrodku nocować? Od 55 zł za noc, a 200 metrów dalej schronisko i za niecałą połowę tego Big Grin