Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
PKP IC szkoli na licencje - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: NAUKA I PRACA NA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: PKP IC szkoli na licencje (/thread-6730.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35


RE: PKP IC szkoli na licencje - macin - 10.11.2017

Ptrrk nie odpowiedziałeś Smile


RE: PKP IC szkoli na licencje - CounterSpace838 - 10.11.2017

Mam pytanie. Czy dojazd i powrót z domu do stacji macierzystej w PKP IC jest liczony w czas pracy? Czyli jak np mieszkamy w Gnieźnie a pracujemy w Poznaniu to czas dojazdu do Poznania i powrót do Gniezna jest liczony jako czas pracy?


RE: PKP IC szkoli na licencje - PeKaP - 11.11.2017

(10.11.2017, 23:23)Konrad1961 napisał(a): Mam pytanie. Czy dojazd i powrót  z domu do stacji macierzystej w PKP IC jest liczony w czas pracy? Czyli jak np mieszkamy w Gnieźnie a pracujemy w Poznaniu to czas dojazdu do Poznania i powrót do Gniezna jest liczony jako czas pracy?

Nie jest liczony..a przy okazji zgadzam się z moimi przedmówcami co do ciebie..nieraz takie bzdury piszesz że aż sie ciśnienie podnosi : słyszałem, ponoć ,podobno..weź się synku ogarnij i nie mieszaj tu ludziom w głowach, przepracuj wpierw trochę a dopiero potem pokaż jaki z ciebie fachura..

(10.11.2017, 13:55)wiar napisał(a): Konrad proszę przestań pitolic,  bo to co piszesz to wszytko o kant dup.....  Taka dezinformacje dajesz i bajki opowiadasz aż strach.

Wiar..popieram Smile


RE: PKP IC szkoli na licencje - nakama - 11.11.2017

(10.11.2017, 22:55)Ptrrk napisał(a): No tak badania z wlasnej kieszeni oplacasz. Na to nie dostaniesz dofinansowan
Trochę to dziwne, szukają bezrobotnych, którzy z definicja nie maja pieniędzy, bo przecież nie pracują.  Confused Nikt w twojej grupie nie miał dofinansowanych badań z PUPu ? Jeszcze się upewnię: na serio IC nie podpisze promesy przed zrobieniem sobie badań lekarskich w kolejowej medycynie pracy ?


RE: PKP IC szkoli na licencje - Ptrrk - 11.11.2017

Nakama . Big Grin Troche chyba namieszalem wiec jeszcze raz. Smile Badan nikt nie mial dofinansowanych. Ale jesli dostaniesz dofinansowanie plus delegacje to i tak wychodzi tak jakbys dostal to dofinansowanie na wszystko . Bo wyjdzie Ci 4000zl + okolo 2000 ale liczmy 2000zl wiec razem 6000zl. Koszt licencji w CS to 4900 +750= 5650zl . Masz pokryta calosc przez PUP. Potem mozesz ubiegac sie o bon na zasiedlenie (na czas warsztatu) tutaj u mnie bon wynosi max 8000 zl. Ale to dopiero juz po podpisaniu umowy z pracodawca. Kolega takowy dostal i najlepiej z nas wszystkich wyszedl. Teraz czas na promese. Tutaj sprawa wyglada tak. Pierw idziesz do PUP i meczysz ich o to dofinansowanie uderzajac drzwiami i oknami zeby mieli Cie juz dosc serdecznie. Jesli juz ich przelamiesz i zgodza sie no to powiedza Ci ze ok dostaniesz dofinansowanie ale pierwsze musisz im przyniesc pozytywny wynik badan i wtedy dopiero dostaniesz taka promese z ktora pojdziesz do IC. Wiec tak czy siak BEZ tych badan nie zdzialasz nic nawet z PUP. A IC potem juz nie robi wgl problemow jesli chodzi o podpisanie. Natomiast jesli juz ukonczysz licencje to zglaszasz sie do PUP w ten sam dzien w ktory miales egzamin albo w nastepny i przynosisz im dyplom zdania egzaminu na licencje. Nastepnie oni drukuja Ci taki papier w ktorym IC musi wpisac date Twojego zatrudnienia czyli kiedy beda mogli Cie juz na 100% zatrudnic. I tutaj jest tak ze IC nie wpisze Ci zadnej daty na ten papier dopoki nie przejdziesz kolejnych badan (na swiadectwo) i nie przyniesiesz im pozytywnego wyniku. Tak bylo w moim przypadku. Jesli dalej nie rozumiesz to prosciej nie umiem. :S


RE: PKP IC szkoli na licencje - Venlo - 11.11.2017

Ale za licencję trzeba zapłacić przed jej rozpoczęciem? Więc trzeba wyłożyć tą kasę z własnej kieszeni, a później czekać, aż PUP mi ją odda, gdy przyniosę papier o gwarancji zatrudnienia z IC?


RE: PKP IC szkoli na licencje - Ptrrk - 11.11.2017

Powiem tak. W moim przypadku jak juz pisalem dostalem dofinansowanie do licencji o wartosci 4000zl pomijajac delegacje okolo 2000 zl. Wiec 900zl musialem sam doplacic w CS. A reszta to juz nie byl moj problem. Decyzje czy zostalo Ci przyznane dofinansowanie czy nie dostajesz przed rozpoczeciem licencji . I co wazne kazdy PUP ma inne stawki max dofinansowania. W moim przypadku bylo to 4000zl w Twoim/Waszym moze to byc np 5000zl.


RE: PKP IC szkoli na licencje - Paco91 - 11.11.2017

Tyle z tym zachodu ze czasem chyba warto sobie jakieś pieniążki odkładać, zrobić licencje na własny koszt a pozniej starać się na swidectowo Smile


RE: PKP IC szkoli na licencje - nakama - 11.11.2017

(11.11.2017, 09:03)Ptrrk napisał(a): Nakama . Big Grin Troche chyba namieszalem wiec jeszcze raz. Smile Badan nikt nie mial dofinansowanych. Ale jesli dostaniesz dofinansowanie plus delegacje to i tak wychodzi tak jakbys dostal to dofinansowanie na wszystko . Bo wyjdzie Ci 4000zl + okolo 2000 ale liczmy 2000zl wiec razem 6000zl. Koszt licencji w CS to 4900 +750= 5650zl . Masz pokryta calosc przez PUP.
Potem mozesz ubiegac sie o bon na zasiedlenie (na czas warsztatu) tutaj u mnie bon wynosi max 8000 zl. Ale to dopiero juz po podpisaniu umowy z pracodawca. Kolega takowy dostal i najlepiej z nas wszystkich wyszedl. Teraz czas na promese. Tutaj sprawa wyglada tak. Pierw idziesz do PUP i meczysz ich o to dofinansowanie uderzajac drzwiami i oknami zeby mieli Cie juz dosc serdecznie. Jesli juz ich przelamiesz i zgodza sie no to powiedza Ci ze ok dostaniesz dofinansowanie ale pierwsze musisz im przyniesc pozytywny wynik badan i wtedy dopiero dostaniesz taka promese z ktora pojdziesz do IC. Wiec tak czy siak BEZ tych badan nie zdzialasz nic nawet z PUP. A IC potem juz nie robi wgl problemow jesli chodzi o podpisanie. Natomiast jesli juz ukonczysz licencje to zglaszasz sie do PUP w ten sam dzien w ktory miales egzamin albo w nastepny i przynosisz im dyplom zdania egzaminu na licencje. Nastepnie oni drukuja Ci taki papier w ktorym IC musi wpisac date Twojego zatrudnienia czyli kiedy beda mogli Cie juz na 100% zatrudnic. I tutaj jest tak ze IC nie wpisze Ci zadnej daty na ten papier dopoki nie przejdziesz kolejnych badan (na swiadectwo) i nie przyniesiesz im pozytywnego wyniku. Tak bylo w moim przypadku. Jesli dalej nie rozumiesz to prosciej nie umiem. :S

To co dostałeś z PUPu to nie było w ramach tzw. bonu szkoleniowego ? Ja już jestem na to za stary  Big Grin (podobnie jest z bonem na zasiedlenie).
U mnie z PUPem było tak: poszedłem do miłej Pani od szkoleń, która potwierdziła mi że jest taka możliwość, i z chęcią sfinansują mi szkolenie na licencję. Ale najpierw muszę im przynieść tą promesę od pracodawcy, potem oni podpiszą umowę z firmą szkoleniową i kasa zacznie się sypać. Powiedziała też że, PUP może zwrócić mi koszty badań lekarskich, ale żebym nie robił ich przed tym jak PUP załatwi mi dofinansowanie. Ale skoro IC nie podpisuje promesy przed okazaniem im wyników badań lekarskich, to faktycznie kasę na medycynę pracy muszę wyłożyć sam.

(11.11.2017, 10:37)Venlo napisał(a): Ale za licencję trzeba zapłacić przed jej rozpoczęciem? Więc trzeba wyłożyć tą kasę z własnej kieszeni, a później czekać, aż PUP mi ją odda, gdy przyniosę papier o gwarancji zatrudnienia z IC?

Nie, my teraz rozmawiamy o tym czy trzeba wyłożyć kasę na badania, czy zwróci ją PUP. Z tego co zrozumiałem to nie ma takiej możliwości, bo żeby PUP to zrobił, to musimy już mieć załatwione dofinansowanie, a żeby to uzyskać, na wstępie trzeba im dostarczyć "promesę" od pracodawcy że po szkoleniu, zatrudni nas na minimum 3 miesiące. Ale IC nic takiego nam nie wyda, zanim nie zrobimy sobie badań, ale z drugiej strony PUP nam nie sfinansuje badań dopóki nie dostarczymy promesy od IC  Big Grin Podsumowując, na badania w medycynie pracy trzeba wyłożyć z własnej kieszeni.

(11.11.2017, 12:20)Paco91 napisał(a): Tyle z tym zachodu ze czasem chyba warto sobie jakieś pieniążki odkładać, zrobić licencje na własny koszt a pozniej starać się na swidectowo Smile

6 tysięcy piechotą nie chodzi, wiesz ile rzeczy można kupić za taką kasiorę  Big Grin Jest możliwość że PUP wyłoży z nas tą kwotę, to trzeba z niej korzystać.


RE: PKP IC szkoli na licencje - Ptrrk - 11.11.2017

Nie nie to co dostalem to :
1) 4000zl -dofinansowanie na licencje
2) +/- 2000zl - Delegacja z racji codziennych dojazdow do innego miasta.
I to nie byl chyba bon szkoleniowy tylko po prostu dofinansowanie. Z reszta juz niewazne jak to sie nazywalo.. Big Grin
Jak nie robia Ci wgl problemu z dofinansowaniem to nic tylko sie cieszyc. Big Grin A badania jakos przelkniesz juz. Ogolnie ciezki temat i duzo chodzenia do PUP ale warto Panowie bo tak jak Nakama napisal 6000zl to duzo pieniedzy. I co urzad to inne zasady dlatego najlepiej w takim przypadku pojsc do wlasnego PUP i dowiedziec sie wszystkiego. To co tu piszemy to tylko info pogladowe jak to mniej wiecej wyglada. Tongue


RE: PKP IC szkoli na licencje - nakama - 11.11.2017

A tak z innej beczki: wiem że w IC obowiązuje 3-letnia lojalka, ale od kiedy jest liczona ? Od momentu zatrudnienia po zdaniu świadectwa ? I na ile tysięcy złotych opiewa ? Będę wdzięczny za odpowiedź  Heart


RE: PKP IC szkoli na licencje - pioczu - 11.11.2017

(11.11.2017, 17:09)nakama napisał(a): A tak z innej beczki: wiem że w IC obowiązuje 3-letnia lojalka, ale od kiedy jest liczona ? Od momentu zatrudnienia po zdaniu świadectwa ? I na ile tysięcy złotych opiewa ? Będę wdzięczny za odpowiedź  Heart

Z tego co się orientuję to lojalka w ic jest 5 lat i wten okres wchodzi całe świadectwo i potem 3 lata jako pracownik ( maszynista) . Odnośnie kasiory to samo wynagrodzenie brutto (generalnie podwójne brutto dla pracodawców) podczas świadectwa to ponad sporo ponad 40k pln plus koszty samego szkolenia więc suma pewnie przebija 100k. Nie jestem pewien czy na 100% tak jest, niech mnie ktoś poprawi jeśli wie.


RE: PKP IC szkoli na licencje - Ptrrk - 11.11.2017

Ja w umowie mam napisane ze pracodawca ponosi koszty za szkolenia w wysokosci 60 tys zl + zakwaterowanie jesli ktos bierze.


RE: PKP IC szkoli na licencje - pershing1899 - 12.11.2017

60 tys i lojalka na 3 lata od zdania egzaminu na świadectwo.


RE: PKP IC szkoli na licencje - CounterSpace838 - 12.11.2017

Lojalki są, ale zgodnie z prawem NIKT nie może jej egzekwować. Tak usłyszałem od pewnego Pana z pewnej firmy gdy szukałem pracy po licencji.

Ja jednak jestem uczciwy i takiego świństwa bym nie zrobił firmie która mnie wyszkoliła.