Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Niebezpieczne incydenty na polskich torach - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: AKTUALNOŚCI ZE ŚWIATA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-93.html)
+--- Dział: AKTUALNOŚCI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-4.html)
+---- Dział: WYPADKI I ZDARZENIA KOLEJOWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-32.html)
+---- Wątek: Niebezpieczne incydenty na polskich torach (/thread-6724.html)



- booua - 09.06.2015

pitagoras23 napisał(a):Nie widzieliśmy potrzeby zakładania takiego tematu, bo mało kto zajmuje się małymi opóźnieniami.
Wiem wiem, nie chodzi o małe opóźnienia tylko o ciekawe ich powody, np tak jak wyżej - znalezienie niewybuchu.


- Poznanski_mech - 09.06.2015

sm31-131 napisał(a):
Cytat:Około 7.30 na strzeżonym przejeździe kolejowym w Wągrowcu doszło do zderzenia pociągu Kolei Wielkopolskich z samochodem osobowym. Ze wstępnych informacji wynika, że sygnalizacja na przejeździe działała prawidłowo. Na trasie kolejowej Gołańcz - Poznań występują utrudnienia w ruchu.

Ze wstępnych informacji wynika że nie ma zabitych, ale nie wiadomo nic o rannych.

ePoznan

Pozdrawiam
sm31-131

SA132-004


- pitagoras23 - 09.06.2015

booua napisał(a):
pitagoras23 napisał(a):Nie widzieliśmy potrzeby zakładania takiego tematu, bo mało kto zajmuje się małymi opóźnieniami.
Wiem wiem, nie chodzi o małe opóźnienia tylko o ciekawe ich powody, np tak jak wyżej - znalezienie niewybuchu.

Zapraszam na karty naszego ilostanu. Tam niemal na bieżąco podaje powody opóźnień, wypadków, defektów itd.


- pitagoras23 - 27.06.2015

Wczoraj TLK 25102 zaliczył człowieka na szlaku Cierpice - Solec.


- pitagoras23 - 28.06.2015

EP07-1040

Podczas prowadzenia pociągu TLK 10107 relacji Małkinia - Białystok na szlaku Zaręby Kościelne - Czyżew doszło do potrącenia przeszkody naturalnej (krowa). ;-D


- pitagoras23 - 03.07.2015

Podczas obsługi połączenia TLK 18100/1 "Podlasiak" relacji Warszawa Wschodnia - Szczecin Główny / Zielona Góra doszło do przejechania semafora wyjazdowego "M" stacji Poznań Wschód wskazującego sygnał S1 "STÓJ". Wypadek bez następstw. Istniała możliwość przesadzenia pasażerów do innych pociągów. Część podróżnych na własną rękę opuściła pociąg i udała się do pojazdów komunikacji miejskiej w Poznaniu. Po zgodzie komisji pociąg dojechał do stacji Poznań Główny.


- sm31-131 - 06.07.2015

Cytat:Koleje Mazowieckie poinformowały, że na jednotorowym odcinku szlaku Warka - Grabów nad Pilicą doszło do wykolejenia pociągu 12626/7 rel. Warszawa Wschodnia (15:07) - Radom (18:04)
Na domiar złego, po uruchomieniu komunikacji zastępczej zepsuł się jeden z dwóch autobusów
Cytat:Po godzinie 21 Kolej Mazowieckie podały, że na odcinku Warka - Grabów nad Pilicą kursuje jeden z dwóch autobusów. W drugim autobusie nastąpiła awaria, przewoźnik zadeklarował podstawienie autobusu zastępczego około godz. 23:00.
To się nazywa "mieć pecha"
Cały artykuł tutaj

Pozdrawiam
sm31-131


- sm31-131 - 06.07.2015

Wypadek z wczoraj:

Cytat:doszło do wykolejenia pociągu towarowego, prowadzonego przez lokomotywę Lotosu w Wyknie w woj. łódzkim. Pociągi są kierowane drogą okrężną przez Koniecpol, Częstochowę, Piotrków Trybunalski oraz Idzikowice i Grodzisk. W wyniku wykolejenia nastąpiła przerwa w ruchu pociągów.
Jak dowiedział się „Kurier Kolejowy”, wczoraj o godz. 13:40 nastąpiło wykolejenie poc. nr. 724005 w miejscowości Wykno.

Cały artykuł Tutaj

A tutaj inne zdarzenie.

Kilka dni wysokich temperatur i już mamy awarię ...

Cytat:Z powodu usterki technicznej na sieci trakcyjnej na trasie Słupsk - Ustka, pociąg Kolei Mazowieckich "Słoneczny" z Warszawy Zachodniej będzie przez kilka dni docierał tylko do Słupska. W dalszą podróż pasażerowie będą zabierani autobusami podstawianymi przez przewoźnika
Oprócz Słonecznego odwołali
Cytat:nr 88112 rel. Ustka (13:06) - Słupsk (13:23), pociąg nr 88111 rel. Słupsk (14:30) - Ustka (14:47) oraz pociag nr 81300 "Słoneczny" rel. Ustka (15:02) - Warszawa Zachodnia (21:19) na odcinku Ustka - Słupsk.

Na czas likwidacji usterki, będzie podstawiona komunikacja zastępcza. Niestety nie wiadomo jeszcze jak długo potrwają naprawy.

Cały artykuł Tutaj

Pozdrawiam
sm31-131


- Linia424 - 06.07.2015

http://www.goleniowska.com/material,Dra ... 16869.html
(to tak informacyjnie)

Wtorek, 30 czerwca. Któryś z Impulsów ED78, postaram się ustalić który, na pewno kurs R 87406 Świnoujście-Poznań, zaliczył spotkanie z pieszym, ze skutkiem śmiertelnym w Kliniskach.


- DamianT - 07.07.2015

FAREN napisał(a):Rozerwana w czasie jazdy jednostka KŚ
http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... ,id,t.html

Widać nie bez przyczyny bałem się przechodzić tamtędy jako dziecko Tongue


- Adams - 08.07.2015

Dziś PKP IC zgubiły pociąg, konkretnie TLK "Chopin" ;-D
Szczegóły: Dziennik Zachodni


- sm31-131 - 08.07.2015

Nie zgubiły, po prostu pociąg poszedł w las :-).
Zresztą internauta prawdę Ci powie, a z memów wynika że Chopin to Matrix który poprzedziła sztuczna mgła, tylko Panu M. wyczerpały się komisje śledcze i sprowadził Muldera i Scully. Chociaż ja i tak twierdzę że trasa do Hogwartu nie jest jeszcze monitorowana bo Dumbledor nie wydał pozwoleń na przelot satelit GPS i dlatego przez kilka godzin nie mieli z pociągiem kontaktu.
Swoją drogą, ładnie musiało wiać jak odwołali prawie 200 pociągów, a 70 ekip jest ciągle na etapie usuwania awarii.

W Poznaniu zablokowany stał w nocy "Uznam" i 6 innych pociągów na trasie 351(Poznań Główny - Szczecin)

Pozdrawiam
sm31-131

Kolejne wykolejenie w Warce.

W środę przed północą, na bocznym torze wykoleiła się lokomotywa manewrowa.
Ze względu na wykolejenie były problemy z ruchem pociągów w tamtym rejonie. Normalny ruch pociągów został przywrócony około godziny 9.


- syrenka - 09.07.2015

Słuchajcie, co się dzieje w Koninie? W jedną i w drugą stronę wszystko poopóźniane, nie wiem, gdzieś w Kramsku chyba coś blokuje.


- pitagoras23 - 09.07.2015

Potrącenie osoby postronnej (poza przejściami i przejazdami) ze skutkiem śmiertelnym przez pociąg 82150 relacji Świnoujście - Lublin.


- ET40 - 09.07.2015

Warto wspomnieć również o nocnej burzy z 7 na 8 lipca, która spowodowała opóźnienia pociągów nocnych sięgające 120-200 minut (Poznań). Jakie miałem szczęście, że jechałem Rozewiem, które miało ledwie 25 minut opóźnienia w Bydgoszczy...