Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Góry, jeziora czy morze? Gdzie spędzacie wakacje? - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: BOCZNE TORY (https://www.forumkolejowe.pl/forum-97.html)
+--- Dział: O WSZYSTKIM I NICZYM (https://www.forumkolejowe.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Góry, jeziora czy morze? Gdzie spędzacie wakacje? (/thread-6694.html)

Strony: 1 2


Góry, jeziora czy morze? Gdzie spędzacie wakacje? - Adams - 07.08.2018

Wakacje na półmetku. Jedni są już po, inni przed, a jeszcze inni w trakcie wakacyjnych wojaży. Proponuję podzielić się wrażeniami z pobytu lub planami na wakacje. W jakich rejonach najbardziej lubicie spędzać urlop, jaki rodzaj odpoczynku preferujecie, co polecacie, a co odradzacie na wakacje itp. Preferowane są także zdjęcia z Waszego wakacyjnego pobytu. Smile


RE: Góry, jeziora czy morze? Gdzie spędzacie wakacje? - vulcan - 07.08.2018

Jeśli chodzi o moje wojaże to ja preferuję mix wypoczynek (leżenie plackiem na plaży) plus zwiedzanie. W tym roku swój plan urlopowy dopiero przygotowuję start w okolicach 27 sierpnia. Na pewno będzie to jakieś morze.


RE: Góry, jeziora czy morze? Gdzie spędzacie wakacje? - wołodyjowskiIC - 07.08.2018

Ja od zawsze preferowałem jeziora, gdyż można popływać wpław, na kajaku, jest zazwyczaj spokojnie(aczkolwiek to zależy) Smile


RE: Góry, jeziora czy morze? Gdzie spędzacie wakacje? - Adams - 07.08.2018

Z kolei moim ulubionym miejscem wakacyjnego wypoczynku są góry. Od kilku lat upodobałem sobie Karkonosze. Jest to bardzo malowniczy masyw, tak po polskiej jak i po czeskiej stronie, nie wymagający dużej kondycji na wędrówki. Poza tym w przeciwieństwie do rejonu tatrzańskiego Karkonosze są dość atrakcyjne cenowo. Za takie same pieniądze można sobie tam pozwolić na wiele więcej niż np. w Zakopanem. Polecam Smile


RE: Góry, jeziora czy morze? Gdzie spędzacie wakacje? - wołodyjowskiIC - 07.08.2018

A też prawda góry super sprawa. Wink


RE: Góry, jeziora czy morze? Gdzie spędzacie wakacje? - DamianT - 07.08.2018

Dla mnie do niedawna tylko góry - aktywny wypoczynek. W zeszłym roku odmieniłem sobie i spędziłem czas nad oceanem, choć na szczęście gór też nie brakło Smile W tym roku planuję podobnie. Ciepłe morze i góry w jednym.


RE: Góry, jeziora czy morze? Gdzie spędzacie wakacje? - Adams - 08.08.2018

Skoro jesteśmy w temacie gór, to chciałbym w tym miejscu poruszyć pewien drażliwy temat, a mianowicie wozy konne na Morskie Oko. Dziwne w tym wszystkim jest to, że internet aż huczy od pogardy dla tego procederu, a jak przychodzi co do czego to na Palenicy są kolejki do tych "furmanek" (tutaj jest dowód)


Ja jako miłośnik gór i zwierząt jestem przeciwnikiem tego transportu. Kilkukrotnie byłem nad Morskim Okiem, ale nigdy z tego nie korzystałem.  Dodam także że na Słowacji jest odpowiednik Morskiego Oka (Popradzkie Pleso) i tam tego typu proceder nie istnieje i chyba nigdy nie istniał. Ciekaw jestem Waszych opiniii w tym temacie. 

P.S.
Na razie o tym piszę tutaj, ale jak się dyskusją rozwinie to założę odrębny wątek.


RE: Góry, jeziora czy morze? Gdzie spędzacie wakacje? - DamianT - 09.08.2018

Podzielam Twoje zdanie. Transport konny z tamtego miejsca powinien zostać usunięty. Jednak pewne lobby na to nie pozwoli. Zresztą niestety nie brakuje chętnych by korzystać z tego typu usług. Uważam również, że powinna wrócić tam możliwość dojechania busem, tak jak to było parędziesiąt lat temu. Nie nad samo MOko, ale na parking dokąd dojeżdżają konie.
Osobiście nad MOko szedłem już chyba kilkanaście razy. Prawie zawsze poniżej półtorej godziny. Najczęściej na górze byłem szybciej, niż osoby korzystające z bryczek Smile A moja droga nie kończy się przy schronisku.
MOko to jedno z piękniejszych miejsc w Polsce. Szkoda tylko, że tyle tam ludzi, więc jeśli tam być to najlepiej do 9 rano. Później iść wyżej w góry Smile


RE: Góry, jeziora czy morze? Gdzie spędzacie wakacje? - Adams - 09.08.2018

(09.08.2018, 18:37)DamianT napisał(a): Uważam również, że powinna wrócić tam możliwość dojechania busem, tak jak to było parędziesiąt lat temu.

Myślę że to nie jest najlepszy pomysł. Jakby wpuścili tamtędy busy, to za chwili by się upomnieli właściciele prywatnych aut że skoro busy mogą, to oni też by chcieli i z drogi do Morskiego Oka by się zrobiła autostrada. Tam bardziej wskazane by były pojazdy elektryczne typu Meleksy. Tutaj byłbym za tym, żeby one były dedykowane głównie dla osób niepełnosprawnych, którym dojście o własnych siłach sprawiałoby trudność, bo takim osobom także się coś od życia należy. Ta dedykacja powinna polegać na sporych zniżkach (lub nawet przejeździe darmowym) dla tych osób.

(09.08.2018, 18:37)DamianT napisał(a): A moja droga nie kończy się przy schronisku.
MOko to jedno z piękniejszych miejsc w Polsce. Szkoda tylko, że tyle tam ludzi, więc jeśli tam być to najlepiej do 9 rano. Później iść wyżej w góry Smile

Ja kilka lat temu schodziłem na Morskie Oko z Rysów (wchodząc na nie od słowackiej strony) i mimo dość sporego zmęczenia i późnej pory nawet przez myśl mi nie przyszło żeby skorzystać z tych furmanek. Poza tym grubo przed Palenicą zastał mnie zmrok i jakoś trafiłem, w przeciwieństwie do niektórych którzy w takim przypadku wzywają służby ratunkowe.


RE: Góry, jeziora czy morze? Gdzie spędzacie wakacje? - zzsot2zz - 03.10.2018

hmm różnie... ale najbardziej lubię chyba góry. W tym roku udało mi się również zaliczyć Rysy od Słowackiej strony.


RE: Góry, jeziora czy morze? Gdzie spędzacie wakacje? - 4est - 04.01.2019

Lato morze, zima góry Smile


RE: Góry, jeziora czy morze? Gdzie spędzacie wakacje? - Wasko90 - 15.04.2019

Nieważne, czy góry, czy morze, ważne, aby koleją! A tak serio Smile Uwielbiamy z przyjaciółmi leniuchowanie na plaży, albo nad jeziorem. Zwłaszcza że mieszkamy bliżej gór niż morza.  Dlatego często jeździmy nad morze, trochę się odrywamy. Polregio ma fajne oferty, szczególnie na weekendy i zbliżająca się majówkę, daję niżej link, sprawdźcie sobie Smile Smile
https://kup.biletyregionalne.pl/ 
Sama podróżuję z nimi od kilku lat i póki co bez większych problemów. Jak jedziemy w grupie (ok. 5-6 osób) jest jeszcze taniej  Big Grin Sleepy


RE: Góry, jeziora czy morze? Gdzie spędzacie wakacje? - norbis97 - 22.08.2019

Osobiście preferuje wypoczynek nad morzem Wink choć nie sam leniwy pobyt na plaży, ale również zwiedzanie okolicznych ciekawych miejscówek oraz oczywiście fotografowanie . W górach jeszcze nie byłem i nie wiem czy aby czegoś nie straciłem i czy warto tam pojechać Wink

Na dniach napiszę w odpowiednim dziale swoją relację z wyjazdu do Helu, połączonego z kolejowym " foceniem " wakacyjnych składów Wink .


RE: Góry, jeziora czy morze? Gdzie spędzacie wakacje? - Miondek - 22.11.2019

Ja tam uwielbiam góry. Uwielbiam dużo chodzić. Unikam natomiast biernego wypoczynku - typu kilkugodzinne leżenie na plaży.


RE: Góry, jeziora czy morze? Gdzie spędzacie wakacje? - TomaszMK - 16.04.2020

Ooo Hel. Piękne miejsce a w szczególności koleją. Na Helu trudno znaleźć hotel a więc mieszkaliśmy w Jastrzębiej Górze. Jechaliśmy samochodem do Władysławowa a z tamtąd PolRegio. Raz byłem Arrivą ale to masakra. Niby szybciej ale z opóźnieniem związanym z wpychanie na siłę ludzi przez kierownika pociągu, z czego wiele osób było z wózkami dla dzieci. Piekło drące się dzieci w wózkach, również drący się kierownik pociągu. Bo to razem były 3 człony a nie jak PolRegio 5 a czasem 6 Bohunów.