Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Jakiego programu uzyc aby zmniejszyc rozdzielczosc. - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: KOLEJ HOBBYSTYCZNIE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-96.html)
+--- Dział: FOTOGRAFIA I SYMULATORY KOLEJOWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-16.html)
+--- Wątek: Jakiego programu uzyc aby zmniejszyc rozdzielczosc. (/thread-6501.html)

Strony: 1 2


Jakiego programu uzyc aby zmniejszyc rozdzielczosc. - maus - 08.04.2018

Witam, wczoraj dodałem na ilostan zdjecia i jeszcze nie zostały zaakceptowane, nie wiem czy bede zaakceptowane, ale chcial bym sie zapytac o program ktory zmniejsza zdjecia do rezolucji ktora jest podana czyli 900x675, zdjecia te normalnie maja 6000x4000. Uzywam Nikona D5200 jesli jest jakas opcja zeby zmienic rozdzielczosc na 900x675 w przyszlosci to chetnie poslucham rady. 



Pozdrawiam


RE: Jakiego programu uzyc aby zmniejszyc rozdzielczosc. - Adams - 08.04.2018

Jak chcesz tylko zmniejszyć zdjęcie, to najprościej jest w Paindzie.


RE: Jakiego programu uzyc aby zmniejszyc rozdzielczosc. - maus - 08.04.2018

Tylko to zdjecie co wstawilem ostatnio bylo zmniejszane na paincie i samemu mozna zobaczec ze to zdjecie wyglada zle, jest jakas inna metoda?


RE: Jakiego programu uzyc aby zmniejszyc rozdzielczosc. - Adams - 08.04.2018

Opcje zmniejszania zdjęć posiada chyba każdy program do obróbki. Próbowałeś w programie w którym obrabiasz fotki?


RE: Jakiego programu uzyc aby zmniejszyc rozdzielczosc. - maus - 08.04.2018

Tylko wlasnie nie posiadam takiego programu. Prosil bym o nazwe jakiegos programu polecanego naprzyklad przez pana na obrobke fotek lub na inne dzialania zwiazane z fotografia.


RE: Jakiego programu uzyc aby zmniejszyc rozdzielczosc. - Adams - 08.04.2018

Ja korzystam z photoshopa, jest to zdecydowanie najlepszy wielofunkcyjny program do obróbki zdjęć. Jest jednak wiele innych tego typu programów. Ja nie jestem wyrafinowanym fotografem. Na forum są użytkownicy, którzy mogą lepiej doradzić w tej kwestii niż ja. Z ludzi których znam i wiem że w tej kwestii są dobrzy to @FAREN i @przem710. Poczekaj jakiś czas, może się tu wypowiedzą i doradzą. Wink


RE: Jakiego programu uzyc aby zmniejszyc rozdzielczosc. - maus - 08.04.2018

Dziekuje za szybka odpowiedz i mam nadzieje ze ci oto uzytkownicy sie wypowiedza na ten temat.

Pozdrawiam


RE: Jakiego programu uzyc aby zmniejszyc rozdzielczosc. - DamianT - 09.04.2018

Przede wszystkim szybkie zmniejszenie zdjecia np z 4000x do 1200x pogorszy jego jakość. Zdjęcia powinno zmniejszać się stopniowo: 4000x --> 3000x --> 2000x i ten, który chcemy uzyskać.


RE: Jakiego programu uzyc aby zmniejszyc rozdzielczosc. - szy_mat - 09.04.2018

DamianT, jest wręcz przeciwnie, gdyż wiele programów za każdym razem (o ile pracujemy na formacie JPG) wykona kompresję, co wiąże się z utratą części informacji o kadrze. Ja używam GIMPa - opcję "Skaluj warstwę/obraz" - odkąd pamiętam "jadę" na otwartoźródłowym oprogramowaniu i jakoś nie mogę się przekonać do zamkniętego i drogiego Photoshopa.


RE: Jakiego programu uzyc aby zmniejszyc rozdzielczosc. - DamianT - 10.04.2018

No to rób po swojemu Smile


RE: Jakiego programu uzyc aby zmniejszyc rozdzielczosc. - SAP102 - 10.04.2018

Zależy co chcesz osiągnąć przy zdjęciach - jeśli tylko zmiana ich rozmiaru to polecam Imageresizer - korzystam już sporo czasu do ich zmniejszania Tongue Natomiast jeśli chodzi o obróbkę to z darmowych GIMP a z niedarmowych photoshop


RE: Jakiego programu uzyc aby zmniejszyc rozdzielczosc. - Son. - 10.04.2018

Cytat:Przede wszystkim szybkie zmniejszenie zdjecia np z 4000x do 1200x pogorszy jego jakość. Zdjęcia powinno zmniejszać się stopniowo: 4000x --> 3000x --> 2000x i ten, który chcemy uzyskać.



Większej bzdury dawno nie czytałem. Wytłumaczysz, jak wielokrotna interpolacja i sumowanie jej błędów po każdym przebiegu ma dać lepszy efekt, niż interpolacja jednokrotna, bez sumowania błędów?


RE: Jakiego programu uzyc aby zmniejszyc rozdzielczosc. - DamianT - 11.04.2018

Dla mnie nie bzdura, wiesz lepiej, rób po swojemu Smile


RE: Jakiego programu uzyc aby zmniejszyc rozdzielczosc. - Son. - 11.04.2018

(11.04.2018, 18:31)DamianT napisał(a): Dla mnie nie bzdura, wiesz lepiej, rób po swojemu Smile

Ujmę to inaczej – chcesz robić to źle, twoja sprawa, ale nie ucz innych robienia głupot


RE: Jakiego programu uzyc aby zmniejszyc rozdzielczosc. - DamianT - 12.04.2018

Porównując zdjęcia... a dobra, nie ma sensu Smile