Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Świadectwo maszynisty - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: NAUKA I PRACA NA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Świadectwo maszynisty (/thread-6500.html)



RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - PeKaP - 21.10.2017

(21.10.2017, 14:37)Ptrrk napisał(a): Jak Ty chcesz byc szczery na 100% podczas rozmowy kwalifikacyjnej to nie wroze Ci sukcesow Konrad.

Zgadzam się...komisja będzie się składać z kolejarzy w wieku emerytalnym którzy zatrzymali się na latach 80tych..myślą że każdy przychodzi na kolej z pasji,niestety nie dociera do nich że są inna czasy,ludzi idą za chlebem i ewentualnie ciakawą pracą ale nikt nie będzie w niej pracował jeśli nie utrzyma rodzinę..więc tak, opowiadać trzeba jakim to nie chciałeś być maszynistą od dziecka,że cała rodzina robiła na kolei, mieszkałeś przy torach, w krwi płynie u ciebie ropa od Gagarina a w uszach słyszysz tylko dźwięk sygnału Baczność Smile


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - CounterSpace838 - 21.10.2017

Mi chodziło o to aby nie kozaczyc zbytnio wiedzą której sie nie posiada bo zostaniesz szybko zgaszony i odpadniesz.


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - 14D40-1 - 21.10.2017

(21.10.2017, 16:43)Konrad1961 napisał(a): Mi chodziło o to aby nie kozaczyc zbytnio wiedzą której sie nie posiada bo zostaniesz szybko zgaszony i odpadniesz.
Tego chyba nie musisz nikomu tłumaczyć niczym mentor jakiś, wujek dobra rada? Myślę że każdego stać na trochę pokory podczas rozmowy kwalifikacyjnej i nie musisz tego nikomu tłumaczyć niczym ojciec dziecku, poza tym chyba wydaje Ci się że rozumki pozjadałeś, wypowiadasz się jak byś już co najmniej miał kilka lat doświadczenia w pracy na kolei lub tak jak byś był członkiem komisji egzaminacyjnej. Zdaj najpierw licencję, zrób badania, odbierz plastik z UTK i dostań się na świadectwo, zobaczymy jak wykorzystasz swoje dobre rady w praktyce i dopiero się przekonasz, że nie jest łatwo się dostać. Wtedy pogadamy.


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - CounterSpace838 - 21.10.2017

XD. To co pisze jest na podstawie tego co mówili ludzie którzy przeszli przez rekrutacje w IC. Co do licencji to jestem spokojny. Jeśli chodzi o świadectwo to nie będę atakować przez 1.5 roku jednej firmy tylko jak już to kilka.


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - pershing1899 - 22.10.2017

Z tego co pamiętam miałeś już zaklepana pracę w PMT.


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - CounterSpace838 - 22.10.2017

Wyszło jak wyszło. Ale dalej mam nadzieję że uda się tam trafić. Temat wałkowany na początku wątku.


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - pershing1899 - 14.11.2017

Dzwonili dzisiaj do mnie z lubuskich przewozów regionalnych w sprawie świadectwa. Jak ktoś składał podanie niech oczekuje na telefon albo sam zadzwoni bo coś się ruszyło w polregio. Może w całej Polsce będą nabory...


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - Michal_26 - 14.11.2017

Rozumiem, że jesteś już po licencji? Masz może wiedzę czy przewozy reg. również biorą ludzi na licencję, czy lepiej do nich startować ze zrobioną licencją? Mówili coś, że będzie większy nabór w innych regionach :Smile ?


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - CounterSpace838 - 14.11.2017

Musisz chodzić po oddziałach i zatruwać im życie XD. W lubuskich PR kiedyś się pytałem to chcą ludzi z licencjami. Pershing 1899 dzięki za informacje, jak a piątek jakimś cudem mi nie wypali to wiem gdzie uderzać dalej.


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - pershing1899 - 14.11.2017

Ja jestem po licencji, tzn już robię świadectwo w ic. Ja tam składałem dokumenty po licencji, więc podejrzewam, że takich osób szukają. A czy są jakieś inne nabory to nie wiem, bo nie rozmawiałem z kobietą długo. Pytała czy to jeszcze aktualne i czy jestem zainteresowany. Odpowiedź jednak była negatywna i rozmowa zakończona.


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - wojdade - 15.11.2017

Co do licencji organizowanej przez PRy, to chyba nic nie planują, bo ostatnio pisałem do PR Szczecin i Poznań. Szczecin odpowiedział, że nic w tym roku nie organizują, a Poznań bez odpowiedzi.


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - CounterSpace838 - 15.11.2017

Oni jak szukają to już ludzi z licencją których jest akurat sporo bez pracy.


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - pershing1899 - 15.11.2017

Ja podejrzewam, że teraz mało jaki zakład będzie robił nabór na licencje i go opłacał, bo jest tylu ludzi po licencji, że jest z czego wybierac. Tymbardziej, że każdy może sobie licencje zrobić prywatnie. Kilka lat temu było inaczej, np cargo robiło najpierw licencje a później świadectwo, a teraz jak będą szukać nowych to od razu na świadectwo. Tak mi powiedziano w Poznaniu. Ale kiedy będą robić nabór to nie wiadomo.


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - CounterSpace838 - 17.11.2017

Załapałem się na świadectwo w Captrain Polska, w poniedziałek ogarniam badania i od 1 grudnia zaczynam.


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - pioczu - 17.11.2017

Na początku to gratulacje !
To było docelowo czy jeszcze gdzieś startowałeś?
Praca będzie we Wrocku a warsztat podczas szkolenia w Wołowie?