Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Świadectwo maszynisty - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: NAUKA I PRACA NA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Świadectwo maszynisty (/thread-6500.html)



RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - CounterSpace838 - 13.10.2017

Tak, tylko że Polacy to robią za dużo większe pieniądze.


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - CounterSpace838 - 19.10.2017

Rozpoznałem trochę rynek pracy i potwierdza się moja teoria, bez dodatkowych(lub przynajmniej szczerej chęci ich zdobycia)uprawnień aktualnie ciężko jest gdzieś się załapać na świadectwo.


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - CounterSpace838 - 19.10.2017

Ano trzeba ?


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - Ptrrk - 19.10.2017

Albo zle CV napisane albo Panowie zle miejsca wybieracie. I tyle w tym temacie. Tu nie ma co pisac takich rzeczy bo wciaz duzo ludzi znajduje prace i jakos daja rade. A zniechecacie innych takim pisaniem. I robicie zamet. IC ma robic nast nabor na swiadectwo dla 180 osob. Nwm czy z licencja czy bez licencji.


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - CounterSpace838 - 19.10.2017

To gdzie niby jest tak dobrze? Mi w tym momencie zależy już tylko na tym aby gdziekolwiek się załapać. Nawet kosztem dodatkowych uprawnień. Za 3 tygodnie mam egzamin na licencje i nie zamierzam długo czekać na pracę. Inter City to niestety pierwszy wybór wielu ludzi i łatwo nie jest się dostać, trzeba uderzać do mniejszych firm.


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - nakama - 19.10.2017

(19.10.2017, 20:26)Ptrrk napisał(a):  IC ma robic nast nabor na swiadectwo dla 180 osob. Nwm czy z licencja czy bez licencji.

A kiedy ma być ten nabór ?


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - Ptrrk - 20.10.2017

Moge sie sprobowac cos dowiedziec. Jak bede cos wiedzial to napisze tutaj na dniach. Konrad ja myslalem ze Ty juz po licencji. ;P jak Ty chcesz szukac pracy jak Ty jeszcze licencji nie zdales ? Troche sie to mija z celem nie sadzisz ?


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - 14D40-1 - 20.10.2017

Orientuje się ktoś może czy na rozmowie kwalifikacyjnej na świadectwo w IC, mając licencję zrobioną poza spółką, to czy robią jakieś testy/egzaminy wstępne w celu weryfikacji poziomu wiedzy?


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - CounterSpace838 - 20.10.2017

Tak robią, i sporo osób je oblewa.


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - pershing1899 - 21.10.2017

Potwierdzam, robią test wiedzy, 50 pytań.


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - Lokermat - 21.10.2017

Z tego co wiem do tej pory było tak że IC zapraszało najpierw na test w którym główny nacisk był na sygnalizacje i ruch kolejowy, a później wybranych na typową rozmowę kwalifikacyjną na której również odpada sporo osób.


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - 14D40-1 - 21.10.2017

Jak będę po to opowiem jak było Smile


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - CounterSpace838 - 21.10.2017

Do tego masz jeszcze jakiś psychotest w postaci kwadracików z ogonkami do skreślania. Na rozmowie najlepiej być szczerym i nie kozaczyc. Jak czegoś nie wiesz to wal prosto z mostu.


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - pershing1899 - 21.10.2017

Żadnego testu psychologicznego nie było. Był normalny test z IE1 i IR1 oraz rozmowa kwalifikacyjna.


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - Ptrrk - 21.10.2017

Jak Ty chcesz byc szczery na 100% podczas rozmowy kwalifikacyjnej to nie wroze Ci sukcesow Konrad.